reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A u Nas w przychodni nic mi nie powiedzieli, że to zalecane jest. Teraz dopiero pobrałam grafikę z aktualnymi szczepieniami i widzę, że są zalecane.. Córki urodzonej w 2017 nie szczepiłam
Ja dostałam taka fajną ulotkę nt szczepień i dużo info od położnej, ale z tego co pamiętam, Ty położną miałaś straszną.
 
reklama
Z drugiej strony corocznie choruje w Polsce nie więcej jak pięcioro dzieci. U nas nie polecają, ale w tym sensie, że ta szczepionka jest bo jest. Chcesz bierz, nie to ok. U mnie w ośrodku 550 😱

A to nie widziałam takiej statystyki, mój pediatra mówił, że w poprzednim roku (nie wiem teraz czy 2020 czy 2021?) w naszym powiecie zmarły dwa dzieciaczki...
 
Chyba usg bioderek jest obowiązkowe, my dostaliśmy od pediatry skierowanie. My mamy druga dawkę rotawirusow 16 lutego i meningokoki też wtedy chcemy załatwić. Podobno to bolesny zastrzyk :(

Mi lekarz mówił, że odstęp między szczepionkami kłutymi musibyć 8 tygodni, nie pozwolił żeby było z drugimi rotawirusami, tylko przy kolejnym szczepieniu 6w1, pytałaś u siebie?
 
My po szczepieniu dziś. Dziś pneumokoki tylko. Za równy miesiąc ostatnia 5 w 1 i Rota. No i mneningokoki tez chce zrobić tylko termin mam kiepski bo na polowe marca dopiero a mówiła żeby w lutym zrobić. Nie było terminu.

Usg bioderek tez tylko raz robiliśmy bo wszystko dobrze.

Dostaliśmy kolejna zawiesinę na ten trądzik na buzi (łojotokowej zapalenie skory) zobaczymy czy to zadziała na pryszczatka naszego :)))

Z ciemieniucha dalej emotopic będziemy walczyć.

A próbowałaś na trądzik Bepanthen Sensiderm Krem?
My przez tydzień smarowaliśmy, wszystko ładnie zeszło i od miesiąca nie wraca 🙂
 
Mi lekarz mówił, że odstęp między szczepionkami kłutymi musibyć 8 tygodni, nie pozwolił żeby było z drugimi rotawirusami, tylko przy kolejnym szczepieniu 6w1, pytałaś u siebie?
Pytaliśmy przy pierwszym szczepieniu o te meningokoki. Pediatra powiedziała, że jak dobrze zniesie pierwsze rotawirusy to możemy zrobić szczepienie przeciw meningokokom przy drugiej dawce. Nie mówiła nic o takim odstępie. U nas wypada miesiąc odstępu. Myślę, że lepiej tylko z tymi rotawirusami niż z kolejnym 6w1, bo to już zupełnie byłoby combo.
 
Pytaliśmy przy pierwszym szczepieniu o te meningokoki. Pediatra powiedziała, że jak dobrze zniesie pierwsze rotawirusy to możemy zrobić szczepienie przeciw meningokokom przy drugiej dawce. Nie mówiła nic o takim odstępie. U nas wypada miesiąc odstępu. Myślę, że lepiej tylko z tymi rotawirusami niż z kolejnym 6w1, bo to już zupełnie byłoby combo.

No właśnie u nas też był odstęp 4 tygodnie po pierwszych szczepieniach i nie chcieli mi zrobić meningokokòw z rotawirusami. Może co placówka i lekarz to takie zwyczaje? Nie mam pojęcie skąd lekarz wziął info o tych 8 tygodniach odstępu, więc nie mam jak uargumentować...
 
No właśnie u nas też był odstęp 4 tygodnie po pierwszych szczepieniach i nie chcieli mi zrobić meningokokòw z rotawirusami. Może co placówka i lekarz to takie zwyczaje? Nie mam pojęcie skąd lekarz wziął info o tych 8 tygodniach odstępu, więc nie mam jak uargumentować...
Może mu chodziło o to, że między pierwsza a druga dawka 6w1 ma być 8 tygodni?
 
Może mu chodziło o to, że między pierwsza a druga dawka 6w1 ma być 8 tygodni?

No właśnie nie, w grudniu byliśmy na 6w1, dostałam receptę żeby kupić meningoki, w styczniu poszłam na rotawirusy, wzięłam ze sobą tę szczepionke, którą kupiłam, to lekarz powiedział, że w styczniu tylko rota, a w lutym damy meningoki i tamte skojarzone bo między szczepieniami kłutymi musi być 8 tygodni. Także widocznie reguły wszędzie inne 🙂
 
reklama
Powiem wam ale się dzisiaj wkurzyłam na szczepieniu. Byłam na wizycie i nie bylo mojej pediatry i kwalifikowała na szczepienie szefowa tej poradni. I moja iga, dodam że jutro kończy 10 tygodni, mocno płakała jeszcze przed szczepieniem, jak ja rozebrali do ważenia i w trakcie badania. A ona już tak ma że jak się rozplacze to płacze naprawdę mocno. Szczególnie że ja wybudzili ze snu.

I ta lekarka na końcu do mnie mówi że to nie diagnoza, bo ona specjalista w tej dziedzinie przecież nie jest, ale ona by obserwowała pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej I to bez żadnego wywiadu o dziecku, a widziała Ige pierwszy raz.

Pół dnia byłam zestresowana i pół internetu przeczytałam o zaburzeniach sensorycznych. Kurcze, przecież ona nawet nie ma 3 miesięcy i jej układ nerwowy się nadal wykształca.
 
Do góry