reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ja sikalam przed samym badaniem. Nie musi byc pelny pecherz. Mialam tylko robione przez brzuch. Nic slodkiego nie jadlam i lepiej, bo dziecko bylo grzeczne. Troche sie wiercilo, ale lekarz mowil, ze w miare spokojne i udalo mi sie wszystko szybko zmierzyc, bo w 20 min zrobil cale usg wszystko mi opowiadajac.
Ja robię w luxmed i na stronie pisze pełny pęcherz i Pani która ze mną rozmawiała mówiła, że niestety musi być pełny. Może jakoś wytrzymam.
 
reklama
Jak bylo lyzeczkowanie to daja caly material do badan histopatologicznych, wiec mozliwe, ze wylapali, dlaczego tak sie stalo.
Na histpacie nie wychodzą wady genetyczne, ale można osobno wysłać materiał do badań genetycznych. Natomiast ja rozumiem, że dziewczynom głównie chodzi o to, że jeśli ktokolwiek i w jakikolwiek sposób byl w stanie zbadac komórki zarodka, to nie była to ciąża biochemiczna.
 
Z tego co zrozumiałam z jej wcześniejszych wypowiedzi, to udała się do szpitala po tym jak zaczęła krwawić i chyba miała mieć łyżeczkowanie? Nie wiem czy dobrze pamietam
Wiec z jakimś lekarzem się widziała
Troche sie zabawiłam w stalkerke, bo nie lubie takich niejasnych sytuacji.

Faktycznie krwawiła, i trafiła na ip. Ciąża biochemiczna, a później coś pytala o łyżeczkowanie. Ale tak jak wspomniała @Paula919191 jesli miala zabieg łyżeczkowania to ciaza biochemiczna to nie była, a normalna wczesna ciąża ktora sie nie utrzymała. Wiec same posty Myszyy nie dokońca trzymają się kupy.
Ale do sedna, jeśli to wada genetyczna to powinna rozszerzyć swoje badania itp. Tylko pytanie czy będzie chciała.
 
Na histpacie nie wychodzą wady genetyczne, ale można osobno wysłać materiał do badań genetycznych. Natomiast ja rozumiem, że dziewczynom głównie chodzi o to, że jeśli ktokolwiek i w jakikolwiek sposób byl w stanie zbadac komórki zarodka, to nie była to ciąża biochemiczna.
Dokladnie chodzi o to. Jesli material byl wysłany do badan genetycznych to to nie była ciąża biochemiczna. I to jest takie szerzenie nie prawdziwej informacji. Bo albo bylas w tej ciazy i zbadałaś materiał albo byłaś w biochemicznej ciazy. Nie da się zbadać czegoś na podstawie co sie nie zdążyło rozwinąć. 😕
 
Na histpacie nie wychodzą wady genetyczne, ale można osobno wysłać materiał do badań genetycznych. Natomiast ja rozumiem, że dziewczynom głównie chodzi o to, że jeśli ktokolwiek i w jakikolwiek sposób byl w stanie zbadac komórki zarodka, to nie była to ciąża biochemiczna.

To prawda. Ciaza biochemiczna ulega poronieniu jeszcze przed implantacja.
 
@angeliskax Wbrew pozorom, jesli jest wada genetyczna z tych 3 podstawowych trisomii lub triploidii, to wcale rodzice nie muszą się tak mocno badać genetycznie. A bardziej wyrafinowane wady genetyczne zarodka to wychodzą dopiero w drozszych pakietach i to też genetyk się wypowiada, czy wada mogła być po rodzicu.
 
@angeliskax Wbrew pozorom, jesli jest wada genetyczna z tych 3 podstawowych trisomii lub triploidii, to wcale rodzice nie muszą się tak mocno badać genetycznie. A bardziej wyrafinowane wady genetyczne zarodka to wychodzą dopiero w drozszych pakietach i to też genetyk się wypowiada, czy wada mogła być po rodzicu.
Tak, racja. Ale z tego co pamiętam to pierwsze dzieciatko tez bylo chore i nie wiem czy poinformowali ja co mogło być przyczyną. Ale sam fakt chodziło o to, aby nie szerzyć glupot czy tez nie stawiać sobie samej diagnozy. 🙊 :)
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
Ja tez czekam na prenatalne w piątek, tylko u mnie dopiero na 12 (ale umówiłam się do gabinetu w innym mieście i sama droga zajmie nam ok. godzinę, więc myśle, ze szybciej zleci).
Jak rezreeowalam wizytę, to miałam napisane ze usg trwa 20 min i to by się zgadzało z terminarzem wizyt u tej lekarki.
Co do jedzenia, to raczej nic nie trzeba jeść. Z tym słodkim to taka „wskazówka”, ze po jedzeniu, a tymbardziej słodkim maluszki częściej się ruszają, ale czy to prawda to nie sądzę 🤔
Mi np. wczoraj przy wypisie ze szpitala robili usg, byłam już mega głodna (bo to było jakieś 3 godziny po śniadaniu), a maleństwo tak fikało, ze aż lekarka się zdziwiła 😍
 
reklama
Dziewczyny, jak to jest z tą temperatura w ciąży? 13 tc. @Blondi8 Ty się znasz. Mam 38.1, maks 38.4. Dzisiaj drugi dzień. Wolałam nic nie brać i myślałam że jest ok jeszcze do 39 a w sieci niby piszą że do 14 tygodnia powyżej 38 może być niebezpieczne. I już nie wiem czy paracetamol, czy brać teleporade czy jeszcze czekac...
W ciąży to od razu zbijaj gorączkę. Ja nawet jak miałam teraz 37,5 i czułam, że rośnie to brałam apap. Nigdy nie wiadomo jak organizm dziecka to zniesie, lepiej nie eksperymentować ☺️
 
Do góry