reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Caly 6 i 7 tydzień? O nieeeeee mnie dzisiaj tak strasznie trzęsie, dawno tak nie mialam, zimno mi strasznie, nie mam sily i oczy mi sie same zamykają, straszny dzień... A to dopiero koniec 6 tygodnia
Może u Ciebie będzie krócej to trwało... ale 6 i 7 tydz był dla mnie najgorszy... 8 jest spokojny.... zobaczymy co przyniosą 4 kolejne tygodnie pierwszego trymestru 🙉🙈
 
Dziewczyny tak czytam i mam pytanie do tych z IO.
Jak to z tym jest w ciąży? Leki się dalej bierze czy jak?
Oczywiście skontaktuje się z lekarzem ale tak zapytam was [emoji6]
Mi ginekolog i endokrynolog kazali odstawić metformine. Ponoć zdania na ten temat wśród lekarzy są podzielone. Ja miałam ten współczynnik Homa nie aż taki wysoki i metformine mi lekarz przepisał żebym mogła zajść w ciążę - 4 miesiące i ciąża 😉
 
Ja miałam takie objawy cały 6 i 7 tydzień. Migreny z aura, brak siły, mdłości i ataki dreszczy ( aż mnie trzęsło od środka). Nie biorę luteiny dodam... dopiero od 2 dni objawy ustały... teraz nie mam tylko siły...
U mnie podobnie mdłości ustały i boję się przez to czy wszystko ok...
 
@ForgetMeeNot pytałaś może swojego lekarza o te badania? Daj znać jak się zapiszesz gdzie się zapisałaś bo widzę że NIFTY robią tylko w 3 miejscach w Lbn.

Tak.
Wg niego SANCO jest lepszy bo dokaldnie określa ilość dna jaka została przebadana. W NIFTY nawet jest jest 3-4%?] wolnego dna uznają to za wystarczające. W SANCO w takim wypadku powtarzają badanie w cenie. Do tego bada wszystkie pary chromosomów. Robie SANCO plus w Diagnostyce na Jana Sawy.
Jeśli chodzi i NIFTY to dzwoniłam pd numer placówki z przyjaźni, i rezerwowalam terminu wizyta do domu.
 
reklama
Dziewczyny tak czytam i mam pytanie do tych z IO.
Jak to z tym jest w ciąży? Leki się dalej bierze czy jak?
Oczywiście skontaktuje się z lekarzem ale tak zapytam was [emoji6]

Ja jestem na metforminę i będę ja brała cała ciąże. Mój gin prowadzi ciąże ma mecie, tak jak robią to na zachodzie. Wielu profesorów, w tym ŚP prof R. Dębski apelował do polskiego tow. diabetologicznego i ginekologicznego aby wpisali metforminę jako lek zalecany w ciąży i nie kazali jej odstawiać.
Tu masz na końcu bardzo fajnego artykułu wyniki badań

 
Do góry