reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Dziewczyny, piszecie, że wybieracie się na prenatalne. Mam zagadkę i zachodzę w głowę. Dostałam od swojego lekarza (prywatnie) skierowanie do Poradni Prenatalnej. Dziś się zarejestrowałam i otrzymałam info, że mam się stawić z kodem z e-skierowania. No cóż, nie mam. Skierowanie tylko papierowe. Czy lekarz POZ może mi wystawić takie skierowanie elektroniczne?
W ogóle coś czuję, że z tym prywatnym prowadzeniem ciąży to będzie tak, że żeby nie zbankrutować, to dużo na NFZ będę musiała załatwiać...
Jak Wy sobie z tym radziłyście?
Wg przepisów to skierowanie papierowe ma tożsama „moc” jak e-skierowanie. Papierowe skierowanie wystawia się gdy np lekarz ma problem z internetem, programem, łącznością z systemem. Jest wymóg by taka sytuacje opisać w dokumentacji medycznej, ale to dotyczy wizyt funduszowych.
Z mojej perspektywy nie powinno być problemu z tym skierowaniem. I powinni cię przyjąć na jego podstawie a skierowanie zeskanować do dokumentacji.
Lekarz POZ chyba nie może wystawić takiego skierowania, ale nie jestem pewna. Jutro mogę się dowiedzieć.
 
reklama
Wg przepisów to skierowanie papierowe ma tożsama „moc” jak e-skierowanie. Papierowe skierowanie wystawia się gdy np lekarz ma problem z internetem, programem, łącznością z systemem. Jest wymóg by taka sytuacje opisać w dokumentacji medycznej, ale to dotyczy wizyt funduszowych.
Z mojej perspektywy nie powinno być problemu z tym skierowaniem. I powinni cię przyjąć na jego podstawie a skierowanie zeskanować do dokumentacji.
Lekarz POZ chyba nie może wystawić takiego skierowania, ale nie jestem pewna. Jutro mogę się dowiedzieć.
Byłabym wdzięczna. Wyczytałam w internecie, że do Poradni Prenatalnej powinni respektować skierowanie również od lekarza prywatnego, gdy są do tego wskazania.
Trochę zdziwiło mnie, że gin polecił mi w tej sytuacji zwrócić się do POZ.
Jeśli @Stylenka pracujesz w branży, chętnie skorzystam z Twojej wiedzy.
 
U nas sporo lekarzy prywatnych jest w jakimś programie, który gwarantuje pacjentkom bezpłatne badania, nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale wiem, że jest taka opcja. I druga znaleźć lekarza, który przyjmuję również na NFZ wtedy mógłby wystawiać skierowania z poradni, gdyby chciał...
Strasznie dużo tych kombinacji. Na NFZ źle, prywatnie niedobrze...
Mój lekarz niestety nie przyjmuje na NFZ.
 
Byłabym wdzięczna. Wyczytałam w internecie, że do Poradni Prenatalnej powinni respektować skierowanie również od lekarza prywatnego, gdy są do tego wskazania.
Trochę zdziwiło mnie, że gin polecił mi w tej sytuacji zwrócić się do POZ.
Jeśli @Stylenka pracujesz w branży, chętnie skorzystam z Twojej wiedzy.
Tak, w poprzedniej ciąży lekarz dał mi skierowanie pisząc jakies wskazania i polecił probować na nfz więc ze skierowaniem od prywatnego niby też można probować na nfz..
 
Dziewczyny, piszecie, że wybieracie się na prenatalne. Mam zagadkę i zachodzę w głowę. Dostałam od swojego lekarza (prywatnie) skierowanie do Poradni Prenatalnej. Dziś się zarejestrowałam i otrzymałam info, że mam się stawić z kodem z e-skierowania. No cóż, nie mam. Skierowanie tylko papierowe. Czy lekarz POZ może mi wystawić takie skierowanie elektroniczne?
W ogóle coś czuję, że z tym prywatnym prowadzeniem ciąży to będzie tak, że żeby nie zbankrutować, to dużo na NFZ będę musiała załatwiać...
Jak Wy sobie z tym radziłyście?
Ja jak tylko dowiedziałam się o ciąży zapisałam się na NFZ i do prywatnego, oczywiście wizyta NFZ była z dobry miesiąc później, wgl miałam z tym jazdy, no ale nieważne. I od tego lekarza w końcu po 3 wizytach dostałam skierowanie na badania (nie wszystkie bo przecież przychodnia nie będzie za mnie płacić np za cytomegalia) i wczoraj robiłam. A prenatalne u prywatnego mam 27.04 i już będę miała te wyniki
Da się to zrobić. W zeszłej ciąży poszłam do takiego starego lekarza ledwo przed emerytura i wystawiał mi papierki na co chciałam xD
 
@agata2124 tak też mam na skierowaniu i robię jutro.
@Kaasiek_96 toxo przeważnie daja w pakiecie z rożyczką, kiłą i hiv. Może na kolejnych dostaniesz.
@PasiastyOgon to super wieści :)
@Ala_25 myśle, że w aptece coś Ci dla ciężarnych doradzą :).
Tak, właśnie lekarz mi mówił, że wszystkie zakaźne dostanę na kolejnej wizycie.
Najpierw dał mi standardowo: morfologia, glukoza, mocz i grupę krwi do potwierdzenia. Chociaż trochę się zdziwiłam, bo jednak na kolejnej wizycie u niego będę już 11+2, a czytałam ze powinno się cały komplet zrobić na samym początku 🤔
 
Tak, właśnie lekarz mi mówił, że wszystkie zakaźne dostanę na kolejnej wizycie.
Najpierw dał mi standardowo: morfologia, glukoza, mocz i grupę krwi do potwierdzenia. Chociaż trochę się zdziwiłam, bo jednak na kolejnej wizycie u niego będę już 11+2, a czytałam ze powinno się cały komplet zrobić na samym początku 🤔
Faktycznie dziwne, wszystkie osoby które znam i były w ciąży to zawsze miały pełen pakiet do prenatalnych wykonania do wykonania
 
Dziewczyny, piszecie, że wybieracie się na prenatalne. Mam zagadkę i zachodzę w głowę. Dostałam od swojego lekarza (prywatnie) skierowanie do Poradni Prenatalnej. Dziś się zarejestrowałam i otrzymałam info, że mam się stawić z kodem z e-skierowania. No cóż, nie mam. Skierowanie tylko papierowe. Czy lekarz POZ może mi wystawić takie skierowanie elektroniczne?
W ogóle coś czuję, że z tym prywatnym prowadzeniem ciąży to będzie tak, że żeby nie zbankrutować, to dużo na NFZ będę musiała załatwiać...
Jak Wy sobie z tym radziłyście?
Tak jak stylenka pisze papierowe jest tak samo ważne. Ja mam ba bank papierowe i zapisując się podalam tylko pesel. Ty jesteś 35+? Czy inne wskazania miałaś?
@Nnbrznsk a czemu Ci nie dali na cmv? Ja od mojego dostałam 🤔
@Kaasiek_96 kurczę też nie wiem czemu tak późno? Ja w sumie jak poszłam do mojego byłam w 5 tyg i dał mi te wszystkie badania morfologie, zakaźne, grupe krwi, przeciwciała i chyva 7 fiolek wyszło dobrze, że dużo wody wypiłam ;).
@Paula1997 a kiedy przechodziłaś? Ja tez miałam , ale w listopadzie niby przeciwciała miały się utrzymywać do marca.

Ja w przychodni już po wypiciu glukozy i za 40 minut pierwsze pobranie :) po h. Z palca miałam 89 :), więc jestem dobrej myśli.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak jak stylenka pisze papierowe jest tak samo ważne. Ja mam ba bank papierowe i zapisując się podalam tylko pesel. Ty jesteś 35+? Czy inne wskazania miałaś?
@Nnbrznsk a czemu Ci nie dali na cmv? Ja od mojego dostałam 🤔
@Kaasiek_96 kurczę też nie wiem czemu tak późno? Ja w sumie jak poszłam do mojego byłam w 5 tyg i dał mi te wszystkie badania morfologie, zakaźne, grupe krwi, przeciwciała i chyva 7 fiolek wyszło dobrze, że dużo wody wypiłam ;).
@Paula1997 a kiedy przechodziłaś? Ja tez miałam , ale w listopadzie niby przeciwciała miały się utrzymywać do marca.

Ja w przychodni już po wypiciu glukozy i za 40 minut pierwsze pobranie :) po h. Z palca miałam 89 :), więc jestem dobrej myśli.
Bo nie jest obowiazkowe więc mogę sobie za nie zapłacić. A byłam już taka wściekła w punkcie pobrań że zapomniałam. Pójdę na prenatalne i zapytam czy robić czy nie. Wcześniej lekarz mi powiedział że nie ma obowiązku, a to fajny lekarz i mu ufam, więc zobacze
 
Do góry