reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
To w takim razie co bedziecie brały w 2 trymestrze? Nie znalazłam nic na liscie powyżej co by miało dobra opinię... Trzeba brać 2 różne suplementy?
Zglupialam teraz i nie wiem juz... skończyłam pregne start i od 2 dni biorę femibion 2 ale to chyba slaby wybór
Ja brałam prenatal duo teraz gin polecił mama dha ale sama stwierdziłam że za słaby skład skończę opakowanie i kupię coś innego
 
Ooo my właśnie wczoraj zamowilismy te poduszkę tylko taka z lidla, mam nadzieję że też się sprawdzi... I lidlomixa 😍
Kurde mieliśmy wczoraj tortille z warzywkami i lekkim sosem czosnkowym na obiadokolacje o 17 i te 3 łyżeczki sosu nie dały o sobie zapomnieć do rana 😩😩 już nie rusze czosnku
Też mam tak z czosnkiem, kilka dni temu zjadłam sos czosnkowy do frytek, a teraz na sama myśl chce mi się wymiotowac🤮 a zawsze tak lubialam
 
W jaki sposób suplementujesz jod? Teraz w aptekach nie ma jodidu, a kelpu trochę się obawiam w ciąży...
Jodid miał pojawić się na koniec kwietnia a wczoraj wyczytałam, że ma być w grudniu [emoji2356]
Biorę jodadrop. Próbowałam jodid sciagav z Niemiec ale jak znalazłam jakąś listę aptek co niby wysyła do Polski to okazało się że żadna z nich jak już się skompletuje zamówienie do PL nie wysyła.
Byłam u endokrynolog pytałam o preparaty typu jodadrop to oburzyła się, że na zagraniczne preparaty, a na Polski jodadrop mówi, że ma być sam jodek a w nim są też jodany.ale przykładowo pregna plus też ma jod w formie jodanu. Powiedziała, że wszystkie kobiety biorą gotowe suplementy i mam nie wymyslac [emoji23]
A Ty jak rozwiązałas temat?
 
Ja biorę wszystkie witaminy osobno tzn. D, dha,omega,żelazo,b,jod,cynk,kwas foliowy oraz komplex witamin taki normalny raz na 3 dni. Nie mam absolutnie problemu z połknięciem tych wszystkich tabsów. Polecam zrobić sobie płyn Lugola. Przepis można znaleźć w necie i produkty też. Nie opłaca się kupować gotowego w aptece. Jak zrobicie same to wyjdzie tego baaaardzo dużo.
My dziś pół dnia na działce porządki robiliśmy. Coś sobie w boku naciągnęłam i teraz leżę, bo mnie boli. Jutro też działka, mamy w planie zrobić ognisko i kiełbaski na obiad. Dzieci wybiegane, wybawione, na świeżym powietrzu więc super.
 
reklama
Ja nic nie biorę, nigdy w życiu nie brałam żadnych suplementów, żadnych witamin, żadnych leków:D nie wiem o co w tym chodzi ale zawsze wyniki krwi mam idealne, wzorowe:D
 
Do góry