reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny nasze dzieciaki wchodzą w okres kołkowy. Mój szkrab ryczał całe dnie. Słyszałam kołki. Co ja nie robiłam... Ech. A młodego bolał brzuch po witaminie D. Zmieniłam na inną i dalej było to samo ale jak odstawiłam to problem mijał. Potem zrobiłam jeszcze jedno podejście i znowu ból. Dopiero witamina D na receptę rozwiązała problem. Więc jakby co to przyjzyjcie się czy wasze szkraby nie mają z tym problemu. Bo łatwo zwalić na kolke
 
Hejka. Jak przybierają na wadze wasze szkraby? Ja dziś otworzyłam buzię ze zdziwienia bo młody wczoraj skończył 2 miesiące a waży 5180 (waga urodzeniowa 3480). Na początku dokarmiałam mm ale teraz jest tylko na moim. Tyle że z butelki. Czy to nie za dużo przybrał?
 
Hejka. Jak przybierają na wadze wasze szkraby? Ja dziś otworzyłam buzię ze zdziwienia bo młody wczoraj skończył 2 miesiące a waży 5180 (waga urodzeniowa 3480). Na początku dokarmiałam mm ale teraz jest tylko na moim. Tyle że z butelki. Czy to nie za dużo przybra
To nawet dość mały przyrost.. dziewczyny tutaj pisały, że ponad kilo tyją ich maluchy w miesiąc. Najmniej musi tyc koło 600 na miesiąc. Także przyrost ma dobry i w normie. A przyrost liczy się od wagi spadkowej. Więc pewnie koło 2 kilo przybrał, jest ok.
 
To nawet dość mały przyrost.. dziewczyny tutaj pisały, że ponad kilo tyją ich maluchy w miesiąc. Najmniej musi tyc koło 600 na miesiąc. Także przyrost ma dobry i w normie. A przyrost liczy się od wagi spadkowej. Więc pewnie koło 2 kilo przybrał, jest ok.
Ach. Ok. Dziekuje
Ja dopiero zaczynam ogarniać rzeczywistość bo ostatni miesiąc był ciężki...
 
Hejka. Jak przybierają na wadze wasze szkraby? Ja dziś otworzyłam buzię ze zdziwienia bo młody wczoraj skończył 2 miesiące a waży 5180 (waga urodzeniowa 3480). Na początku dokarmiałam mm ale teraz jest tylko na moim. Tyle że z butelki. Czy to nie za dużo przybrał?
Hej ja właśnie zwazylam mojego bo mamy wagę w domu , ważymy na jednej , waga spadkowa 2730 a dziś dokładnie po 8 tygodniach i 2 dniach - 5300 , tyje na tydzień od 300 do 400 gramów , tylko cyc
 
Właśnie my zmieniliśmy na Hipp i było gorzej. Lekarz kazał wrócić do bebilonu i nie zmieniać bo mogę tylko zaszkodzić swoim kombinowaniem. Twierdzi, że do 3-4msc to normalne bo jelita są niewykształcone. Też wiele czytałam o tym w necie ale serce mi czasami pęka jak młoda przy zwykłym "baczku" płacze [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
My pijemy HiPP combiotyk. Córka od samego początku miała problemy z brzuszkiem. Raz dziennie podajemy dicoflor a na wieczór Espumisan i jest wszystko ok. Problemy się skończyły. Mleko Bebilon zmieniło skład jakieś 2lata temu i bardzo dużo dzieci ma problemow z brzuszkiem wiem bo jeszcze 2lata temu syn pił Bebilon w tym czasie jak zmieniał się skład i musieliśmy zmieniać mleko. Z innych forum widzę że dość dużo matek narzeka na bolące brzuszki po bebilonie i przesiadają się przeważnie na HiPP
 
Właśnie my zmieniliśmy na Hipp i było gorzej. Lekarz kazał wrócić do bebilonu i nie zmieniać bo mogę tylko zaszkodzić swoim kombinowaniem. Twierdzi, że do 3-4msc to normalne bo jelita są niewykształcone. Też wiele czytałam o tym w necie ale serce mi czasami pęka jak młoda przy zwykłym "baczku" płacze [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
To spróbujcie kropelki my używamy Espumisan i dicoflor. Oprócz tego bardzo dużo masaży brzuszkai ciepłe kąpiele. Dopajasz woda ? My się dopajamy zwykła mineralna przegotowaną. Jeśli nie może pomóc kupki a jest tylko na mm to poddawajcie wodę letnia w przerwach karmienia. Na kolkę też pomaga ciepłe woda do picia.
 
To spróbujcie kropelki my używamy Espumisan i dicoflor. Oprócz tego bardzo dużo masaży brzuszkai ciepłe kąpiele. Dopajasz woda ? My się dopajamy zwykła mineralna przegotowaną. Jeśli nie może pomóc kupki a jest tylko na mm to poddawajcie wodę letnia w przerwach karmienia. Na kolkę też pomaga ciepłe woda do picia.

Nie ma potrzeby podawania wody niemowlęciu. Polecam pocztac bloga hafija, bardzo ciekawe treści mozna tam znaleźć :)
 
reklama

Nie ma potrzeby podawania wody niemowlęciu. Polecam pocztac bloga hafija, bardzo ciekawe treści mozna tam znaleźć :)
Nie ma potrzeby ale można jeśli są problemy z brzuszkiem i karmi się je tylko mm.To moje 3dziecko i każde było dopajane i wszystko ok. Poza tym to że nie ma potrzeby zmieniło się od niedawna bo zawsze każdy mi mówił że przy mleku trzeba dopajac od niedawna jest zmiana. Na chwilę obecną i w szpitalu i położna i pediatra również mówią żeby dopajac. Każda matka wie co jest najlepsze dla dziecka
 
Do góry