reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Trzymam kciuki za dobre wieści u Was wszystkich. Ja dziś miałam wizytę u mojego gina, ale przez to że to znajomy popatrzył na te najważniejsze i mówił, ze eszystko dobrze wygląda :). Serduszko też słuchaliśmy :). 9.05 ide na prenatalne, ale pójdę juz na nie spokojniejsza :) . A siusiaka razem widzieliśmy bo pokazal nózki i cuś dyndało, ale mówił, że to dość wcześnie na określanie. Ja mu mowie płec mi obojętna, najwazniejsze to co mi powiedział 😍
Pl
P
Dziewczyny macie już może jakieś zachcianki? Ja ostatnio miałam dzień, że jadłam jabłka, nawet uprażyłam sobie na nadzienie do naleśników 😉 dziś nabrałam ochoty na koktajl taki mleczno - owocowy, aż wyjęłam do rozmrożenia borówki i jeżyny, żeby zrobić jutro i też chodzą za mną takie konkretne mięsne dania
0
 
Dziewczyny macie już może jakieś zachcianki? Ja ostatnio miałam dzień, że jadłam jabłka, nawet uprażyłam sobie na nadzienie do naleśników 😉 dziś nabrałam ochoty na koktajl taki mleczno - owocowy, aż wyjęłam do rozmrożenia borówki i jeżyny, żeby zrobić jutro i też chodzą za mną takie konkretne mięsne dania
U mnie zachcianki są od samego początku, myślę że właśnie organizm dopomina się jakiś składników, obie ciąże zaczęły się u mnie chęcią na kwaśne, ogórki i Kapusta kiszona za mną chodziły i jablka zjadłam chociaż normalnie unikam, teraz bym pomarańcza zjadła ale już o tej porze jakoś się powstrzymam.
Zastanawiam się co zrobić bo mam siłę tylko na pracę, wracam i zalegam w łóżku. Mam nadzieję, że mi niedługo przejdzie bo dziecko na tym cierpi, a jak nie to chyba trzeba rozważyć zwolnienie...

@Goodka ja to z kolei boję się porodu tylko na razie brak mi czasu na rozmyślanie, w pierwszej ciąży wolałam, żeby mała siedziała w tym ogromnym brzuchu niż żeby się zaczęło :D
@seremida skoro pracujesz w branży, mam pytanie: jest szansa, że za drugim razem zrobi się rozwarcie czy to raczej powtarza się przy kolejnych porodach i jest związane z jakąś zła budowa bo zaczęłam się zastanawiać nad sn.
 
Uffff, kamień z serca, super że z dzidzią ok 😍
Tylko jedno mnie zastanawia bo wymiar crl ma taki sam jak w poniedziałek 6,1 cm a jestem w 12+6 (wg USG 12+4) nie wiem czy to kiepski sprzęt w szpitalu może mieć wpływa na inny pomiar?
Dodatkowo podobno ta torbiel na łożysku lekko urosła ... No cóż jutro napiszę do mojego lekarza aby mnie przyjął dodatkowo w przyszłym tygodniu
 
Ciesze sie, ze to nic powaznego. Moze bardziej na zewnatrz. Teraz wszystko takie ukrwione, gdzies naczynko peklo. Albo moze golilas sie ostatnio i podraznienie jakies?
No właśnie nie, nie mam pojęcia co to było ale dobrze że wszystko dobrze z dzieckiem teraz to chętnie bym wzięła kupiła USG do domu i codziennie sprawdzała 😅
 
Tylko jedno mnie zastanawia bo wymiar crl ma taki sam jak w poniedziałek 6,1 cm a jestem w 12+6 (wg USG 12+4) nie wiem czy to kiepski sprzęt w szpitalu może mieć wpływa na inny pomiar?
Dodatkowo podobno ta torbiel na łożysku lekko urosła ... No cóż jutro napiszę do mojego lekarza aby mnie przyjął dodatkowo w przyszłym tygodniu
Wystarczy inny sprzęt i inne oko lekarza i już będzie różnica na usg. Najważniejsze, że serduszko bije i nie ma krwawienia.
Umów się dla spokoju do swojego lekarza i wtedy będziesz miała porównanie.
 
Tylko jedno mnie zastanawia bo wymiar crl ma taki sam jak w poniedziałek 6,1 cm a jestem w 12+6 (wg USG 12+4) nie wiem czy to kiepski sprzęt w szpitalu może mieć wpływa na inny pomiar?
Dodatkowo podobno ta torbiel na łożysku lekko urosła ... No cóż jutro napiszę do mojego lekarza aby mnie przyjął dodatkowo w przyszłym tygodniu
Nie pomogę ci z tym crl bo jestem zielona w temacie, w temacie ciąży to od was wszystkiego się uczę 😅 ale wydaje mi że tak jak dziewczyny piszą inny lekarz i inny sprzęt mogły mieć znaczenie. Najlepiej właśnie u swojego lekarza sprawdzić i o wszystko dopytać 🙂 będzie dobrze! 🤞🙂
 
U mnie zachcianki są od samego początku, myślę że właśnie organizm dopomina się jakiś składników, obie ciąże zaczęły się u mnie chęcią na kwaśne, ogórki i Kapusta kiszona za mną chodziły i jablka zjadłam chociaż normalnie unikam, teraz bym pomarańcza zjadła ale już o tej porze jakoś się powstrzymam.
Zastanawiam się co zrobić bo mam siłę tylko na pracę, wracam i zalegam w łóżku. Mam nadzieję, że mi niedługo przejdzie bo dziecko na tym cierpi, a jak nie to chyba trzeba rozważyć zwolnienie...

@Goodka ja to z kolei boję się porodu tylko na razie brak mi czasu na rozmyślanie, w pierwszej ciąży wolałam, żeby mała siedziała w tym ogromnym brzuchu niż żeby się zaczęło :D
@seremida skoro pracujesz w branży, mam pytanie: jest szansa, że za drugim razem zrobi się rozwarcie czy to raczej powtarza się przy kolejnych porodach i jest związane z jakąś zła budowa bo zaczęłam się zastanawiać nad sn.

Nie moja dzialka, wiec nie pomoge. Ja pracuje jako instrumentariuszka, wiec operacje to moja bajka 😁
 
Tylko jedno mnie zastanawia bo wymiar crl ma taki sam jak w poniedziałek 6,1 cm a jestem w 12+6 (wg USG 12+4) nie wiem czy to kiepski sprzęt w szpitalu może mieć wpływa na inny pomiar?
Dodatkowo podobno ta torbiel na łożysku lekko urosła ... No cóż jutro napiszę do mojego lekarza aby mnie przyjął dodatkowo w przyszłym tygodniu

Może Cię trochę uspokoję - ja byłam we wtorek na usg u swojego lekarza a wczoraj na usg prenatalnym. Dwóch różnych lekarzy, inny sprzet oraz 2 doby między jednym usg a drugim. I to CRL jest właściwie takie samo - tak jakby przez te dwa dni maluch nic nie urósł. Ale przecież te wszystkie pomiary zależą od zaznaczenia jednego punktu i drugiego na ekranie przez lekarza. Jeden zrobi to super dokładnie a inny ciut mniej. Dodatkowo na jednym sprzęcie obraz jest lepszej jakości, na innym gorszej. Także ja bym sie nie przejmowała tym.

Najważniejsze ze dziecko zdrowe. A Twoje plamienie może byc z odbytu. Tam tez są naczynka, w ciąży zwłaszcza przy zaparciach może sie to zdarzyć. Obserwuj sie po prostu. No chyba ze to ma związek z ta torbielą na łożysku. Ale to już musisz skonsultować ze swoim lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie moja dzialka, wiec nie pomoge. Ja pracuje jako instrumentariuszka, wiec operacje to moja bajka 😁

Ale masz fajną pracę:) kręcą mnie zawody medyczne. Miałam być lekarzem, potem zmieniłam zdanie i do dziś żałuje trochę. Podobno jestem dobrym „lekarzem bez papierka”😂😉 na każdym kroku to słyszę😉 zwłaszcza w zakresie pediatrii😉😉
 
Do góry