reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny zapisałam się na grupę na fb "gdzie rodzic w Łodzi by na bieżąco od rodzących wiedzieć jak wygląda sytuacja w moim szpitalu. Okazuje się że porodowka strasznie oblegana, ale nie odsylaja nigdzie bo Matka Polka też zapchana. Ja nie wiem czy to jakieś babyboom mamy obecnie czy po prostu w tym roku Sylwester naprawdę był udany? 🤣

Zima była mroźna, w domach chłodno to trzeba było się jakoś ogrzewać 😁
 
reklama
@margola29 odpoczywaj Kochana 💙

Tak już będzie się u Nas działo. Został miesiąc do listopada.

Ja mam jakieś dolegliwości.. Ciężko stwierdzić jakie. Boli mnie miednica, promieniuje do lewej nogi. Straszny ból, nie mogę leżeć na lewej stronie.. 😑
Boli mnie też dolna partia pleców.. Niewiem czy iść do fizjoterapeuty czy co..
Ja mam tak jak długo śpię na jednym boku. Wtedy czuję ból, który promieniuje od pośladka tak do kości udowej. Fizjoterapeutka uroginekologiczna poleciła mi w takim momencie położyć się na wznak i tak rozłożyć nogi na bok, żeby stykały się jedynie stopami. Natomiast zdecydowanie polecam wizytę u fizjoterapeutki. Mi skorygowała postawę, bo okazało się, że za mocno wypycham pupę do tyłu i porozluźniała mi napięte mięśnie - wewnętrzna strona ud i pośladki. Ulga naprawdę duża :)
 
Ja mam tak jak długo śpię na jednym boku. Wtedy czuję ból, który promieniuje od pośladka tak do kości udowej. Fizjoterapeutka uroginekologiczna poleciła mi w takim momencie położyć się na wznak i tak rozłożyć nogi na bok, żeby stykały się jedynie stopami. Natomiast zdecydowanie polecam wizytę u fizjoterapeutki. Mi skorygowała postawę, bo okazało się, że za mocno wypycham pupę do tyłu i porozluźniała mi napięte mięśnie - wewnętrzna strona ud i pośladki. Ulga naprawdę duża :)
A ile leżysz na wznak? Bo podobni w 3 trymestrze na plecach leżeć nie można 😑
 
Hej dziewczyny 🙂 Niewiarygodne jaką różnice czuję przechodząc ciążę drugi raz po 10 latach. W poprzedniej biegałam jak młoda sarenka, śmigałam po schodach i było git a teraz ledwo się ruszam, czuję się ociężała (a waga dużo niższa niż w poprzedniej ciąży), brzuch bywa twardy nawet i cały dzień, skurcze mam też często zwłaszcza jak się zdenerwuje lub coś dźwignę. Takie dziwne uczucie, jakby brzuch stał się ciężki jak głaz i ciężko się oddycha, potem puszcza i za chwilę znowu. To chyba te przygotowujące, jak myślicie?
U nas remont dalej w proszku, ale już bez spiny 🙂 zaczynam coś powoli zamawiać, mimo, że narazie nie mam gdzie tego wszystkiego ułożyć.. ale wolę się przygotować, bo męczy mnie, że nie mam nic do torby do szpitala.
Rzadko się udzielam, ale czytam Was regularnie 🙂
Miłej soboty 🙂
 
A ile leżysz na wznak? Bo podobni w 3 trymestrze na plecach leżeć nie można 😑
mi w poprzedniej ciazy podczas usg zakrecilo sie w glowie, powiedzialam o tym swojej lekarce, to byl juz na pewno 3 trymestr, to mialam unikac lezenia na wznak, tylko podczas badan, bo juz jest bardzo duzy ucisk na naczynia krwionosne i mozna nawet przytomnosc stracic
 
Dziewczyny, szczegolnie mamy dziewczynek i przyszle mamy dziewczynek😉, mam niespelna dwuleniego synka i wydawalo mi sie, ze z pielegnacja kolejnego nie bede miala problemu, ale teraz bedzie dziewczynka i czytalam, ze z higiena miejsc intymnych u dziewczynki trzeba uwazac - nie powinno sie uzywac zwyklych chusteczek nawilzanych, jesli juz to nasaczanych woda, a najlepiej przemywac woda. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie albo informacje ze sprawdzonego zrodla?
 
Dziewczyny, szczegolnie mamy dziewczynek i przyszle mamy dziewczynek😉, mam niespelna dwuleniego synka i wydawalo mi sie, ze z pielegnacja kolejnego nie bede miala problemu, ale teraz bedzie dziewczynka i czytalam, ze z higiena miejsc intymnych u dziewczynki trzeba uwazac - nie powinno sie uzywac zwyklych chusteczek nawilzanych, jesli juz to nasaczanych woda, a najlepiej przemywac woda. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie albo informacje ze sprawdzonego zrodla?
Warto myć wodą, aby nie doszło do sklejenia warg sromowych mniejszych, co nie znaczy że masz nie korzystać z chusteczek nawilżanych. Poza domem, takie chusteczki są niezastąpione. Higiena absolutnie nie jest skomplikowana, ale rzeczywiście kupa wchodzi we wszystkie zakamarki😅 jeśli już masz dziecko, to z całą pewnością będzie to dla Ciebie mega proste.
 
mi w poprzedniej ciazy podczas usg zakrecilo sie w glowie, powiedzialam o tym swojej lekarce, to byl juz na pewno 3 trymestr, to mialam unikac lezenia na wznak, tylko podczas badan, bo juz jest bardzo duzy ucisk na naczynia krwionosne i mozna nawet przytomnosc stracic

Miałam podobnie. Podczas USG zaczęłam się źle czuć, kręciło mi się w głowie i było mi słabo, chyba dopiero po dwóch godzinach minęło. Nie wiem czy za mocno mnie wymacała czy też był jakimś ucisk, ale unikam leczenia na wznak...
 
Dziewczyny zapisałam się na grupę na fb "gdzie rodzic w Łodzi by na bieżąco od rodzących wiedzieć jak wygląda sytuacja w moim szpitalu. Okazuje się że porodowka strasznie oblegana, ale nie odsylaja nigdzie bo Matka Polka też zapchana. Ja nie wiem czy to jakieś babyboom mamy obecnie czy po prostu w tym roku Sylwester naprawdę był udany? 🤣
w Trojmiescie to samo, większy strach czy będzie w ogóle gdzie urodzić niż sam poród… W tak dużym mieście jak Gdansk aktualnie są otwarte tylko 2 porodówki i są tak przepełnione ze odsyłają do pobliskich miejscowości :/ na patologie ciąży w ogóle już cud musi się wydarzyć żeby się dostać. A jak do tego dojdzie szał na 4 falę covidowa to aż się boje tego listopada…
 
reklama
Dziewczyny, szczegolnie mamy dziewczynek i przyszle mamy dziewczynek😉, mam niespelna dwuleniego synka i wydawalo mi sie, ze z pielegnacja kolejnego nie bede miala problemu, ale teraz bedzie dziewczynka i czytalam, ze z higiena miejsc intymnych u dziewczynki trzeba uwazac - nie powinno sie uzywac zwyklych chusteczek nawilzanych, jesli juz to nasaczanych woda, a najlepiej przemywac woda. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenie albo informacje ze sprawdzonego zrodla?
Ja kiedyś jak pracowałam jako niania to miałam dziewczynki. Teraz mam synka i będę miała dziewczynkę.
Niema różnicy czy chłopczyk czy dziewczynka, w sensie jeżeli chodzi o chusteczki nawilżane a ich skład i czy wolno używać. Po prostu te inne chusteczki są bardziej chemiczne, szczerze, próbowałam na sobie kilka firm(jako papier toaletowy żeby przetestować co używać przy pierwszym dziecku, matka wariatka), i według mnie waterwipes są najlepsze ale babydream zielone tez są dobre.
Ja wybrałam waterwipes bo wolałam te ale tu oprócz różnicy w składzie jest tez różnica w nawilzeniu. I mi te się bardziej sprawdzały (są bardziej nawilżone, to 1-2 waterwipes a babydream to musiałam więcej zużyć i denerwowała mnie ze za mało mokre).
Jeżeli chodzi o pielęgnacje chłopczyk/ dziewczynka to bardziej musisz pilnować innych rzeczy. Są dwa artykuły na mamaginekolog opisujące jak ogarniać higienę chłopca/ dziewczynki.
Generalnie chodzi o zasadę żeby dziewczynce zarazki nie zaciągnąć do środka, to trudność przy dziewczynce. Wiadomo.
Szczerze, z perspektywy to u chłopca trudność polega na tym ze często obsikuje rodzica, ścianę i dookoła (rodzic zapomina wrzucić pieluszkę podczas wycierania i ma za swoje).
 
Do góry