reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Myślisz że lekarz rodzinny wystawi takie zwolnienie ?
Pracuje w hurtowni AGD pomijając fakt że czasami przyjeżdżają Przedstawiciele handlowi z całej Polski to w zeszłym tygodniu po obiekcie oprowadzano gości - partnerów handlowych z Turcji a dwa tygodnie temu z Chin.
Nie wiem kto będzie następny
Wystawi. Mi rodzinna bez problemu mowila, ze ze 2-3 tygodnie moze mnie trzymac na l4. Do decyzji czy chce z kodem ciazy
 
reklama
Dziewczyny! Nabieram coraz większego staracha po tym co usłyszałam dzisiaj w TV na temat koronawirusa. To już nie jest śmieszne. Zmykają szkoły, odwołują imprezy masowe, pozwalają firmom zalegać ze składkami ZUS... Ja pracuje w biurze gdzie jest zatrudnionych ok 700 osób... Boję się o swoje zdrowie... Jutro mam wizytę na 13.00 u gina.. Zapytam go co w takiej sytuacji... Rozwazam wzięcie zwolnienia z tego powodu...

Odkąd dowiedziałam się o ciąży dużo bardziej się boję zachorowania. Boję się, że się to rozprzestrzeni na większą skalę jak we Włoszech. Mieszkam na wsi, więc napewno ograniczę wycieczki do większych miast. Ale tak szczerze i tak ktoś z domowników może to przywlec bo dużo podróżują komunikacją miejską. I pracują w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi. Zakupy też trzeba robić, do lekarza trzeba wychodzić.
Nie rozumiem ludzi wyśmiewających kwarantanny i zamykanie placówek. Ja uważam, że trzeba zrobić wszystko żeby ograniczyć kontakty między ludźmi. Czytałam na forum o gościu który wyszedł sobie z kwarantanny oraz o rodzicach, których dziecko było we Włoszech i w krótkim czasie po powrocie dostało gorączki. A oni twierdzą, że to pewnie zwykła grypa i odmówili pobrania próbek. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wierzę że są i tacy ignoranci. I dlatego trochę się boję. Nie panikuje, ale trochę obaw jest. Zwłaszcza jak się włączy media.

Ja mówiłem wczoraj swojej kierowniczce i spowodowało to że wczoraj jak i dzisiaj więcej mi pomogła żeby mnie troszkę odciążyć i dzisiaj wysłała do domu jak jej mówiłam że czuje się coraz gorzej.
Zastanawiam się czy nie iść do rodzinnego aby dała mi L4 przynajmniej do wizyty tego 19.03 co myślisz ?

Jeśli nie miałaś w tym miesiącu jakieś super ekstra premii to idź na l4 od internisty.
W poprzedniej ciąży popełniłam ten błąd, że poszłam na zwolnienie od internisty w lutym. A wtedy były przyznawane mega premie za poprzedni rok. Potem popracowałam tydzień i poszłam na l4 ciążowe, które zaczęłam na początku marca.
Wypłata to pensja z 12 m-cy poprzedzających l4. No i mi nie doliczyli pensji z lutego, bo wskoczyło mi to głupie zwolnienie wcześniej. Miesięcznie byłam 100 uboższa...
To tak ku przestrodze, żebyście z głową myślały o zwolnieniach :)
 
Ja też ryzykowalam, że wszyscy się dowiedza o ciąży w 4 tyg. Ale gdyby nie zwolnienie to bym tam łaziła i dźwigała i kontaktowała się z kaszlacymi ludźmi. Zdrowie ważniejsze. O tak bym się stresowalam pracą, że nie wiem czy by cos dobrego z tego wyszło.

Jeśli lekarz Wam da zwolnienie to bierzcie, a nie ryzykujecie... zaden pracodawca płakać nie będzie po was to w czym problem
.....
Nie ma ludzi niezastąpionych zawsze słyszałam to niech sobie radzą beże mnie [emoji39]
Super słowa [emoji7][emoji7]
Ja też w pracy jezdze jakimś zlomem, który nie wiadomo czy się za chwilę nie rozleci i też narażam swoje zdrowie, życie i teraz też dziecka [emoji849][emoji849]
 
Lekarzowi rodzinnemu powiedz prawdę jaka jest sytuacja to wypisze ci zwolnienie na ból brzucha lub na stres (tak było w moim przypadku jak roniłam w domu - powiedziała że ona nie jest w tej dziedzinie specjalista i nawet nie jest uprawniona do wypisania zwolnienia z powodow ginekologicznych)
Pójdę jutro zobaczę co powie. Dzidziuś jest teraz najważniejszy 😍
 
Odkąd dowiedziałam się o ciąży dużo bardziej się boję zachorowania. Boję się, że się to rozprzestrzeni na większą skalę jak we Włoszech. Mieszkam na wsi, więc napewno ograniczę wycieczki do większych miast. Ale tak szczerze i tak ktoś z domowników może to przywlec bo dużo podróżują komunikacją miejską. I pracują w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi. Zakupy też trzeba robić, do lekarza trzeba wychodzić.
Nie rozumiem ludzi wyśmiewających kwarantanny i zamykanie placówek. Ja uważam, że trzeba zrobić wszystko żeby ograniczyć kontakty między ludźmi. Czytałam na forum o gościu który wyszedł sobie z kwarantanny oraz o rodzicach, których dziecko było we Włoszech i w krótkim czasie po powrocie dostało gorączki. A oni twierdzą, że to pewnie zwykła grypa i odmówili pobrania próbek. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wierzę że są i tacy ignoranci. I dlatego trochę się boję. Nie panikuje, ale trochę obaw jest. Zwłaszcza jak się włączy media.



Jeśli nie miałaś w tym miesiącu jakieś super ekstra premii to idź na l4 od internisty.
W poprzedniej ciąży popełniłam ten błąd, że poszłam na zwolnienie od internisty w lutym. A wtedy były przyznawane mega premie za poprzedni rok. Potem popracowałam tydzień i poszłam na l4 ciążowe, które zaczęłam na początku marca.
Wypłata to pensja z 12 m-cy poprzedzających l4. No i mi nie doliczyli pensji z lutego, bo wskoczyło mi to głupie zwolnienie wcześniej. Miesięcznie byłam 100 uboższa...
To tak ku przestrodze, żebyście z głową myślały o zwolnieniach :)
Za luty już dostałam podobna wypłatę do poprzedniego m-ca a jak będzie za marzec jeśli dostanę L4 to będzie to średnia z ostatnich miesięcy czy to będzie liczone tylko od podstawy? W mojej firmie jest zwyczaj obcinania premii za L4. O kasę niby nie chodzi bo zdrowie ważniejsze ale fajnie wiedzieć na czym stoję
 
Jeszcze serduszka nie słychać ehh.. ja w poniedziałek będę mieć 6 tc 4 d i ciekawe czy będzie serduszko
Ja 19.03 będę miała 6t6d i mam nadzieje że już ujrzę serduszko 😍 ten pierwszy niepokój odkąd się dowiedziałam już mija więc jak na własne oczy zobaczę na monitorze tego bobaska w brzuchu to się pewnie popłaczę
 
Cześć dziewczyny!:) witam się w 6stym tygodniu :) (5t6d) wizyta u lekarza w czwartek, mam nadzieje, ze będzie dobrze 🙏 termin wg OM to 4. Listopada, pierwsza ciąża:) mam natomiast ogromna senność, ledwo jestem w stanie pracowac.... nic poza tym z objawów typu mdłości, ale sen mnie zwala z nóg....
 
reklama
Ja mam 60tabl. I jak się nie mylę Adamed ale nie jestem pewna, będę w domu to cyknę Ci fotę i u mnie jest 400 jednostek tego kwasu ale chyba w 1tabl to jak biorę 2x1 to chyba wystarczająco? [emoji848]
Tak, ten mój też Adamed. I kurcze właśnie sprawdziłam zalecenia i mam brać 2x1 mama dha i do tego 1x1 folik. Troche dużo tego kwasu [emoji849] Ale ufam swojemu lekarzowi.
 
Do góry