reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny pocieszacie! Myslalam ze tylko ja mam taki ogromny brzuch. Wyglada na 6 miesiac . W pierwszej ciazy wiekszosc sie zorientowala ze jestem w ciazy w 5/6 miesiacu a tu teraz taki mega wieloryb juz ze mnie.
Zobacz come moja kolezanke w 8 miesiacu z fantastica urodziny mala dziewczynke, cos okolk 2500 kg i lekarze mobili ze taka jej budowa i urina, ze jakby to dziecko bylo mega w srodku.
Wow to 8miesiac?😯
Jezu ja na 8 miesięcy to miałam piłkę lekarską z przodu😂
Na przyjęciu do szpitala koleś mi wymierzył dziecko 3300g to później już przy samym porodzie nikt nie chciał takim wyliczeniami wierzyć, bo taki duży brzuch mialam 😂
 
Hmm ja czytałam o tych wysypkach i trochę sie zgadza tylko właśnie większość jest na późniejszym etapie ciąży a ja nadal nie wiem co mam :/

Ja ostatnio dostalam wysypki, pierwszego dnia na przedramionach i lydkach a następnego praktycznie na calym ciele. Takie czerwone plamki jak po ugryzieniu komara,strasznie swedzace. Nigdy w zyciu na nic nie bylam uczulona, poszlam do lekarza rodzinnego i powiedziala mi ze wyklucza cokolwiek związanego z ciaza i ze na 90% to skutek czegos co zjadlam. Przepisala mi tabletki na alergie niegroźne dla ciezarnych,po jednej na drugi dzien juz bylo o niebo lepiej. Ale swoja droga odstawilam calkiem sok pomaranczowy który pilam w duzych ilościach i zielone ogorki. Podejrzewam,ze sa tak obficie pryskane ze nawet ich umycie moglo spowodowac jakas reakcje alergiczna. Moze tez spróbuj z odstawieniem jakiegos pokarmu,oby pomoglo :)
 
Dziewczyny pocieszacie! Myslalam ze tylko ja mam taki ogromny brzuch. Wyglada na 6 miesiac . W pierwszej ciazy wiekszosc sie zorientowala ze jestem w ciazy w 5/6 miesiacu a tu teraz taki mega wieloryb juz ze mnie.
Zobacz come moja kolezanke w 8 miesiacu z fantastica urodziny mala dziewczynke, cos okolk 2500 kg i lekarze mobili ze taka jej budowa i urina, ze jakby to dziecko bylo mega w srodku.
Taka chudzinka jak na 8 miesiąc 😱
 
Też słyszałam od koleżanki o jej koleżance, która w drugiej ciąży nie skapnela się do 7 miesiąca ze jest w ciąży - dziecko "sobie rozepchalo" narządy wewnętrzne tak że brzuch prawie wcale nie wystawal, a w końcu poszła do gina, bo drugi cykl nie dostała miesiączki. I się dowiedziała dopiero ze jest w ciąży i już w 3 tr... Wcześniej na sylwestrze jeszcze normalnie piła alkohol itp. Ale dziecko urodziło się zdrowe. Mi się nie chciało w to wierzyć, no bo ruchy dziecka i w ogóle, tylko skoro Wy też macie podobne historie to może to prawda? Hmm
 
Co do "dziwnych przypadków" kilka lat temu na Discovery był dokument o starszej kobiecie z jakiejś wioski chyba afrykańskiej, w której to brzuchu wykryto skamieniale dziecko. Kobieta kilkadziesiąt lat wstecz była w ciąży, ale tak się bała porodu że nie urodziła, "rozchodzila" to 😅 lekarze byli zdziwieni że nie zmarła później od infekcji. Tylko że właśnie dziecko po śmierci zaczęło wapnieć. Pamiętam że wyciągnęli je z jej brzucha i tam dalej było nakręcone jak biorą piłę mechaniczną i rozcinają na pół, ale dla mnie to już było za dużo i wylaczylam. Ale byłam zdziwiona ludzka psychika, że można tak bardzo się bać porodu ze nie urodzić wcale. I jak teraz patrzę w internetach było więcej podobnych przypadków i nawet takie skamieniale płody i dzieci mają swoją nazwę - lithopedion.
😱😱😱😱😱😱😱
 
Dzień dobry :)

Miłego dnia :)

Znam kobietę, która w 5 miesięcu dowiedziała się, ze jest w ciąży, jak coś zaczęło się wiercić w brzuchu :) Ale ona w druga stronę, nie bylo widać bo byla przy kości.
 
reklama
Dzień dobry srodowo. 😘 Ja jestem przypadkiem , ze do 6 mc nie wiedziałam, że jestem w ciąży. No coś mi tam światło , ale to zignorował. Brzuch pojawił mi się dopiero w 9 mc.
Teraz mam pytanie ile czasu trwa badanie prenatalne? Potrzebuje wiedzieć ponieważ mąż mnie zawozi , a pracuje zdalnie i nie może sobie pozwolić na długie przestoje i jak by to miało długo trwać to już musi pisać wniosek, że go nie będzie np. 2 godziny
 
Do góry