reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Ja w pierwszej ciąży też ok 20 tyg. miałam już siare i im dalej tym było więcej. Właśnie muszę się zaopatrzyć na wszelki wypadek w laktator bo poprzedni niestety się już popsuł.
Oby nie [emoji23] Jest to moja pierwsza ciąża i nie powiem wszystko nowe zwłaszcza,ze to tak szybko się dzieje (myslalam ze zacznie się gdzieś w 20tygodniu)
 
Witam. Jestem mamą 2 chłopców i obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży, termin mam na 4 listopada. Dzisiaj poprosiłam lekarza żeby wykonał USG aby określić płeć i sama nie wiem co mam myśleć...najpierw mówił że za szybko, że ma stary sprzęt no ale jakoś udało mi się go przekonać. Powiedział że ciężko określić ale daje bardziej wskazanie na chłopca, ale nie podpisałby się pod tym. Jak spytałam ile procent daje powiedział że 85% więc powiedziałam że to już przesądzone a on na to że niekoniecznie. Nie wiem co myśleć...jest mi smutno bo marzyłam o córce...oczywiście synka też będę kochać jak dwóch pozostałych, ale jak uważacie jest jeszcze jakaś szansa na dziewczynkę? Zdarzyła się komuś pomyłka w tym tygodniu ciąży? USG połówkowe-genetyczne mam 18 u lekarza w innym mieście i na lepszym sprzęcie ale do tego czasu chyba zwariuje 😝.
 
Dziewczyny i jeszcze jedno, w 7 tygodniu ciąży miałam pobraną cytologię i od tego czasu ani razu lekarz nie badał mnie ginekologiczne...zwracałam mu na to uwagę ale stwierdził że nie ma takiej potrzeby...czy naprawdę nie powinien zbadać czy z szyjką wszystko w porządku? Nawet jak dzisiaj powiedziałam że pobolewa mnie podbrzusze i mi twardnieje to bez zbadania zapisał nospe. USG też miałam tylko żeby potwierdzić ciążę no i dzisiaj. W międzyczasie byłam raz na USG genetycznym w I trymestrze.
 
Mnie mój lekarz od początku bada ginekologicznie na każdej wizycie,patrzy czy szyjka jest zamknięta i czy nadal mam plamienia.. Co do płci to ostatnio byłam prawie w 15 tygodniu na wizycie i nawet nie sprawdził,ale 19mam mieć wizytę to mam zamiar się dopytać by sprawdził płeć (nie będzie mógł tłumaczyć się ze za wczesnie bo będzie już prawie 19tydzien) .. Inny lekarz na prenatalnych w 12 tygodniu patrzał pomiędzy nogami i stwierdził,ze dla niego to bardziej dziewczynka ale później patrzał dalej na dziecko i zobaczył,ze coś wystaje to znowu spojrzał pomiędzy nogami i zmienił zdanie,ze jego zdaniem chyba ma 80% chłopak.. wiec sama nie wiem.. ja na twoim miejscu bym się kłóciła by zbadał czy szyjka jest zamknięta (u mnie szczególnie musi zwracać na to uwagę ponieważ mam macice dwurożna i może być wcześniejszy poród) a jak by to nic nie dało zmieniłabym lekarza.. Czytałam na innym forum,ze dziewczynie na początku lekarz mówił chłopak,a teraz okazało się ze dziewczynka wiec sama mam nadzieje,ze u mnie się to zmieni i będzie dziewczynka 😅
 
Dziewczyny i jeszcze jedno, w 7 tygodniu ciąży miałam pobraną cytologię i od tego czasu ani razu lekarz nie badał mnie ginekologiczne...zwracałam mu na to uwagę ale stwierdził że nie ma takiej potrzeby...czy naprawdę nie powinien zbadać czy z szyjką wszystko w porządku? Nawet jak dzisiaj powiedziałam że pobolewa mnie podbrzusze i mi twardnieje to bez zbadania zapisał nospe. USG też miałam tylko żeby potwierdzić ciążę no i dzisiaj. W międzyczasie byłam raz na USG genetycznym w I trymestrze.
Ja mam badanie ginekologiczne na każdej wizycie co miesiąc. Chodzę prywatnie ale w poprzednich ciążach chodziłam na NFZ i badanie było podstawą wizyty. W 2 ciąży od 15 tygodnia miałam rozwarcie na dwa palce więc moim zdaniem lekarz koniecznie powinien sprawdzać szyjkę regularnie.
 
reklama
Mój też na każdej wizycie bada ginekologiczne i krótkie USG. I z tego co pamiętam w każdej ciąży tak było a za każdym razem mam innego prowadzącego więc tak raczej powinno być. Ja bym się upomniała i chyba zmieniła lekarza. Sama się nie zbadasz a dobrze wiedzieć co tam od dołu słychać żeby w razie czego można było coś zaradzić.
 
Do góry