reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

O matko, to rzeczywiście może lepiej, żeby nie wiedziala. Po co masz sobie przed porodem psuć nerwy. 😂 Starsi ludzie potrafia zaleźć za skore... 😄

Oj, czyli jeszcze nie masz 37 tyg? Poczekaj jak donosisz, a potem rożne sposoby na wywołanie porodu. Choć wszędzie czytam, ze to i tak dziecko rządzi i to ono decyduje, kiedy wyleźć. Nasze próby mogą być nieskuteczne. 😂Pytałam np. położna o herbatę z liści malin, powiedziała, ze owszem, pomoże wywołać, ale jak każde zioła, powinna byc pita minimum przez miesiac, żeby cokolwiek podziałało. W moim przypadku może juz tylko uelastycznić i ukrwić macice, na pewno nie zaszkodzi. Zdecydowanie lepsze jest mocne przytulanie - ale jak namówić do tego faceta, jak ma obawy? 😂
U mnie 35+5 z USG i 34+2 z OM. Dlatego daje młodemu te 2 tygodnie jeszcze. Do tej pory wszystkie porody miałam na oxy bo rozwarcie staje na 4cm. Muszę temu jakoś pomóc tym razem.
Myślałam o żelu z prostaglandynami jak będę na wizycie za 2 tyg. Nie wiem czy w jakikolwiek sposób zadziała jeśli prostaglandyny ze spermy nie działają 🤷🏼‍♀️
 
reklama
U mnie 35+5 z USG i 34+2 z OM. Dlatego daje młodemu te 2 tygodnie jeszcze. Do tej pory wszystkie porody miałam na oxy bo rozwarcie staje na 4cm. Muszę temu jakoś pomóc tym razem.
Myślałam o żelu z prostaglandynami jak będę na wizycie za 2 tyg. Nie wiem czy w jakikolwiek sposób zadziała jeśli prostaglandyny ze spermy nie działają 🤷🏼‍♀️
Podejrzewam, ze prostaglandyny ze spermy sa i tak skuteczniejsze niż te w preparatach. Także pewnie straciłabys tylko pieniądze. Może teraz kolejny poród bedzie trochę łaskawszy?
 
3xS? Schody, seks i co jeszcze? Seks mam codziennie, schodów do mojej sypialni 16sztuk i łażę po nich dość często... Herbatkę z liści malin muszę zacząć pić choć nie wiem czy przełknę. A wiesiołek jak się stosuje?

Slyszalyscie o koktajlu położnych? Sok+olej rycynowy+szampan. Tylko jakoś przeczyszczający efekt oleju rycynowego mnie nie przekonuje 😂

Mój młody po seksie zawsze wariuje w brzuchu i śmiejemy się, że się wkurza na starych 😂😂😂

Seks, schody, spacer (akurat mają byc rozpogodzenia w tej drugiej połowie października) :)
A olej z wiesiolka możesz kupić w kapsułkach do łykania (nawet w Rossmanie jest). Pamiętam ze go łykałam do owulacji w swoim udanym cyklu ;)
 
Mam ten sam problem! Położna mi powiedziała, ze mam mojemu powiedziec, ze takie zalecenia i seks ma byc nawet 2 razy dziennie. 😂 Na razie kończy sie jedynie na igraszkach, bo ten sie boi jak Twój o dziecko w brzuchu. 😂 Faceci to chyba myślą, ze maja takie duże i długie, ze dosięgną nawet nimi nasz żołądek. 😂😂😂

Hahaha dokładnie, chodzące king kongi. A powiedz takiemu, ze do dziecka to ma jeszcze sporo miejsca i na pewno go nie dosięgnie, to się jeszcze obrazi ze mu umniejszasz 😂😂😂
 
U mnie 35+5 z USG i 34+2 z OM. Dlatego daje młodemu te 2 tygodnie jeszcze. Do tej pory wszystkie porody miałam na oxy bo rozwarcie staje na 4cm. Muszę temu jakoś pomóc tym razem.
Myślałam o żelu z prostaglandynami jak będę na wizycie za 2 tyg. Nie wiem czy w jakikolwiek sposób zadziała jeśli prostaglandyny ze spermy nie działają 🤷🏼‍♀️

A ewentualnie masaz szyjki jesli u Ciebie rozwarcie zawsze staje? Ale to dopiero już naprawdę po skończonym 37 tygodniu.
 
Podejrzewam, ze prostaglandyny ze spermy sa i tak skuteczniejsze niż te w preparatach. Także pewnie straciłabys tylko pieniądze. Może teraz kolejny poród bedzie trochę łaskawszy?
Teraz mam na pewno inne nastawienie od porodu. Chce go przejść na luzie, bez spiny i zamartwiania się. Mój się dziwi, że ja już chce rodzić bo większość kobiet jednak boi się porodu. Najchętniej pojechałabym do szpitala w ostatniej chwili, tylko jak se rozwarcie sprawdzić w domu?🙄
Seks, schody, spacer (akurat mają byc rozpogodzenia w tej drugiej połowie października) :)
A olej z wiesiolka możesz kupić w kapsułkach do łykania (nawet w Rossmanie jest). Pamiętam ze go łykałam do owulacji w swoim udanym cyklu ;)
Spacer mówisz... No to cholera odpada bo mi kręgosłup siada. Choć jak będzie lepsza pogoda to może się skusze...
 
Ja ciągle chodzę do pracy. Poza tym mam 3 dzieci w szkole i trochę się boje, że mi coś przywloką do domu.
Do tego opiekuje się ciotką mojego św. pamięci męża - stara panną, której życie zawsze kręciło się wokół jej nosa. Zawsze była upierdliwa. A teraz w poniedziałek złamała rękę. To jakaś masakra 🙆 potrafi mieć pretensje do mnie, że mieszkam z rodzicami (20km od niej) a nie z teściową (5km od niej). Jest gorsza niż dziecko.
Muszę od nowa zrobić research szpitali w Krakowie żeby wiedzieć gdzie jechać rodzić jakby mi Ujastek zamknęli.
czemu myślisz, że mogą zamknąć Ujastek? Ja nie biorę takiej opcji nawet, mam tam wykupioną położną i apartament i nie wyobrażam sobie, żeby mnie nie przyjęli. Dziś rozmawiałam z Menagerką i nie planują nawet wstrzymywać porodów rodzinnych.
 
reklama
I tak duży ,Mój w 32 tc Miał trochę ponad 1700 ☺️
ale jak Ty masz cc to nie ma wielkiego ryzyka, bo gbs dziecko może załapać przechodząc przez kanal rodny
Też się tak zastanawiałam jaki sens jest tego badania przy CC, bo sama będę miała też planowe CC, jednak ostatnio mój ginekolog też wspominał o pobraniu na kolejnej wizycie..
 
Do góry