reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Oj ja też kompletnie bez sił... Przed ciążą byłam aktywna, ćwiczyłam kilka razy w tygodniu, lubiłam długie spacery, a teraz jest jakaś tragedia, zero siły, co chwilę robię przerwy i praktycznie co dzień wlatują drzemki, bo same oczy mi się zamykają.
U mnie to samo. Mam nadzieję, że wkrótce to minie...
 
reklama
Ja dziś gorszy dzień. Wyszłam na chwile do ogrodu, potem położyłam córkę na drzemke i sama tez leżę… Głowa mnie boli, nie mam dziś sił na nic…
 
@maszak ja myślę, że jak na pierwsze dziecko 3600 to sporo, wtedy nie byłam na diecie bo nie miałam cukrzycy stwierdzonej, ale wyniki były na granicy więc już wtedy moja Pani ginekolog powiedziała, że w drugiej ciąży na pewno będzie.
 
@maszak ja myślę, że jak na pierwsze dziecko 3600 to sporo, wtedy nie byłam na diecie bo nie miałam cukrzycy stwierdzonej, ale wyniki były na granicy więc już wtedy moja Pani ginekolog powiedziała, że w drugiej ciąży na pewno będzie.
3600 to normalna waga, ja pierwsze urodziłam z podibną 3560, drugą 3890, no i po cukrzycy 3200. Duże dzieci są powyżej 4 kg, jeśli wyjdzie Ci cukrzyca i będziesz się stosować to raczej duży maluszek nie będzie.
@Goodka i zapomniałam napisać, że córka miała. Rano znaleźliśmy więc miał jeden dzień, bo nie był mega wielki(a mam psy i jak czasem nam umknie to potrafią być wielkie). Badaliśmy w diagnostyce tego kleszcza nic mu nie wyszło, u córki na szczęście też.
 
@Goodka dobrze, że go szybko zauważyłaś i że był w widocznym miejscu. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.
Dobrze, że napisałaś, bo teraz każda z nas już będzie uważała przy wyjściu do zalesionych miejsc.
Dziewczyny, czy znacie jakieś dobre środki odstraszające, które można używać w ciąży?
Wiem, że z ziół kleszcze odstrasza wrotycz, można z niego robić spray na bazie alkoholu, może on byłby bezpieczny, aż poczytam, bo dobrze byłoby mieć coś na te paskudy.
 
@maszak ja myślę, że jak na pierwsze dziecko 3600 to sporo, wtedy nie byłam na diecie bo nie miałam cukrzycy stwierdzonej, ale wyniki były na granicy więc już wtedy moja Pani ginekolog powiedziała, że w drugiej ciąży na pewno będzie.
Moje pierwsze dziecko miało 4100 i 59 cm. Wszyscy którzy wchodzili na salę jak mnie szyli dziwili się jak go urodziłam ;D
 
Ja też, bo szczerze mówiąc to jestem tym zmęczona... Zimą nie mogłam doczekać się wiosny, a jak już zrobiło się cieplej i są dłuższe dni, to znów ten brak sił.

Ja dziś tez dzień totalnie zmarnowany. Większość dnia przeleżałam w lozku. Nie wiem skąd taki kryzys bo dotychczas naprawdę niezle ciąże znosiłam. U mnie skończony 11 tydzień dziś… za dwa dni idę na usg takie zwykle do mojego lekarza i będę mieć pobierana krew do Sanco. A w czwartek prenatalne…
Czuje się jakaś zniecierpliwiona - chciałabym żeby ten pierwszy trymestr był już za mną i te pierwsze prenatalne, którymi się stresuje…
 
reklama
Orientujecie się może czy cukierki eukaliptusowe można jeść w ciąży? Syrop z cebuli się robi, ale mam wrażenie że jest gorzej niż wczoraj z gardłem i katarem... W składzie jest tylko syrop glukozowy, cukier, olejek eukaliptusowy i olejek miętowy, może zawierać soję i mleko. Wydaje się ok, któraś potwierdzi? Mojej mamie zawsze pomagają na gardło a ja już nie wiem czego się łapać żeby nie zaszkodzić...
 
Do góry