reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć Dziewczyny. Wczoraj po moim zywieniowym kryzysie powiem tyle. Zjadłam kinder bueno i zrobiło się ciut lepiej 🤣 dziś pol szklaneczki pepsi i żyje 😁 dziś jest naprawdę bosko, samopoczucie sto razy lepsze. Mdłości są, ale maleńkie. Wymiotow brak. W czwartek wybieram się do laboratorium zrobić badania 🙂i chyba skocze wtedy do KFC na jakąś kanapkę bo ona chodzi za mną już z miesiąc 🤣🤣
Mmówiłam ze będzie Ci lepiej 😉😉
To ja chyba zamówię dzisiaj na kolacje hamburgera 🍔 mmm mam na niego ochotę od początku ciąży ale przez tego korona wstrzymalismy się z zamawianie jedzenia. Ale nie wytrzymam już dłużej 😉😂
 
reklama
Powiem Wam ze patrze na wasze brzuszki i od razu mi lepiej psychicznie bo myslalam ze tylko ja mam duzy brzuch (za duzy na 12 ttydz ciazy) ale widze ze mieszcze sie w normie 😂
 
Powiedzcie jeśli wiecie co oznaczają te wyniki cytomegalii ? Jest się czym martwić ?
Dzisiaj tym samym się wystraszyłam z tym że ja miałam wynik 68 i zadzwoniłam do mojej położnej i powiedziała mi że to znaczy że przeszłam ten wirus i raczej nie ma się czym martwić ale w czwartek mam wizytę u mojej pani doktor to mi wszystko powie.
 
Ja mam bardzo fajna endokrynolog, która uświadomiła mi wiele rzeczy, niestety ginekolodzy często olewaja sprawę. Też nie miała bym pojęcia o tym, jak ważne jest tsh ale wykryli u mnie guzki tarczycy i się zaczęło.
Dostaniesz receptę na eutyrox, niedrogi lek, który należy przyjmować rano na czczo, popijając niewielką ilością wody. Ja biorę eutyrox o 6 rano a śniadanie i kawa u mnie są dopiero ok. 8.
Po jakimś czasie tsh spadnie
Endokrynolodzy zazwyczaj mają bardziej realistyczne podejście od ginekologów, też już to zauważyłam. Ja mam mniejszą przerwę między lekiem a śniadaniem (jak jestem w domu ok 0,5 h, jak jeszcze chodzilam stacjonarnie do pracy to 1-1,5 h bo dopiero tam jadłam).
 
A w pierwszych ciążach kiedy Wam się brzuszek pokazał? ☺
No właśnie te z Was, które mają plasciutkie brzuszki to pewnie jesteście w pierwszej ciazy co?

Ja na tym etapie w pierwszej ciazy byłam w pracy i niiiiic nie było widać, gdzieś do 14-15tc był mikrowystajacy, ale dla tych co nie wiedzieli o ciazy to nigdy by nie zgarnęli, ze to ciaza
 
reklama
Do góry