reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Być w ciąży i prawie nie przytyć to było by coś 😁. Czyli trzeba odpoczywać skoro takie wskazanie wolała byś rodzić naturalnie? Ja już teraz boję sie porodu jak diabli obojętnie którym sposobem 😐
Nie czarujmy się to zależy od genów 😉
Jeden przytyje 5 kg a drugi 30 kg.
Ja do szczupłych nie należę przed ciąża ważyłam 79 kg wiec nie chciałabym dobić do 100 🤪 No ale jak dobije mówi się trudno. Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe ❤

Szczerze jeszcze tak nie myślałam o porodzie.
Choć nie ukrywam chyba lepszy poród naturalny ( ?) Kobieta szybciej dochodzi do siebie. A cesarskie cięcie to jednak operacja wiąże za sobą różne powikłania.
Ale co będzie to będzie najważniejsze żeby urodzić zdrowego dzieciaka i szczęśliwie.


❤❤❤
 
reklama
U mnie szybko waga w górę, mimo że się nie objadam... do tego słabo się czuję, zawroty głowy, uczucie że zaraz zemdleję np.w sklepie czy w kościele, a nawet ostatnio w domu, zwłaszcza jak szybko się podniosę z poziomu dzieci/podłogi... zrobiłam cukier, bo myślałam że może jakieś skoki mam i stąd to tycie i objawy, ale jest ok 🤔 , w morfologii hemoglobina poniżej normy, więc może to to... jakoś czuję się niespokojna i idę dzisiaj na dodatkową wizytę do gina. Chyba nie będzie to jakaś bezpodstawna panika? ;)
Jeśli masz się poczuć lepiej po wizycie i przede wszystkim nie stresować się to nie uważam żeby to była panika 😉
Też badania typu morfologie mam niższa ciut niższa niż ten zakres co obowiązuje w laboratorium ale pani doktor powiedziała że jest dobrze i żebym się nie martwiła.

Wiadomo jeśli jest dużo niżej niż norma to nie ma co czekać i iść do lekarza.

Ja mocz i morfologie mam robiona raz na miesiąc.
 
Widzę że nie jestem sama z tyciem od nie objadania się i strachem🤗. Tak jak odpowiedź wyżej lepiej sprawdzić dwa razy 😊 Myślę że to wina hemoglobiny moja spadła poniżej normy też mam zawroty momentalnie robi mi sie słabo zwłaszcza na zakupach przy wiekszej ilości osób w sklepie 🙄 również męcząca jest lecąca krew z nosa 😐
U mnie brak objawów ciążowych 🤪
Jedynie ból cyców nad ranem 😉
 
Co to łożysko oznacza ? Jakies problemy czy cos z maluszkiem? Zazdroszczę tych 2kg u mnie na liczniku ok +8kg :(

Witaj co do pessaru mam 3.6cm ale szyjka skracała się z wizyty na wizytę więc stwierdziła że bezpieczniejsze będzie założenie niż ryzyko,dokuczał mi od początku ciąży ból podbrzusza co też ją martwiło. Mały chyba jest leniwy 😅chociaż zastanawiam się czy wczoraj nie dał o sobie znać 😁. Zazdroszczę że Twoj maluszek już się odzywa 😊. Dzien taty to super data na poznanie płci 😍. Po glukozie do picia stwierdza się cukrzyce czy z badan krwi będzie wiadomo?
Hej. A to pewnie lepiej załozyć i zapobiegać skracaniu. Hehe liczyłam na dzień mamy, ale wstydzioch się zakrywał. Wiesz mój gin w 11 tyg mi pokazywał i było widać kto w brzuszku, ale stwierdziłam, że to tak wcześnie, że wyrzuciłam z głowy. A bobo faktycznie aktywne bardzo.
Jeśli chodzi o cukrzycę... to najpierw masz glukozę na czczo... jeśli wynik jest powyżej 92 to jest podejrzenie i albo dalsze badania z krzywą, albo diabetolog. Ja z glukozy i z krzywej na czczo miałam powyzej 94, 65 i cukrzyca... na szczęscie póki co dieta.
 
Jeśli masz się poczuć lepiej po wizycie i przede wszystkim nie stresować się to nie uważam żeby to była panika 😉
Też badania typu morfologie mam niższa ciut niższa niż ten zakres co obowiązuje w laboratorium ale pani doktor powiedziała że jest dobrze i żebym się nie martwiła.

Wiadomo jeśli jest dużo niżej niż norma to nie ma co czekać i iść do lekarza.

Ja mocz i morfologie mam robiona raz na miesiąc.
Mój zleca badania co drugą wizytę, czyli co 2 miesiące... chociaż wydaje mi się, że powinien chyba co miesiąc 🤔
No nic, pójdę i zobaczymy co powie. Chociaż może uzna, że to normalne w ciąży, zwłaszcza przy małych dzieciach🤷‍♀️
 
Mój zleca badania co drugą wizytę, czyli co 2 miesiące... chociaż wydaje mi się, że powinien chyba co miesiąc 🤔
No nic, pójdę i zobaczymy co powie. Chociaż może uzna, że to normalne w ciąży, zwłaszcza przy małych dzieciach🤷‍♀️
Ja wizyty mam co dwa tygodnie i raz na miesiąc wykonuje mocz i morfologie.
Pani doktor mówiła że muszę tak częściej robić ze względu na to że biorę zastrzyki.

Po wyjściu ze szpitala dostałam komplet badań sporo tych badań było m.in morfologia mocz glukoza tarczyca toxoplazmoza i hiv i jeszcze jakieś ale nie pamiętam 😉 pewnie będę musiała powtórzyć w 3 trymestrze.
 
Hehe moje dziecko miało właśnie czkawkę 🤣. Choć teraz myśle czy to nie za wcześnie ;)...
@PasiastyOgon myślę, że to że słabiej się czujesz to słabsza morfologia, ciśnienie niższe i do tego upały. Daj znac jak po wizycie. Ja ogólnie w tej czuję się ja 20 latka ;), nawet ćwiczę czasami ;). Badania mam co 4 tyg i w każdej tak miałam.
@Anna199 @justyna32
drogie moje nie myślcie teraz o porodzie ;). Teraz macie mieć w głowie ruchy, ubranka i cieszyć się każdą chwilą. O porodzie myśli siŕ na samym końcu jak już jesteś do niego gotowa, brzusio duży, a Ty marzysz o tym by już urodzić i poznać maleństwo. Ale rozumiem Was strach, bo nie wiecie co przed Wami, jednak najważniejsze by zakończyło się szcześliwie. A jak się zacznie wszystko dziać to nim się obejrzycie to malutki będą z wami 🥰
 
Hehe moje dziecko miało właśnie czkawkę 🤣. Choć teraz myśle czy to nie za wcześnie ;)...
@PasiastyOgon myślę, że to że słabiej się czujesz to słabsza morfologia, ciśnienie niższe i do tego upały. Daj znac jak po wizycie. Ja ogólnie w tej czuję się ja 20 latka ;), nawet ćwiczę czasami ;). Badania mam co 4 tyg i w każdej tak miałam.
@Anna199 @justyna32
drogie moje nie myślcie teraz o porodzie ;). Teraz macie mieć w głowie ruchy, ubranka i cieszyć się każdą chwilą. O porodzie myśli siŕ na samym końcu jak już jesteś do niego gotowa, brzusio duży, a Ty marzysz o tym by już urodzić i poznać maleństwo. Ale rozumiem Was strach, bo nie wiecie co przed Wami, jednak najważniejsze by zakończyło się szcześliwie. A jak się zacznie wszystko dziać to nim się obejrzycie to malutki będą z wami 🥰
Ja nie rozmyślam o porodzie jeszcze długa droga przed nami 😉
Nie wiem kiedy poczuje ruchy nie należę do szczupłych bo przed ciąża ważyłam 79 przytyłam raptem 2 i pół kg ale podobno jak się więcej waży to i później ruchy się czuje dziecka.

Z wyprawki nie mam jeszcze nic 😞
Płeć nie znana a po drugie boję się.
Jeszcze trochę czasu mamy więc spokojnie się zorganizuje dla dzieciaka.
Teraz wszystko można zamawiać przez internet.
 
Ja nie rozmyślam o porodzie jeszcze długa droga przed nami 😉
Nie wiem kiedy poczuje ruchy nie należę do szczupłych bo przed ciąża ważyłam 79 przytyłam raptem 2 i pół kg ale podobno jak się więcej waży to i później ruchy się czuje dziecka.

Z wyprawki nie mam jeszcze nic 😞
Płeć nie znana a po drugie boję się.
Jeszcze trochę czasu mamy więc spokojnie się zorganizuje dla dzieciaka.
Teraz wszystko można zamawiać przez internet.
Na spokojnie z wyprawką. Ja o tyle robię to wcześniej, bo sama szyję pościel, rożek, pieluszki i otulacze, ale teraz nawet nie mam jak ;), bo też nie wiadomo. Wierzę, że w czwartek się dowiem :)
 
reklama
Na spokojnie z wyprawką. Ja o tyle robię to wcześniej, bo sama szyję pościel, rożek, pieluszki i otulacze, ale teraz nawet nie mam jak ;), bo też nie wiadomo. Wierzę, że w czwartek się dowiem :)
No jasne że na spokojnie 😉
Mamy czas. Myślę że gdzieś 25-27 tydzień i w tedy będziemy myśleć nad rzeczami dla dzieciaka. Teraz to mieć kasę i wszystko idzie kupić przez internet.
No ja nie mam pojęcia do szycia więc nic dzieciakowi nie uszyje 🤪
Za to moja mama ma w planach uszyć pościel na przyszłość 😉 i kocyk. Jakiś tam materiał już kupiła 😉
 
Do góry