reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Doszłam w papierach mojego syna, że na 100 % na identycznym etapie też nie miałam tego czopu, bo miałam robiona kilkakrotnie amnioskopie w szpitalu, a ją można robić tylko przy rozwarciu. Moja lekarka napisała, że jeśli cokolwiek zacznie mnie niepokoić to mam jechać do szpitala

W takim razie póki co zostaje Ci tylko dbać o siebie i obserwować swoję ciało. Odpoczywaj i staraj się zrelaksować 🙂
 
reklama
Moja w 30 tygodniu 1380 ważyła, mam wrażenie, że to było niedużo, a też mam cukrzycę ...teraz jadę za tydzień w sobotę (to będzie początek 35 tygodnia) i już jestem bardzo ciekawa ile będzie ważyła ...od tego zależy czy lekarz pozwoli mi próbować rodzić naturalnie (mam 152 cm i jestem mocno szczupła ale cały czas trzymam kciuki, że uda się bez cesarki).
Mi lekarz powiedział, że do terminu porodu powinna dojść tak max do 3kg, więc nawet lepiej, bo może będzie łatwiej urodzić :) Natomiast też zdaję sobie sprawę z tego, że te pomiary na usg mogą się różnić nawet ok. pół kg w stosunku do wymiarów faktycznych, także nigdy nic nie wiadomo...
 
Mi lekarz powiedział, że do terminu porodu powinna dojść tak max do 3kg, więc nawet lepiej, bo może będzie łatwiej urodzić :) Natomiast też zdaję sobie sprawę z tego, że te pomiary na usg mogą się różnić nawet ok. pół kg w stosunku do wymiarów faktycznych, także nigdy nic nie wiadomo...
Jeśli rzeczywiście będziesz miała max 3 kilo to super by było :)
Ja muszę jeszcze tydzień poczekać do „werdyktu” 😂
 
U mnie najprawdopodobniej będzie CC. Lekarz mówił, że umówimy się ok. tydzień wcześniej. Ciekawe do jakiej wagi dobije mały. Na kontrolę idę za tydzień do mojego prywatnego lekarza. Ten na NFZ wogóle nie mierzy dziecka. Jak kiedyś go spytałam o wagę to powiedział, że na tym sprzęcie to on sprawdzał nie będzie 😳
 
U mnie najprawdopodobniej będzie CC. Lekarz mówił, że umówimy się ok. tydzień wcześniej. Ciekawe do jakiej wagi dobije mały. Na kontrolę idę za tydzień do mojego prywatnego lekarza. Ten na NFZ wogóle nie mierzy dziecka. Jak kiedyś go spytałam o wagę to powiedział, że na tym sprzęcie to on sprawdzał nie będzie 😳
Dobrze, że lekarz jest świadomy ograniczeń sprzętowych i po prostu nie mierzy...choć ogólnie to nie do pomyślenia, że taka sytuacja może w ogóle być 🤦‍♀️
Mój lekarz był nastawiony od początku na cesarkę i na ostatniej wizycie mieliśmy „rezerwować” termin ...ale jakoś zaczęłam go podpytywać o poród siłami natury No i stwierdził że możemy jeszcze zobaczyć co się da w tej kwestii zrobić ;)
 
Ja ogólnie to wolałabym rodzić SN, ale jak sobie pomyślę, że cos może pójść nie tak to już wolę mieć termin, pójdę do szpitala, zrobią zabieg i po sprawie. Na CC jestem umowiona tak wstępnie z tym prywatnym lekarzem. U tego na NFZ mam wizytę za dwa tygodnie. Ciekawe co on sądzi o moim porodzie. Na ostatniej wizycie nic nie mówił, a ja też nie zapytałam.
 
Ty też masz ten model, który wymieniła Ja.mama? A detektor jakiś konkretny polecasz?
Nianie elektroniczna mam firmy motorola a detektor baby sense.
Co do wybudzania się w nocy itd.. Ja tak jak mówiłam mieszkam w domu. Córka zostawała w pokoju sama gdy gotowałam czy szlam się umyć jak usnęła a kamera nie pokaże jej oddechu. Dużo wtedy się słyszało o bezdechu dlatego skonsultowałam decyzje z położna i poleciła mi baby sense.
Ale naprawdę jest to osobista decyzja i niczyjej decyzji nie neguje bo dla tych których to uspokoi może być potrzebne a dla innych zbędne 😉🤷‍♀️
 
@margola29 odpoczywaj Kochana 💙

Tak już będzie się u Nas działo. Został miesiąc do listopada.

Ja mam jakieś dolegliwości.. Ciężko stwierdzić jakie. Boli mnie miednica, promieniuje do lewej nogi. Straszny ból, nie mogę leżeć na lewej stronie.. 😑
Boli mnie też dolna partia pleców.. Niewiem czy iść do fizjoterapeuty czy co..
 
Ja ogólnie to wolałabym rodzić SN, ale jak sobie pomyślę, że cos może pójść nie tak to już wolę mieć termin, pójdę do szpitala, zrobią zabieg i po sprawie. Na CC jestem umowiona tak wstępnie z tym prywatnym lekarzem. U tego na NFZ mam wizytę za dwa tygodnie. Ciekawe co on sądzi o moim porodzie. Na ostatniej wizycie nic nie mówił, a ja też nie zapytałam.
Trzymam kciuki, żeby było tak jak sobie wymarzysz :)
 
reklama
Dziewczyny zapisałam się na grupę na fb "gdzie rodzic w Łodzi by na bieżąco od rodzących wiedzieć jak wygląda sytuacja w moim szpitalu. Okazuje się że porodowka strasznie oblegana, ale nie odsylaja nigdzie bo Matka Polka też zapchana. Ja nie wiem czy to jakieś babyboom mamy obecnie czy po prostu w tym roku Sylwester naprawdę był udany? 🤣
 
Do góry