reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny i jeszcze jedno, w 7 tygodniu ciąży miałam pobraną cytologię i od tego czasu ani razu lekarz nie badał mnie ginekologiczne...zwracałam mu na to uwagę ale stwierdził że nie ma takiej potrzeby...czy naprawdę nie powinien zbadać czy z szyjką wszystko w porządku? Nawet jak dzisiaj powiedziałam że pobolewa mnie podbrzusze i mi twardnieje to bez zbadania zapisał nospe. USG też miałam tylko żeby potwierdzić ciążę no i dzisiaj. W międzyczasie byłam raz na USG genetycznym w I trymestrze.
Mój lekarz a wcześniej lekarka to na każdej wizycie miałam badanie USG dopochwowo, chyba że jak miałam na początku takie plamy czerwone przy wejściu do pochwy to wtedy na fotelu sprawdzała i mi popryskala czymś i dała masc ale tak palcami czy wziernikiem zaglądać tam to ani ta lekarka ani ten drugi lekarz nie zaglądają. Ten drugi lekarz jak robił mi usg dopochwowo to tym usg widział jaka jest szyjka i ile ma cm, więc chyba nie każdy bada ręcznie i za często też chyba nie powinno się tam grzebać - jak to miało miejsce kiedyś [emoji51]
 
reklama
A mnie na początku nie badała tylko USG dopochwowe. Dopiero od dwóch wizyt zagląda co tam na dole😉 jak często macie wizyty? Ja co miesiąc a najchętniej chodzilabym co dwa tygodnie żeby zobaczyć malucha tylko że chodzę prywatnie i trochę to kosztuje 😬
 
Witam. Jestem mamą 2 chłopców i obecnie jestem w 20 tygodniu ciąży, termin mam na 4 listopada. Dzisiaj poprosiłam lekarza żeby wykonał USG aby określić płeć i sama nie wiem co mam myśleć...najpierw mówił że za szybko, że ma stary sprzęt no ale jakoś udało mi się go przekonać. Powiedział że ciężko określić ale daje bardziej wskazanie na chłopca, ale nie podpisałby się pod tym. Jak spytałam ile procent daje powiedział że 85% więc powiedziałam że to już przesądzone a on na to że niekoniecznie. Nie wiem co myśleć...jest mi smutno bo marzyłam o córce...oczywiście synka też będę kochać jak dwóch pozostałych, ale jak uważacie jest jeszcze jakaś szansa na dziewczynkę? Zdarzyła się komuś pomyłka w tym tygodniu ciąży? USG połówkowe-genetyczne mam 18 u lekarza w innym mieście i na lepszym sprzęcie ale do tego czasu chyba zwariuje 😝.
ja też mam termin na 4.10 i tak samo jak Ty mam 18.06 połówkowe 😆 mnie już na pierwszych prenatalnych lekarz potwierdził dziewczynkę i do tej pory tak zostało ☺️ chociaż tydzień wcześniej prawdopodobnie miał być chłopczyk. Także wszystko jest możliwe jak widać.
 
Cześć :) jak się czujecie?


Mnie tak ostatnio męczyła dyskopatia szyjna :( Po trzech dniach bólu jak już leżałam i płakałam zawieźli mnie na sor na kroplówkę z paracetamolu. Na szczęście odpuściło bo myślałam, że umrę. Wolę już rodzić bez znieczulenia...

Wczoraj pierwszy raz poczułam jakieś smyranie w brzuchu. Mega delikatne i w sumie nie jestem pewna czy to dzidź. Położyłam się akurat na brzuchu, więc młodego docisnęłam trochę. Według gin mam łożysko na przedniej ścianie więc nie spodziewam się, że poczuję ruchy tak wcześnie ale w sumie to czwarta ciąża, więc wszystko możliwe ;)
Mam przykaz zrobić połówkowe między 18 a 21 tygodniem. Dziś zaczęłam 17. Cholera tyle czekania....
Zaczęłaś 17, to znaczy, że masz dzisiaj 17t0d, czy 16t1d? Czy jeszcze inaczej, bo ja dalej nie wiem jak to liczyc.
 
ja też mam termin na 4.10 i tak samo jak Ty mam 18.06 połówkowe 😆 mnie już na pierwszych prenatalnych lekarz potwierdził dziewczynkę i do tej pory tak zostało ☺ chociaż tydzień wcześniej prawdopodobnie miał być chłopczyk. Także wszystko jest możliwe jak widać.
U mnie na prenatalnych w ogóle nie sprawdzał płci więc nie mam żadnego punktu odniesienia, jak spytałam czy nie widać płci powiedział że nie. Dzidzia u góry fruwała więc może dlatego. Chyba pozostanie mi czekać do tego 18 i jak potwierdzi się chłopiec to już nie będę miała wątpliwości kto mieszka w moim brzuszku, ale nie powiem jakąś iskierkę nadziei jeszcze mam.
 
Ja na początku przez problemy nawet co 2-3tygodnie,a teraz co miesiąc.. tez nie mogę się doczekać aż zobaczę dzidzie i poznam dokładna płeć 😅 Czy może jednak będzie dziewczynka czy rośnie mały uparciuch który chce zostać chłopcem😅
 
U mnie lekarz zapisuje skończone tygodnie.. akurat wizyty mam w piątek i wychodzi tydzień +6dni i niestety jest zapisywany tylko pełny tydzień.. Jutro będę wiedzieć na kiedy będę mieć połówkowe
 
U mnie na prenatalnych w ogóle nie sprawdzał płci więc nie mam żadnego punktu odniesienia, jak spytałam czy nie widać płci powiedział że nie. Dzidzia u góry fruwała więc może dlatego. Chyba pozostanie mi czekać do tego 18 i jak potwierdzi się chłopiec to już nie będę miała wątpliwości kto mieszka w moim brzuszku, ale nie powiem jakąś iskierkę nadziei jeszcze mam.
mnie lekarz tłumaczył na pierwszych prenatalnych, że o płci decyduje wyrostek płciowy- jak jest prostopadle to dziewczynka, jak lekko do góry chłopczyk i sprawdziło się. Także moze u Ciebie nie było widać wyrostka 🤷‍♀️
 
reklama
W dwóch pierwszych ciążach (10 i 7 lat temu) też miałam na każdej wizycie badanie ginekologiczne. Już myślałam że coś się zmieniło i są inne zalecenia co do badań. Ze zmianą lekarza nie jest tak łatwo jak chce się chodzić na NFZ bo to jedyny lekarz prowadzący ciążę w przychodni a w innych przychodniach takiego lekarza nie ma....miasto 100 tys ludzi...w szpitalu jest jeszcze poradnia ale że jest on przekształcony w jednoimienny to nie wiadomo jak długo poradnia będzie funkcjonowała, a otworzyli ją niedawno po ponad 2 miesiącach przerwy.
 
Do góry