reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Przybijam piatke z dziewczynami, które się stresują.
Ja też jestem po stracie w zeszłym roku w listopadzie i dla mnie cała ciąża jest wiecznym stresem.
Ciężko mi się cieszyć chociażby głupimi zakupami.. Chciałabym chociaz połowę października. Najgorsze jest to, że oczywiście teraz te ostatnie tygodnie tak się dłużą...
Niewiem chyba poprostu trzeba zacisnąć zęby i to przetrwać..
 
reklama
U mnie wypadły też chyba 2 czy 3 takie dni. To była męka. Ja robiłam tak, że wieczorem zalewałam gorącą wodą kilka suszonych śliwek i tak zostawiałam do rana, a tę wodę wypijałam rano, a śliwki zjadałam. Do tego robiłam sobie na śniadanie taką mieszankę: orkisz ekspandowany, suszone śliwki, suszone morele, daktyle, suszona żurawina i jogurt naturalny. Dość szybko mi to wyregulowało wszystko :) No i piłam też sok z ogórków kiszonych.
Takiej mieszanki nie mogę ze względu na cukrzyce ale spróbuję zalać śliwki wodą albo wypić ten sok z ogórków (choć nie wiem czy dam radę, bo jak zawsze uwielbiałam ogórki kiszone, tak od jakichś 3 tygodni chce mi się wymiotować jak tylko o nich mysle 😂).
 
Dziewczyny w ilu stopniach pierzecie ubranka? Ja w 40 tak jak jest dozwolone na metce, ale i tak jedna bluzeczka granatowa w białe króliczki, ma już te króliczki szare. Moja mama dzisiaj widziała jak ja wyjmuje z pralki i już mi zrobiła wykład a propo tego, że 30 wystarczy i tylko ubranka niszcze. No, ale 30 to dla takiego malucha chyba za mało? Ja to synkowi prałam chyba przez pierwszy rok wszystko na 40, a te na start nawet na 60. Tyle że ja wtedy miałam te ubranka używane.
 
Dziewczyny w ilu stopniach pierzecie ubranka? Ja w 40 tak jak jest dozwolone na metce, ale i tak jedna bluzeczka granatowa w białe króliczki, ma już te króliczki szare. Moja mama dzisiaj widziała jak ja wyjmuje z pralki i już mi zrobiła wykład a propo tego, że 30 wystarczy i tylko ubranka niszcze. No, ale 30 to dla takiego malucha chyba za mało? Ja to synkowi prałam chyba przez pierwszy rok wszystko na 40, a te na start nawet na 60. Tyle że ja wtedy miałam te ubranka używane.
Ja ogólnie większość rzeczy piorę na 40...
Na pewno będę zwracać uwagę na to, co kupiłam z muślinu czy z czystej wełny i wtedy tak jak na metce, a reszta na 40
 
Dziewczyny,
Jak radzicie sobie z zatwardzeniami?
Ja do tej pory nie miałam ale przedwczoraj mnie dopadło :/ najgorzej, że nie można przeć, bo osłabia to szyjkę macicy, a mam i tak krótką i jadę na luteinie.
Najlepiej by poradzić się lekarza.
Najczęściej żelazo powoduje zaparcie, wtedy mógł by ci zmienić na inne (feroplex u mnie nie powodował).
Można wziasc lactulose (syrop), wiele lekarzy go doradza ciężarnym.
Ja przy poprzedniej robiłam sobie sama lewatywę z wody ale naprzyklad nie zawsze można, przy tej jak mi łożysko przodowalo to się bałam ze poród sobie wywołam. Nie wiadomo jakby twoja szyjka zareagowała.
Spróbuj syrop na początek.
 
Dziewczyny w ilu stopniach pierzecie ubranka? Ja w 40 tak jak jest dozwolone na metce, ale i tak jedna bluzeczka granatowa w białe króliczki, ma już te króliczki szare. Moja mama dzisiaj widziała jak ja wyjmuje z pralki i już mi zrobiła wykład a propo tego, że 30 wystarczy i tylko ubranka niszcze. No, ale 30 to dla takiego malucha chyba za mało? Ja to synkowi prałam chyba przez pierwszy rok wszystko na 40, a te na start nawet na 60. Tyle że ja wtedy miałam te ubranka używane.
40 lub 60. Czasem jak zapomnę to 60. Generalnie niestety ta bawełna teraz nie najlepszej jakości dla dzieci. Fajna jest w ubrankach od next, Pinokio, już h&m trochy gorzej, a reszta… jedna wielka loteria. Nic złego nie zrobiłaś. Producenci oszczędzają a bawełna bawełnie nie dorównuje
 
reklama
Najlepiej by poradzić się lekarza.
Najczęściej żelazo powoduje zaparcie, wtedy mógł by ci zmienić na inne (feroplex u mnie nie powodował).
Można wziasc lactulose (syrop), wiele lekarzy go doradza ciężarnym.
Ja przy poprzedniej robiłam sobie sama lewatywę z wody ale naprzyklad nie zawsze można, przy tej jak mi łożysko przodowalo to się bałam ze poród sobie wywołam. Nie wiadomo jakby twoja szyjka zareagowała.
Spróbuj syrop na początek.
Spróbuję :) zapomniałam o tym, że mój lekarz mówił o tym syropie, że mogę go uzywac jak będę miała potrzebę ...to było na początku ciąży, a do tej pory na szczęście nie miałam żadnych problemów.
Dzięki :)
 
Do góry