reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ooooo 😀😀my wyjeżdżamy właśnie do Ustronia w sobotę w nocy i mam obawy bo mała budzi się co godzinę znowu, a podróż całonocna... Marzenie zeby spala jak Wasz maluch 😁Ustronie piekne? Pogoda dopisuje? Jakieś rady może, co sie sprawdziło itp
Tak pogoda super w sam raz na spacery 😍 bylismy raz na plaży ale więcej pakowania z dwójka dzieci niż samego pobytu na płazy 🤣 gdzie dokładnie będziecie ? My jesteśmy w okolicach biedronki , domek mamy wynajęty ☺️ Najwiecej ludzi na dole na nabrzeżnej ☺️
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które już karmią swoje maluchy w krzesełku - podzielicie się z jakich krzesełek korzystacie? Czaję się na zakup krzesełka, bo niewygodnie mi się karmi na kolanach i chciałabym zobaczyć czy opcja w krzesełku będzie dla nas wygodniejsza.
U nas rozszerzanie diety idzie bardzo niemrawo, rzadko co posmakuje synkowi. Wodę też bardzo niechętnie piję (a próbuje podawać w kubeczku otwartym, bboxie, zwykłej butelce). :-(
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już karmią swoje maluchy w krzesełku - podzielicie się z jakich krzesełek korzystacie? Czaję się na zakup krzesełka, bo niewygodnie mi się karmi na kolanach i chciałabym zobaczyć czy opcja w krzesełku będzie dla nas wygodniejsza.
U nas rozszerzanie diety idzie bardzo niemrawo, rzadko co posmakuje synkowi. Wodę też bardzo niechętnie piję (a próbuje podawać w kubeczku otwartym, bboxie, zwykłej butelce). :-(
U nas woda przez dwa miesiące nie wchodziła. Próbowałam z 4 różnych butelek i nicto nie dało. Dawałam mu łyżeczką a i tak połowę wypluł, nie smakowała mojemu synkowi. Ale od tygodnia widzę poprawę pije sam z butelki nie duzo ale widać ze sie przekonał. Próbowałam tez z herbatka l ziołowa i bylo troche lepiej niz z woda.
My mamy krzesełko z hauck takie z kubusiem puchatkiem nie pamiętam jak sie ten model nazywa. Sprawdza sie bardzo dobrze.
 
Jakie macie sposoby na usypianie malucha? I jak aktualnie wyglądają u was noce?

U nas noce nadal kiepskie, mały budzi sie co godzine lub dwie, czasem po pol godziny, daje mu piers i czasem zasnie a czasem dalej placze. Jak spi to czesto kręci sie przez sen jakby mu niewygodnie było. Czesto tez widze ze nie budzi sie z glodu a mimo to tylko piers go uspokaja. Noszenie nie dziala w nocy ani glaskanie, tylko piers. Wtedy przystawiam go i czekam az zasnie. Smoczka tez nie toleruje. Odkad sie to zaczelo to spi ze mna w lozku czyli juz jakies 3 miesiace. Wcześniej tłumaczyłam sobie to zabkowaniem, ząbki wyszły a on nadal taki. Czy to jest normalne w tym wieku? (7 miesiecy)
 
Jakie macie sposoby na usypianie malucha? I jak aktualnie wyglądają u was noce?

U nas noce nadal kiepskie, mały budzi sie co godzine lub dwie, czasem po pol godziny, daje mu piers i czasem zasnie a czasem dalej placze. Jak spi to czesto kręci sie przez sen jakby mu niewygodnie było. Czesto tez widze ze nie budzi sie z glodu a mimo to tylko piers go uspokaja. Noszenie nie dziala w nocy ani glaskanie, tylko piers. Wtedy przystawiam go i czekam az zasnie. Smoczka tez nie toleruje. Odkad sie to zaczelo to spi ze mna w lozku czyli juz jakies 3 miesiace. Wcześniej tłumaczyłam sobie to zabkowaniem, ząbki wyszły a on nadal taki. Czy to jest normalne w tym wieku? (7 miesiecy)
Jak dajesz radę? U nas też mały kiepsko śpi, wierci się tak, że nie mogę spać. Często się budzi. Nawet jak mam go w łóżku to wiersci się i wybudza. Już mnie głowa boli z niewyspania, jak gorsza pogoda to dosłownie zasypiam na stojąco.
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już karmią swoje maluchy w krzesełku - podzielicie się z jakich krzesełek korzystacie? Czaję się na zakup krzesełka, bo niewygodnie mi się karmi na kolanach i chciałabym zobaczyć czy opcja w krzesełku będzie dla nas wygodniejsza.
U nas rozszerzanie diety idzie bardzo niemrawo, rzadko co posmakuje synkowi. Wodę też bardzo niechętnie piję (a próbuje podawać w kubeczku otwartym, bboxie, zwykłej butelce). :-(
Ja mam z chico krzesełko i się fajnie sprawdza.
Jakie macie sposoby na usypianie malucha? I jak aktualnie wyglądają u was noce?

U nas noce nadal kiepskie, mały budzi sie co godzine lub dwie, czasem po pol godziny, daje mu piers i czasem zasnie a czasem dalej placze. Jak spi to czesto kręci sie przez sen jakby mu niewygodnie było. Czesto tez widze ze nie budzi sie z glodu a mimo to tylko piers go uspokaja. Noszenie nie dziala w nocy ani glaskanie, tylko piers. Wtedy przystawiam go i czekam az zasnie. Smoczka tez nie toleruje. Odkad sie to zaczelo to spi ze mna w lozku czyli juz jakies 3 miesiace. Wcześniej tłumaczyłam sobie to zabkowaniem, ząbki wyszły a on nadal taki. Czy to jest normalne w tym wieku? (7 miesiecy)
My od świąt bożego Narodzenia mamy głośnik i kołysanki mały się mocno przyzwyczaił, obojętnie gdzie jesteśmy to wystarczy że mu włączę i zasypia, no ale musi się w łóżeczku jeszcze trochę powiercić. Położę do łóżeczka kołysanki i budzi się ok 5 na mleko i śpi do 7-8 a zasypia ok 20-21.
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już karmią swoje maluchy w krzesełku - podzielicie się z jakich krzesełek korzystacie? Czaję się na zakup krzesełka, bo niewygodnie mi się karmi na kolanach i chciałabym zobaczyć czy opcja w krzesełku będzie dla nas wygodniejsza.
U nas rozszerzanie diety idzie bardzo niemrawo, rzadko co posmakuje synkowi. Wodę też bardzo niechętnie piję (a próbuje podawać w kubeczku otwartym, bboxie, zwykłej butelce). :-(
My mamy krzesełko z Ikea i polecamy. Na początku używaliśmy poduszki redukującej, żeby mała się nie gibała na boki.
Jakie macie sposoby na usypianie malucha? I jak aktualnie wyglądają u was noce?

U nas noce nadal kiepskie, mały budzi sie co godzine lub dwie, czasem po pol godziny, daje mu piers i czasem zasnie a czasem dalej placze. Jak spi to czesto kręci sie przez sen jakby mu niewygodnie było. Czesto tez widze ze nie budzi sie z glodu a mimo to tylko piers go uspokaja. Noszenie nie dziala w nocy ani glaskanie, tylko piers. Wtedy przystawiam go i czekam az zasnie. Smoczka tez nie toleruje. Odkad sie to zaczelo to spi ze mna w lozku czyli juz jakies 3 miesiace. Wcześniej tłumaczyłam sobie to zabkowaniem, ząbki wyszły a on nadal taki. Czy to jest normalne w tym wieku? (7 miesiecy)
Kładę się z córką w łóżku i zaczynam jej śpiewać głupoty co mi akurat ślina na język przyniesie 😂 czasami zaśnie po 10 min, a czasami muszę wziąć na ręce i bujać jeszcze 😕 od 4 miesięcy śpi z nami w łóżku, bo nie dawałam rady z częstym wstawaniem, odkąd śpi z nami jest o niebo lepiej.
 
Jak dajesz radę? U nas też mały kiepsko śpi, wierci się tak, że nie mogę spać. Często się budzi. Nawet jak mam go w łóżku to wiersci się i wybudza. Już mnie głowa boli z niewyspania, jak gorsza pogoda to dosłownie zasypiam na stojąco.
Czekam az minie, ale to trwa i trwa... Nie wiem jak to zmienic. I czy da sie to jakims sposobem zrobic, czy trzeba po prostu przeczekac bo taki typ.W srode mamy szczepienie zapytam lekarza co o tym mysli ale zlotej rady sie nie spodziewam...
 
reklama
My mamy krzesełko z Ikea i polecamy. Na początku używaliśmy poduszki redukującej, żeby mała się nie gibała na boki.

Kładę się z córką w łóżku i zaczynam jej śpiewać głupoty co mi akurat ślina na język przyniesie 😂 czasami zaśnie po 10 min, a czasami muszę wziąć na ręce i bujać jeszcze 😕 od 4 miesięcy śpi z nami w łóżku, bo nie dawałam rady z częstym wstawaniem, odkąd śpi z nami jest o niebo lepiej.
U nas spanie ze mna w ogole nic nie daje. Od 3 miesiecy ze mna spi. Juz nawet próbowałam klaść go w łóżeczku bo pomyślałam ze może w tym problem że w moim łóżku mu nie wygodnie. Ale nic z tego nie wyszło.
 
Do góry