reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Może u was jest tak , ze ida ząbki i apetyt marny , ty starasz się dać to mleko , dziecko odmawia , Za którymś jednak razem wypije i zwróci . Ja sama dzisiaj byłam w szoku jak mały nie pił pare godzin a po moim powrocie jakoś mega ochoczo nie rzucił się na piers
 
reklama
Jal Wasze dzieci przechodzą ząbkowanie? Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł jakiś tydzień temu. Teraz podejrzewam że wychodzi mu drugi bo od środy zaczął robić dziwne miny jak przy pierwszym ząbku ale mamy jeszcze parę objawów które mnie niepokoją i mam wątpliwości czy to od ząbkowania, jak na poczatku myślałam. Chodzi o to że w środe pierwszy raz syn odmówił picia pleka z piersi i z butelki, po prostu nie chciał, ta przerwa trwała 5 godz. Co się wcześniej nigdy nie zdarzało. Pomyślałam że to od zębów. W nocy jadl normalnie na drugi dzień znowu protestował. Za którąś próbą w końcu wypił a nastepnie wszystko zwymiotował. Obiad (słoiczek ) zjadł normalnie i do końca dnia wypił trochę mleka ale mniej niż zwykle. Dzisiaj wypił tak samo mało mleka bo protestował i przed chwilą znowu zwymiotował bardzo dużo. Czy miał ktoś podobne objawy?

Na koniec 4 miesiaca wyszly u synka dolne jedynki, troszke marudzil wtedy ale wyszly praktycznie bez problemu.
Teraz przebił sie jedynki górne i tu już od połowy kwietnia byl armagedon... może nie caly czas ale 2-3 dni dziąsłami spuchniete na maxa a później 2-3 dni spokoju.
Akcja zakończona tygodniem placzu i marudzenie na paracetamolu bo inaczej nie dało sie funkcjonowac.
W nocy caly czas wisiał na piersi a w dzień tyle co nic napił się, również z b.boxa nie chcial pić podczas zabkowania a teraz ładnie załapał i juz potrafi coś tak wypić podczas jedzenia warzywek.
 
Jal Wasze dzieci przechodzą ząbkowanie? Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł jakiś tydzień temu. Teraz podejrzewam że wychodzi mu drugi bo od środy zaczął robić dziwne miny jak przy pierwszym ząbku ale mamy jeszcze parę objawów które mnie niepokoją i mam wątpliwości czy to od ząbkowania, jak na poczatku myślałam. Chodzi o to że w środe pierwszy raz syn odmówił picia pleka z piersi i z butelki, po prostu nie chciał, ta przerwa trwała 5 godz. Co się wcześniej nigdy nie zdarzało. Pomyślałam że to od zębów. W nocy jadl normalnie na drugi dzień znowu protestował. Za którąś próbą w końcu wypił a nastepnie wszystko zwymiotował. Obiad (słoiczek ) zjadł normalnie i do końca dnia wypił trochę mleka ale mniej niż zwykle. Dzisiaj wypił tak samo mało mleka bo protestował i przed chwilą znowu zwymiotował bardzo dużo. Czy miał ktoś podobne objawy?
U nas była tygodniowa biegunka. Słabszy apetyt miał może ze dwa dni, tylko u nas akurat nie chciał jeść z łyżeczki.
 
Heeej [emoji846] u nas zębów brak ale każdy gorszy humor i marudzenie którego ostatnio duuuużo zwalam na ząbkowanie.. My wczoraj też byłyśmy na szczepieniu i powiem wam że moja mała źle je znosi. Tylko co wchodzimy do gabinetu i zobaczy dr to od razu płacz. I też do drobinek nie należy, 6msc ubranka 74 i 8kg! [emoji85]

Dziewczyny, czy wasze maluszki gaworzą? U nas przez 3 dni było "mamamamama", już bylam taka podekscytowana i nagle znowu cisza.. Tzn jakieś tam dźwięki wydaje ale to raczej jęczenie, krzyki czy pisk..
 
Heeej [emoji846] u nas zębów brak ale każdy gorszy humor i marudzenie którego ostatnio duuuużo zwalam na ząbkowanie.. My wczoraj też byłyśmy na szczepieniu i powiem wam że moja mała źle je znosi. Tylko co wchodzimy do gabinetu i zobaczy dr to od razu płacz. I też do drobinek nie należy, 6msc ubranka 74 i 8kg! [emoji85]

Dziewczyny, czy wasze maluszki gaworzą? U nas przez 3 dni było "mamamamama", już bylam taka podekscytowana i nagle znowu cisza.. Tzn jakieś tam dźwięki wydaje ale to raczej jęczenie, krzyki czy pisk..
U nas mały wczoraj sobie upodobał na zmianę: memememem, lalalalala i nenene.
 
Dzisiaj juz lepiej z jedzeniem, nie protestował przy piersi i wymioty też już sie nie pojawiły. Zawsze słyszałam ze biegunka może sie pojawić przy ząbkowaniu ale o wymiotach nie wiedziałam dlatego troche mnie to zdziwiło. Myślę że mamy to już za sobą do następnego ząbka.
 
U nas mała za tydzień będzie mieć 6 miesięcy. Póki co zębów nie widać. Dostaje 1 x dziennie jakieś warzywa słoiczek albo miksowane. Chociaz woli słoiki ( wybieram takie które w składzie nie mają żadnego dodatku). Obraca się w każdą możliwą stronę i pelza. Chce teraz trochę kaszki albo ryżowej albo kukurydzianej wprowadzić z odrobiną manny jako gluten.
 
U nas również uzębienia brak 😃 dzisiaj był pierwszy dzień rozszerzania diety. Zblendowany ziemniak. Praktycznie nic nie zjedzone, nie wiedział za bardzo co z tym robić, jak połykać, aż w końcu było zdenerwowanie i po jedzeniu xd jak wasze dzieci reagowały?
 
U nas również uzębienia brak 😃 dzisiaj był pierwszy dzień rozszerzania diety. Zblendowany ziemniak. Praktycznie nic nie zjedzone, nie wiedział za bardzo co z tym robić, jak połykać, aż w końcu było zdenerwowanie i po jedzeniu xd jak wasze dzieci reagowały?
U nas pasternak poszedł na pierwszy strzal i sytuacja odwrotna, miała być łyżeczka, dwie do smaku a niunka tak buzke otwierała i się rwała do jedzenia, że zjadła aż pół sloiczka.
Nic się nie przejmuj, początki często tak wyglądają, ze starszym synem miałam jeszcze gorzej bo długo miał odruch wymiotny wręcz, tak naprawdę dopiero jak skończył 8 ms zaczął zajadać się innym jedzonkiem niż mleko, dzieci są różne, daj czas bobasowi, może zrob przerwę i podaj np. marchewkę :)
 
reklama
U nas mała za tydzień będzie mieć 6 miesięcy. Póki co zębów nie widać. Dostaje 1 x dziennie jakieś warzywa słoiczek albo miksowane. Chociaz woli słoiki ( wybieram takie które w składzie nie mają żadnego dodatku). Obraca się w każdą możliwą stronę i pelza. Chce teraz trochę kaszki albo ryżowej albo kukurydzianej wprowadzić z odrobiną manny jako gluten.
Ząbki już chyba tuż tuż, ręce często w buzi, slini się sporo... Zobaczymy kiedy raczą wyjść.
Ruchowo bardzo podobnie, pełza do tyłu, obraca się wokół własnej osi, turla się, unosi tułów na dłoniach, pupę dźwiga do góry, zwyrtek mały, w końcu pokochała pozycje na brzuchu nie tylko do spania 😀
 
Do góry