reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Kojarzycie kiedy lekarze zakłają kartę ciąży? W poniedziałek mam wizytę w luxmed bo muszę wysepic skierowanie na badania, które mam zrobić do lekarza prywatnie. I tak się zastanawiam czy mnie tam lekarz nie wyśmieje że za wcześniej przyszlam i wogole... Wiecie jak to jest, nie wiadomo na kogo się trafi
 
reklama
Cześć dziewczyny... byłam w czwartek u ginekologa i lekarka powiedziała,ze pęcherzyk jest ale blisko ściany macicy a moja macica ma jakiś inny kształt... sercowaty,ogólnie jest ryzyko ciazy pozamaczinej, ale jeszcze jest nadzieja... kazała przyjść w przyszły czwartek... strasznie się martwię, nie wiem co myśleć... może któraś z Was ma/miała podobna sytuacje? 🥺 (4tc według lekarza)
 
Cześć dziewczyny... byłam w czwartek u ginekologa i lekarka powiedziała,ze pęcherzyk jest ale blisko ściany macicy a moja macica ma jakiś inny kształt... sercowaty,ogólnie jest ryzyko ciazy pozamaczinej, ale jeszcze jest nadzieja... kazała przyjść w przyszły czwartek... strasznie się martwię, nie wiem co myśleć... może któraś z Was ma/miała podobna sytuacje? 🥺 (4tc według lekarza)
A kiedy miałaś ostatnia miesiączkę? Czyli pęcherzyk się nie ulokował w macicy? 🥺Może za szybko usg. Nadzieję trzeba mieć zawsze.
 
A kiedy miałaś ostatnia miesiączkę? Czyli pęcherzyk się nie ulokował w macicy? 🥺Może za szybko usg. Nadzieję trzeba mieć zawsze.
Ostatnia miesiączka 19 Stycznia. Właśnie zdaniem lekarki ulokował się na jej ściance i może się przesunąć poza :( nic już z tego nie wiem... po usłyszeniu ryzyka ciazy pozamacicznej się wylaczyalam...
 
Cześć dziewczyny... byłam w czwartek u ginekologa i lekarka powiedziała,ze pęcherzyk jest ale blisko ściany macicy a moja macica ma jakiś inny kształt... sercowaty,ogólnie jest ryzyko ciazy pozamaczinej, ale jeszcze jest nadzieja... kazała przyjść w przyszły czwartek... strasznie się martwię, nie wiem co myśleć... może któraś z Was ma/miała podobna sytuacje? 🥺 (4tc według lekarza)
Na spokojnie powtórz wizytę u ginekologa, a na Twoim miejscu nie opierała bym się na jednej opinii tylko poszła do kolejnego specjalisty niech spojrzy bo to wczesna ciąża i dużo zależy od sprzętu na którym wykonywane są badania.
 
Dziękuję, miło znaleźć się w takim zacnym gronie 🥰
Zauważyłam właśnie, że ta praktyka bardzo zwiększyła świadomość ciała, przez co ten okres starań (od sierpnia 2020) mocno przeżywałam emocjonalnie. Dziś spotkam się z moją nauczycielką, praktykuję ashtangę, która jest taka trochę 'pokoleniowa' - mamy guru, mistrza w Indiach, który daje pozwolenie niektórym uczniom na nauczanie, ci jadą w świat i uczą kolejne pokolenia. Z tego powodu przywiązanie ucznia do nauczyciela jest dość znaczne... Na chwilę obecną zawiesiłam praktykę, bo wcześniej się przeprowadzałam i nie było po prostu warunków, a teraz bombelek, a z tego co wiem do końca 12 tygodnia praktyka ashtangi jest niezalecana. Ta nauczycielka sama jest mamą, więc liczę na jej podpowiedzi ☺ wrócę do ciebie wieczorem, jak już będę po spotkaniu. A jeśli chodzi o online, wiem że na YouTube Gosia Mostowska miała praktyki dostosowane dla ciężarnych, ale sama ich nie wykonywałam.
O jak milutko ☺️ będę się Tobą inspirować bo widzę, że siedzisz mocno w temacie 😃 od kiedy zaczęłaś praktykować jogę? 😍 Ja od lipca więc dopiero raczkuje ☺️

Czy myślisz, że mogę wrócić do jogi teraz? Mam taką potrzebę psychiczną. Ale koleżanka dostała opierdziel kiedyś, że zajęła się joga w ciąży dopiero i mogła sobie zaszkodzić. Chociaż ja w sumie nie zaczęłabym teraz tylko miałam przerwę 2 miesięce, a jednak pół roku chodziłam i widziałam postępy w asanach, że jestem bardziej rozciągnięta 🤔 ostatni raz byłam na zajęciach w ostatni dzień otwarcia klubów to przerwa jakoś chyba 2 miesiące by wynosiła 🤔

Znam Gosię Mostowska ☺️ wydaje mi się najbardziej wartościową instruktorka na YT. Ma też super głosik, miło się jej słucha ☺️ Przymierzałam się do jej medytacji, ale jakoś nigdy nie zaczęłam 🙈
 
Kojarzycie kiedy lekarze zakłają kartę ciąży? W poniedziałek mam wizytę w luxmed bo muszę wysepic skierowanie na badania, które mam zrobić do lekarza prywatnie. I tak się zastanawiam czy mnie tam lekarz nie wyśmieje że za wcześniej przyszlam i wogole... Wiecie jak to jest, nie wiadomo na kogo się trafi

Który będziesz miała dokładnie tc w poniedziałek ?
Raczej na tej drugiej wizycie (koło 7-9 tyg) zakładają jak już jest serduszko. Ale różnie to bywa bo niektórzy to od razu i w piątym tygodniu potrafią 😅 zależy od lekarza.
Może być tak, że lekarz Ci wystawi skierowanie na badania, a karty nie da.

Też mam wizytę w poniedziałek w Luxmedzie w sprawie skierowań na badania i też będą mi potrzebne do mojego lekarza do którego chodzę prywatnie 😂 o której masz? Ja o 13. I też mam nadzieję, że lekarz wszystko wypisze, a nie mnie pogoni bo to będzie dopiero 5+2.
Karta jak karta to mi tam rybka byle badania zlecił 🤣
 
Gratulacje pięknej bety 🥰 jaki przyrost?
A nerwowy piątek, ale tak to jest jak się robi w korpo 😅 na szczęście już prawie koniec dnia i będzie można odsapnąć. Jestem super zadowolona z zakupu którego wczoraj dokonałam - kupiłam sobie super wygodny, elastyczny stanik w Oysho. Mam spory biust mimo małego obwodu pod i żaden stanik nie był wygodny, dosłownie wylewałam się z tych które do tej pory nosiłam. A teraz OJEZU co za komfort, nic nie cisnie, fajnie trzyma, jest mieciutki i ma potencjał do dalszego ewentualnego rozciągania 😂
Pokaz 😂znaczy sam stanik na stronce albo coś ☺️

Znam ten problem bo mam 60D - 65D więc w takich zwykłych sklepach typu H&M nie mogę kupować staników bo wszystko jest za luźne w obwodzie wzgledem miseczki. W sklepach zwykłych z bielizną to też albo mają od 70 D i mam za luźny pod biustem , albo jak mniejszy obwód to np jest góra 65C. Muszę kupować staniki tam gdzie są brafiterki bo oni mają większą rozmiarowke no albo po prostu w dobrym sklepie z bielizną
🙈
 
reklama
Do góry