reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Chyba każda świeżo upieczona mama potrzebuje bycia sam na sam z dzieckiem i mężem by sie poznac I oswoic z nowa sytuacja, czesto slyszalam od roznych mam , ze nie chcialy odwiedzin zbyt wczesnie albo sie wkurzaly, ze ktos wpadal niezapowiedziany... mnie przeraza rodzina tz bo boje sie , ze beda chcieli za szybko nas odwiedzic a jeszcze jego siostra ma teraz 6 dzieci I sobie nie wyobrazam, zeby z cala ferajna wpadli mi na chate, zeby zobaczyc dziecko I przerazaja mnie te choroby, ktorych najwiekszymi nosicielami sa wlasnie dzieci [emoji849]
Ja wręcz mam nadzieję, że będzie zakaz odwiedzin w szpitalu w listopadzie. No jeśli nie będzie zakazu to będzie niesmak, że nie życzę sobie odwiedzin poza mężem ;)
Dostałam taką lekcje po pierwszym, że teraz juz nie będę się cackac :D
 
reklama
No właśnie ja byłam ciekawa jak u innych, bo w pierwszej ciąży miałam zdiagnozowane niepowsciagliwe wymioty i schudłam 7 kilo, przelezalam pod kroplowkami połowę ciąży i finalnie przytylam 5,5 kg do końca. W tej ciąży na szczęście nie mam tej przypadłości tylko wydaje mi się takie w miarę normalne objawy a i tak już tyle schudłam. Wychodzi na to, że taka moja natura 🤷‍♀️😊 coz, nie narzekam, przynajmniej będzie mniej do zrzucenia. Co do prenatalnych to w 2016 miałam na NFZ, a ciążę prowadziłam u jednego lekarza trochę tak, trochę tak, ze względu na rozne nagle wypadki, ale byłam zadowolona z opieki na NFZ tak samo jak i z prywatnej. Mój lekarz ma swój własny mały szpital i przychodnie i opieka tam to po prostu cud, nie kategoryzuja Cię na lepszych i gorszych, czy placilas czy nie. Z tego co widziałam mojego lekarza nie ma na tej liście fmf, ale wszyscy okoliczni lekarze na te najważniejsze USG wysyłają swoje pacjentki właśnie do niego więc musi się facet znać. I w tej ciąży też jestem u niego na fundusz i nie widzę różnicy w podejściu. Wszystko bez problemu załatwiam i jestem bardzo zadowolona.
Fajnie że trafiłaś na fajnego lekarza NFZ to rzadkość teraz
Cześc dziewczyny :) u mnie dziś 13+0 a więc zaczynam 14 tydzień nie zapeszajac od paru dni czuje się dużo lepiej 😊 jeśli chodzi o ten test pappa to jak pisałam ja nie robiłam zdecydowaliśmy z mężem ze nie ma co się dodatkowo stresować statystykami miałam dwa usg tydzień po tygodniu jedno u mojej gin prowadzacej a drugie u lekarza z tym certyfikatem i wszystko jest okej 😊
Ja też nie robiłam z krwi z tego samego powodu i nie żałuję ☺
Cześć Dziewczyny. Mam nadzieje, ze mnie jeszcze pamiętacie i nie wyrzucicie mnie z listopadowek. 🙂
Nie było mnie jakiś czas, ale ostani miesiąc był dla mnie tak ciężki, ze najchętniej wymagałbym go z życiorysu. Pislam Wam, ze w 9tc zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążowa. Od razy niemal trafiłam do diabetologa. Maksymalna dawka metforminy plus dieta nic nie pomagały. Niestety naleze do tych przypadkow, gdzie cukrzycy ciążowej towarzyszyło,towarzyszy tragiczne samopoczucie. Po 15 minutach od wstania miałam wrażenia, ze dosłownie umieram, tak samo jak mijało 2-2,5 godziny od posiłku, a przy 14 miesięcznym dziecku pilnowanie 6 posiłków dzziennie, i prsy tragicznym samopoczuciu łatwe nie jest. 😢 Tym bardziej, ze jetem całe dnie sama. Mąż wychodzi rano i wraca po 18. Miałam normie ochotę zniknąć i płakałam z bezsilności normalnie codziennie. Od tego tygodnia jestem dodatkowo na insulinie i w końcu udało mi się, mam nadzieje, opanować te cukry, dopeiro po 3 zwiększaniu dawki, i widzę różnice w samopoczuciu. Pozostało mi jedynie wstawanie w nocy co godzinę dosłownie do łazienki. Plus pobudka na nakarmienie małej, także noce nnie jeszcze wykańczają bo w zasadzie nie spie i w ciągu dnia jeden zombie, a jak przychodi wieczór to doslonie padam i nie mam czasu zajrzeć co u Was słuchać. Mam nadzieje, ze teraz będzie trochę lepiej.
Z dobrych info to w tym tygodniu przyszły wyniki SANCO, miałam tez usg prenatalne i wszytsko jest ok. Będzie chłopak 👶🏻👶🏻👶🏻, który ka teraz 6,24 cm 🙂
Jutro mam wizytę u mojego lekarza, po miesiącu. 🙂🙂
Mam nadzieje, ze u Was wszystko ok, maluszki rosną pięknie i zdrowo, a Wasze dolegliwości powoli mijają.
Postaram się być częściej, zeby być z Wami na biezaco.
Miłego dnia Wam życzę, a za dzisiejsze wizyty, jeśli takie są trzymam mocno kciuki
Fajnie że wróciłaś ☺ współczuję samopoczucia oby było już tylko lepiej. Fajnie że już znasz płeć. Gratulacje synka ☺
Hej laski 🌷 dziękuję za wczorajsze słowa otuchy przed usg genetycznym. Ja już jestem po, nadenerwowalam się i naczekalam bo opóźnienie jakieś 40 minut... Lekarz akurat był na operacji..
Więc chciałabym wam przedstawić moje dziecię 54, 9mm 🥰 dzisiaj 12+0 wg CRL oraz wg OM, czyli dziecię nadrobilo trochę bo było 5 dni opóźnienia. Termin porodu 06.11, dane z USG: FHR 169/min, NT: 1,1mm, przepływ zylny ok. Kość nosowa uwidoczniona. Po USG ryzyko skorygowane: 21 1:2774, 18 1:3926, 13 <1:20000.
Ciesze się bardzo że jest wszystko ok, dla męża i najbliższych dostałam dostęp przez internet z fotorelacja z USG (kilkanaście zdjęć z usg w dobrej jakości)
Pobrałam też krew na Pappe, wyniki w środę.
Koszt USG + pappa 480 zł
Dzieciątko się ruszało, a nawet skakało, pan doktor powiedział że będzie skoczek lub skoczkinii bo płeć narazie jest jeszcze tajemnica :) Zobacz załącznik 1110556Zobacz załącznik 1110557
Super że wszystko wyszło ok☺ teraz już też po fakcie wiem że niepotrzebnie się było denerwować
Dziewczyny 2h temu wróciłam z zakupów i nie mam siły się ruszyć... Ale jakos musze się zebrać i upiec sernik z rosą 😁
Wczoraj miałam super dużo sil a dzisiaj leniuszek we mnie wszedł.
I pamietajcie w ciąży trzeba się cieszyć, a nie martwic żeby nie przytyć za dużo. Co to za znaczenie kto ile przytyk? Wazne jak ktoś wyglada rok po porodzie. Znam takie dziewczyny ze w ciąży przy typu 6 kg a rok po porodzie miały 15 kg na plusie.
Ja w pierwszej ciąży fiksowalam ze musze przytyć 10-15 kg . ciągle sobie odmawialam, denerwowalam sie płakałam bo i tak waga to dla bardzo... Komentarze ludzi były raniace, np. Ze np mam ciążę blizniacza.
Przytulam ponad 30 kg. Urodziłam zdrowego syna 4300 i rok po porodzie wygladalam świetnie . teraz nie mam zamiaru martwic się waga w ciąży .
Sernik z rosa 😍 luuubie.
Też nie mam zamiaru martwić się wagą nawet jak przytyje dużo to ma to służyć dziecku ja później po porodzie nadmiar mam nadzieję skoryguje a nie mam zamiaru się martwić jakby dziecko chorowało że to przez moje odchudzanie w ciąży czy coś
Może smoothe z żółtych owoców doda mi sil?😁
O jej 😍 nie kuś tak
No i znowu odwołana wizyta u ginekologa na środę.. dopiero pierwszego czerwca..masakra ostatnia była 16 marca..
Ale pocieszam się prenatalnymi we wtorek, że wtedy będę wiedzieć co i jak..
A wyniki z badań krwi co robiłam mogę wysłać ginekologowi mmsem...
Współczuję Ci tego odwoływania ja już bym odchodziła od zmysłów. Dobrze że niedługo prenatalne i zobaczysz maluszka i co u niego 😍
 
Dziewczyny 2h temu wróciłam z zakupów i nie mam siły się ruszyć... Ale jakos musze się zebrać i upiec sernik z rosą [emoji16]
Wczoraj miałam super dużo sil a dzisiaj leniuszek we mnie wszedł.
I pamietajcie w ciąży trzeba się cieszyć, a nie martwic żeby nie przytyć za dużo. Co to za znaczenie kto ile przytyk? Wazne jak ktoś wyglada rok po porodzie. Znam takie dziewczyny ze w ciąży przy typu 6 kg a rok po porodzie miały 15 kg na plusie.
Ja w pierwszej ciąży fiksowalam ze musze przytyć 10-15 kg . ciągle sobie odmawialam, denerwowalam sie płakałam bo i tak waga to dla bardzo... Komentarze ludzi były raniace, np. Ze np mam ciążę blizniacza.
Przytulam ponad 30 kg. Urodziłam zdrowego syna 4300 i rok po porodzie wygladalam świetnie . teraz nie mam zamiaru martwic się waga w ciąży .
Ja to samo :) przytyłam 17, tydzień po porodzie spadło już 11, a miesiąc po porodzie była już waga wyjściowa :)
 
I ja też dzisiaj po prenatalnym. Zanim lekarz zaczął to serce mi tak mocno biło że masakra. Miałam robione przez brzuch i wszystko ładnie było widać. Dzidziuś trochę większy niż na dzisiejszy wiek 12+0 mierzy 56,6 mm czyli 4 dni większy. Szerokość główki 17,5mm akcja serduszka 165/min obraz prawidłowy bez cech niedomykalności zastawki. Prawidłowa fala tętna żylnego kość nosowa widoczna przezierność karkowa 1,0mm zarys główki tułowia i kończyn prawidłowy przy pępowinie nie ma nic niepokojącego bo lekarz mówi że nieraz zdarzaja się jakieś przepuchliny czy coś u nas nie ma. Mówi że decyzja o pappa należy do mnie ale wg USG wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidziuś ładnie się ruszał i współpracował ☺ mówi że wyrostek płciowy jest widoczny ale nie będzie narazie nic sugerował bo to może się zmienić. No i dostałam filmik na płytce i zdjęcie w 3d a tego się wogole nie spodziewałam
 
Hej. Czy macie podobnie jak ja po przebudzeniu, czuje tak jakbym sie przeciągała, ale w głównej mierze aż drgaja/trzęsą mi się uda i przechodzi czasami na brzuch. Czy to jest normalne? :/ Czy te drgania na brzuchu mogą być szkodliwe? Zazwyczaj mam tak tylko rano. Jestem w 12+1.
 
A która z Was miała prenatalne na NFZ?? I jakie badanie robią wtedy???
Co prawda, jeszcze nie miałam prenatalnych, ale poprzednia ciąże również prowadziłam w poradni przy tym szpitalu to badania usg prenatalne, zresztą jak i pozostałe były naprawdę na wysokim poziomie. Wszystkue te parametry były pomierzone, i lekarz wykonujący miał certyfikat FMF. Za test Pappa płaciłam, bo nie miałam 35 lat. Więc ja będę tym wyjątkiem gdzie pochwalę ta nasza służbę zdrowia😊 mało tego, moja Pani dr, która przyjmuje w tej poradni, pracuje również prywatnie, i na pierwszą wizytę potwierdzająca ciaze pojechałam prywatnie. Gdzie później do mnie mówi, że za 2 tygodnie widzimy się w poradni to wypisze mi skierowanie na badania na nfz😁
 
I ja też dzisiaj po prenatalnym. Zanim lekarz zaczął to serce mi tak mocno biło że masakra. Miałam robione przez brzuch i wszystko ładnie było widać. Dzidziuś trochę większy niż na dzisiejszy wiek 12+0 mierzy 56,6 mm czyli 4 dni większy. Szerokość główki 17,5mm akcja serduszka 165/min obraz prawidłowy bez cech niedomykalności zastawki. Prawidłowa fala tętna żylnego kość nosowa widoczna przezierność karkowa 1,0mm zarys główki tułowia i kończyn prawidłowy przy pępowinie nie ma nic niepokojącego bo lekarz mówi że nieraz zdarzaja się jakieś przepuchliny czy coś u nas nie ma. Mówi że decyzja o pappa należy do mnie ale wg USG wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidziuś ładnie się ruszał i współpracował [emoji5] mówi że wyrostek płciowy jest widoczny ale nie będzie narazie nic sugerował bo to może się zmienić. No i dostałam filmik na płytce i zdjęcie w 3d a tego się wogole nie spodziewałam
Gratki:)
Cieszę się, że wszystko ok :)
 
I ja też dzisiaj po prenatalnym. Zanim lekarz zaczął to serce mi tak mocno biło że masakra. Miałam robione przez brzuch i wszystko ładnie było widać. Dzidziuś trochę większy niż na dzisiejszy wiek 12+0 mierzy 56,6 mm czyli 4 dni większy. Szerokość główki 17,5mm akcja serduszka 165/min obraz prawidłowy bez cech niedomykalności zastawki. Prawidłowa fala tętna żylnego kość nosowa widoczna przezierność karkowa 1,0mm zarys główki tułowia i kończyn prawidłowy przy pępowinie nie ma nic niepokojącego bo lekarz mówi że nieraz zdarzaja się jakieś przepuchliny czy coś u nas nie ma. Mówi że decyzja o pappa należy do mnie ale wg USG wszystko w jak najlepszym porządku. Dzidziuś ładnie się ruszał i współpracował ☺ mówi że wyrostek płciowy jest widoczny ale nie będzie narazie nic sugerował bo to może się zmienić. No i dostałam filmik na płytce i zdjęcie w 3d a tego się wogole nie spodziewałam
Gratuluje! A w jakim czasie dzidzius tak urosl wiecej o 4 dni?
 
reklama
Co prawda, jeszcze nie miałam prenatalnych, ale poprzednia ciąże również prowadziłam w poradni przy tym szpitalu to badania usg prenatalne, zresztą jak i pozostałe były naprawdę na wysokim poziomie. Wszystkue te parametry były pomierzone, i lekarz wykonujący miał certyfikat FMF. Za test Pappa płaciłam, bo nie miałam 35 lat. Więc ja będę tym wyjątkiem gdzie pochwalę ta nasza służbę zdrowia😊 mało tego, moja Pani dr, która przyjmuje w tej poradni, pracuje również prywatnie, i na pierwszą wizytę potwierdzająca ciaze pojechałam prywatnie. Gdzie później do mnie mówi, że za 2 tygodnie widzimy się w poradni to wypisze mi skierowanie na badania na nfz😁
Złota pani dr się trafiła . Fajnie masz ☺
Gratuluje! A w jakim czasie dzidzius tak urosl wiecej o 4 dni?
Ostatnio jak byłam 8t6d to dzidzia była o 1 dzień większa niż OM więc przez te ostatnie trzy tygodnie dzidzia urosła jak na drożdżach ☺
 
Do góry