reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny jak wam szło przystawianiw maluszków do piersi. U mnie całą noc walki nie wiem czy dla niej za mało pokarmu czy źle to robię czy tak ma być.

Spokojnie, pierwsza noc u mnie to dramat. Bylam padnięta tak, ze nienwiedzialam jak się nazywam i az się poplakałam z bezsilności.
Pozniej przystawianie non stop i teraz jest już rewelacyjnie :)
U ciebie dopiero 2 dni mineły, pokarm przyjdzie. Bez nerwów :)
 
reklama
Czyli jest nadzieja. Bo ja już chwilami myślałam że tracę rozum. Ból piersi na przemian z płaczem dziecka i tak cały czas.
Spokojnie, pierwsza noc u mnie to dramat. Bylam padnięta tak, ze nienwiedzialam jak się nazywam i az się poplakałam z bezsilności.
Pozniej przystawianie non stop i teraz jest już rewelacyjnie :)
 
Dziewczyny jak wam szło przystawianiw maluszków do piersi. U mnie całą noc walki nie wiem czy dla niej za mało pokarmu czy źle to robię czy tak ma być.
Ja też miałam problem na początku z przystawieniem. W szpitalu dwa razy pielęgniarki dokarmiały małą mlekiem mm.
Po kilku dniach jednak naszło mleko i teraz wszystko jest dobrze. Ból sutka też minie po jakimś czasie. Polecam do smarowania Lansinoh.
 
No ja na razie smaruje ta lanolina to jest trochę lepiej.
Staram się karmić ile się da ale noce są ciężkie ( póki co mamy 2 za soba)
Tak te noce pierwsze są ciężkie , dopóki tego pokarmu nie będzie dużo , ja w druga noc dałam mm w szpitalu i od razu zasnal , w trzecia noc postanowiłam ze za Chiny nie podam mm i tak sobie młody przyciągnął pokarm ;)
 
Suplementujecie wit d3 bo napisali nam na wypisie ze mamy suplementowac dawka 400 jednostek . Kupiłam z apo d3 i mała dostała takich kolek w nocy ze masakra za Chiny ludowe nie umiała sobie puścić baczka nawet rurki poszły w ruch biedna mała cała noc krzyk napinanie i nic nie pomagało ani masaże ani leżeć na brzuchu ani termoforem aż do południa następnego dnia była nerwowa i niespokojna. Nie wiem czy czasem nie przez ten olej w tej wit po odstawieniu się uspokoiło podałam za 2 dni i znowu to samo . Mała jest tylko na cycu a ja już nawet nabiał wyeliminowałam z diety czy to czasem nie przez laktozę. Polozna mówi ze dawać ale inna firmę ale sama nie wiem czy jest sens robić jakieś testy na biednym 2 tygodniowym noworodku myśle żeby się wstrzymać do czasu aż będzie miała miesiąc i będzie można podać jej jakieś kropelki na te kolki w razie czego. Koleżanki podają swoim vigantol ale tam jest 500 jednostek a nie ma takich cyrków . I sama nie wiem co teraz robić. 😳
 
Suplementujecie wit d3 bo napisali nam na wypisie ze mamy suplementowac dawka 400 jednostek . Kupiłam z apo d3 i mała dostała takich kolek w nocy ze masakra.
Koleżanki podają swoim vigantol ale tam jest 500 jednostek a nie ma takich cyrków . I sama nie wiem co teraz robić. 😳
My również stosujemy vigantol i jest ok, zdarza się, że bąbel prezy się i nie brzuszek boli ale termofor z pestek wiśni daje rade.
Poza tym czytalam gdzies, żeby dawać wiem d3 rano to wtedy nie ma problemu z nocami.

My juz chyba pozbylismy się mm :) :)
:) 4 doba na cycu :D
Takie mij synek strzelam miny :D
 

Załączniki

  • 20201123_095359.jpg
    20201123_095359.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 108
Super gratulacje [emoji3]
Ja zaczynam walkę o karmienie i piersi bo chyba zaczyna mi się nawal. Cycki oczywiście bolą i są coraz większe. Malutka przystawiam ile się da. Ale jak zje to musi odespać.
Mam cały czas nadzieję że nam się uda.
My również stosujemy vigantol i jest ok, zdarza się, że bąbel prezy się i nie brzuszek boli ale termofor z pestek wiśni daje rade.
Poza tym czytalam gdzies, żeby dawać wiem d3 rano to wtedy nie ma problemu z nocami.

My juz chyba pozbylismy się mm :) :)
:) 4 doba na cycu :D
Takie mij synek strzelam miny :D
 
reklama
A synek miny jak miny. Ale jak szalona fryzura.
My również stosujemy vigantol i jest ok, zdarza się, że bąbel prezy się i nie brzuszek boli ale termofor z pestek wiśni daje rade.
Poza tym czytalam gdzies, żeby dawać wiem d3 rano to wtedy nie ma problemu z nocami.

My juz chyba pozbylismy się mm :) :)
:) 4 doba na cycu :D
Takie mij synek strzelam miny :D
 
Do góry