reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Szczerze to raczej za dużo nie pomogę bo my od tygodnia jesteśmy dopiero na rozszerzaniu diety i póki co jemy warzywa i owoce także mięsa jeszcze nie jadła. Ja daje kleik kukurydziany, jest lżejszy dla brzuszka niz ryzowy. I mala moja nim sie zajada, więc może i Ty spróbuj 😉
Dziękujemy 😃 Walczymy każdego dnia z każda porcją. Teraz nas chyba dopadł skok rozwojowy więc nie jest łatwo a powiedz od kiedy mogę jej dać mięso lub rybe? Bo jest na rozszerzeniu od 22.03 i dostała już praktycznie wszystkie warzywa owoce kaszki i wychodzi ze ma alergie na kilka warzyw na banana oraz na kaszkę ryżowa a propo kaszki ryżowej myślisz że skoro ma na nią to na mleczno-ryzowa też będzie mieć?
 
reklama
My dopiero będziemy rozszerzać dietę koło 6 miesiąca, a że mój jest z końca listopada, to planuje końcem maja. Narazie się zaopatrzam ;)


To jak jesteśmy w temacie jedzenia 😁
Są tu mamy które karmią nadal tylko piersią?
Co ile jedzą wasze maluchy w dzień, a co ile w nocy?
 
Dzięki za wszelkie rady sprobujemy z tym kukurydzianym jak zejdzie jej uczulenie by wiedzieć dokładniej. Nasza teraz nie chce wogole mleka tylko by nam z talerzy kradła
 
My dopiero będziemy rozszerzać dietę koło 6 miesiąca, a że mój jest z końca listopada, to planuje końcem maja. Narazie się zaopatrzam ;)


To jak jesteśmy w temacie jedzenia 😁
Są tu mamy które karmią nadal tylko piersią?
Co ile jedzą wasze maluchy w dzień, a co ile w nocy?
W dzien i w nocy tak samo co 2-3 godziny.
 
My dopiero będziemy rozszerzać dietę koło 6 miesiąca, a że mój jest z końca listopada, to planuje końcem maja. Narazie się zaopatrzam ;)


To jak jesteśmy w temacie jedzenia 😁
Są tu mamy które karmią nadal tylko piersią?
Co ile jedzą wasze maluchy w dzień, a co ile w nocy?
My tylko pierś. Butelka nie wchodzi w grę, mały ja bezczelnie gryzie z uśmiechem na twarzy 😉 w dzień to on je co 2-3 godziny. Wieczorem lubi nawet possać co godzinę. W nocy niestety się mu sen popsuł. Pierwsza pobudka po 2,5 godziny, a potem co 1,5, a nawet godzinę. Kiedyś spał.ciagiem po 5 godzin, także teraz to jest masakra jakaś. Wczoraj próbowałam 1 raz podać mu mus z marchewki i ziemniaka. Warzywna będziemy podawać do połowy maja, wtedy szczepienie i lekarz powie co dalej. Mój synek jest z początku grudnia, więc skończył 5.04 cztery miesiące.
 
My dopiero będziemy rozszerzać dietę koło 6 miesiąca, a że mój jest z końca listopada, to planuje końcem maja. Narazie się zaopatrzam ;)


To jak jesteśmy w temacie jedzenia 😁
Są tu mamy które karmią nadal tylko piersią?
Co ile jedzą wasze maluchy w dzień, a co ile w nocy?
My prawie na samej piersi bo od tygodnia podaję raz dziennie w porze obiadu pojedyncze warzywka - ale to raczej jako przekąska bo pół najmniejszego słoiczka.
W zależności od pory dnia nowet czasami je po godzinie, a czasami po 4h. W nocy też rożnie. Czasami się zastanawiam czy np nie zmęczył się zabawą i chce mu się pić.
Jedynie dobrze ze chociaż szybko je, zazwyczaj 5min

A jak tam u was z "mobilnością" u nas obroty pełną parą. Oprócz tego jak leży na brzuszku to kręci się w kółko i powoli zaczyna już pełzać. A na rękach strasznie ciągnie do siadania.

22.04 skończy 5mies waga ponad 8kg
 
No my niestety na mm zjada tak średnio co 2,5h co 3h w dzień a w nocy to różnie raz prześpi cała noc a raz to jedno czy dwa karmienia wpadna my rozszerzamy dietę od 4msc zalecenie pediatry i Daria gotowa była do tego
Teraz będziemy próbować kaszek i mięsko rybkę w przyszłym tygodniu bo narazie ten skok rozwojowy walczymy
 
No u nas niestety nie leżymy na brzuszku bo odrazy się przewraca na jedna stronę nie potrafi się utrzymać a jak leży na pleckach to strasznie się wygina mamy skierowanie na rehabilitację
29.03 4msc i kilka dni waga 4880g
Wizyta 5.05 na szczepienie dowiemy się ile waży bo na naszej niemowlęcej w domu póki co mamy 5400g
 
reklama
To widzę, że nie jestem sama. Też karmie w dzień co 2 godziny, a wszyscy mi ciągle mówili że często.. widać przy kp tak dziecko potrzebuje.

W jakiej pozycji karmicie swoje dzieci jak nie umieją jeszcze siedzieć samodzielnie?

Mój coraz częściej się z brzucha na plecy przewraca, ale widać, że robi to bardziej z przypadku. Na brzuchu tez kufer podnosi i podkurcza nóżki jakby się szykował do raczkowania. Na plecach natomiast są próby że zaczyna lekko się na boki przewracać i chwytać zabawki od boku.
 
Do góry