reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Hej, jestem nowa tutaj :zawstydzona/y: na ten moment mamy 7t+5d i zero objawów, czy któraś z was tak samo jak ja nie ma żadnych objawów? (dodam pierwsza ciąża, nie wiem czego się spodziewać)
Hej, ja mam 7+6 i z objawów ból piersi, zmęczenie i ciężko mi na żołądku po niektórych rzeczach, a tak to też bez objawów 😇
 
To wszystko zależy od organizmu. Niby mówią każda ciąża inna, a u mnie kolejna i dokładnie taka sama. Czyli senność, ból piersi, ktory już zniknął i siusianie.
@Kaasiek_96 no cudności.
@modesty napisałam najbardziej wiarygodny, ale jak ustalają z om to zawsze liczą 28 dni .. ja miałam cykle 30 -31 dni i nigdy nie liczyli na podstawie tego. No i na początku może patrzą że ciąża młodsza i nie pokrywa się z om... poźniej dzieciątko rośnie i po skonczońym 36 jest donoszone. Czasem się zdarza, że kobiety rodzą dokladbue z terminu z om, a czasem wczesniej lub później jednak tyle czynników na to wplywa, że to jedna wielka niewiadoma.
@Goodka tak dopochwowa lepiej się wchłania i można palcem ;). Ja w poprzedniej miałam i tak jak przytulanka pisze wywołuje dyskomfort..
@Nowa103 ja mam femibion1
Zmierzam do tego, że mi w 39t4d próbowali wmówić, że już stare łożysko i trzeba indukować, a dziecko urodziło się na szczęście tydzień później w pełni naturalne. Drobne bo 3170, choć wg usg tydzień wcześniej miało mieć pół kg więcej. Dla dziecka każdy dzień ma znaczenie u mamy. I nikt mi nie powie, że choć 37 to już donoszona ciąża, to wywołanie porodu wcześniej nie wpływa negatywnie na dziecko.
 
Zmierzam do tego, że mi w 39t4d próbowali wmówić, że już stare łożysko i trzeba indukować, a dziecko urodziło się na szczęście tydzień później w pełni naturalne. Drobne bo 3170, choć wg usg tydzień wcześniej miało mieć pół kg więcej. Dla dziecka każdy dzień ma znaczenie u mamy. I nikt mi nie powie, że choć 37 to już donoszona ciąża, to wywołanie porodu wcześniej nie wpływa negatywnie na dziecko.
Ja też jestem zdania, ze im dłużej dzieciatko tym lepiej :). Ten 36-37 jest takim tygodniem gdzie u dzieciątka wszystko się wyksztalciło, więc o to mi chodziło. I że są przypadki gdzie wszystko zaczyna się wczesniej lub trzeba wczesniej reagować, wiec mama może buć spokojna o maleństwo. . Jeśli chodzi o wagę z usg to wszystko zależy pd pomiarów gina.. mi się zawsze mylili o te 300-400 gram.
 
Ja też jestem zdania, ze im dłużej dzieciatko tym lepiej :). Ten 36-37 jest takim tygodniem gdzie u dzieciątka wszystko się wyksztalciło, więc o to mi chodziło. I że są przypadki gdzie wszystko zaczyna się wczesniej lub trzeba wczesniej reagować, wiec mama może buć spokojna o maleństwo. . Jeśli chodzi o wagę z usg to wszystko zależy pd pomiarów gina.. mi się zawsze mylili o te 300-400 gram.
Ja zawsze rodziłam 36-37tc ciąży, bo dzieciaki tak chciały wyjść ;)
 
Zdycham na rota.... nie zliczę ile razy w ciągu godziny biegałam na toaletę... 🙄 mam nadzieję, że dziecku to nie zaszkodzi. Miałam mieć jutro wizytę na nfz żeby chociaż za te pierwsze badania krwi nie płacić 500zł, ale raczej nic z tego😅 Nie doczołgam się do lekarza...:(
 
reklama
Do góry