reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ja w końcu znalazłam miejsce na USG prenatalne w Bydgoszczy, na 10 maja 😁 kosztyuje 400 z,ł a w Poznaniu w medikorze kosztuje 200zl. Myślice że te droższe jest na jakimś lepszym sprzęcie? Wiem że głupio może pytam, ale zastanawia mnie tak znaczna różnica 😅 jest opcja za 300zl zrobić jeszcze badania z krwi, wy takie robicie? Niestety pani mi nie powiedziała co to za badanie, w głowie rozkminialam fundusze na ten miesiąc i nie dopytalam też 😅
 
reklama
Moja mama 220 km i jest raz na pół roku na 3-4 dni. Zawsze wtedy chce mi wszystko zrobić Sama z siebie, pomyć okna, balkon po zimie etc. Nie wymagam tego od niej ale może chce w jakiś sposób zrekompensować, że nie ma jej na co dzień?. A widzi że mam wymagające dziecko, bo Ile można zrobić, jak są dwie drzemki trwające łącznie może 1h20 min, a wieczorem niby od uśpienia do mojego pójścia spać mam 4h a w praktyce jak są ostatnio częste pobudki (wczoraj była taka z histerią, 1,5 godziny usypialam ponownie...) to zostaje połowa tego czasu. Ledwo biezace rzeczy, posiłki, więc ciężko coś więcej zrobić.

Tesciowa ma 60 km i jest tak raz na 3 tygodnie średnio, czasem też coś zrobi ale głównie zajmuje się dzieckiem, chociaż długo nie potrafiłam nie patrzeć co oni robią bo nie ufałam czy Np. Nie sadza go jak nie umiał jeszcze siedzieć albo nie chce mu dać liznac czegoś, czego nie może...
 
Ja w końcu znalazłam miejsce na USG prenatalne w Bydgoszczy, na 10 maja 😁 kosztyuje 400 z,ł a w Poznaniu w medikorze kosztuje 200zl. Myślice że te droższe jest na jakimś lepszym sprzęcie? Wiem że głupio może pytam, ale zastanawia mnie tak znaczna różnica 😅 jest opcja za 300zl zrobić jeszcze badania z krwi, wy takie robicie? Niestety pani mi nie powiedziała co to za badanie, w głowie rozkminialam fundusze na ten miesiąc i nie dopytalam też 😅
Pewnie pappa. Raczej nie, po prostu mniejsza praktyka to i drożej. W sensie może będzie minimalnie lepszy sprzęt ale bez większych różnic. Chociaż w niektórych gabinetach w cenie jest też usg 3d. Ciekawa opcja, ja nigdy nie miałam ale koleżanka tak i widać potem podobieństwo po porodzie :p
 
@Goodka zgadzam się.

@Ika89.... prosze wyślij może jeszcze dziś listę nickow do moderatora i załóżmy te grupę, ok? Dziewczyny są jeszcze przed prenatalnymi, ale to nie ma znaczenia moim zdaniem żadnego.
Jasne już wysyłam listę i możemy założyć ta grupę, administratorka czeka tylko jak jej to wyślę 🙂
A poniżej lista osób:
@Nikaaa25 @Paula1997 @Ika89.... @Goodka @Nnbrznsk @Marzena06 @modesty @Sherlook @Nowa103 @Justyna3210 @Kaasiek_96 @Aleksandretta @mart_88 @PasiastyOgon @Kami89 @Ainais @seremida @annia_jak @sadness35 @Nulka90 @Blueska @RedLady @Blondi8 @natin77 @Klaudix99 @igafiga @Agneso @Nelka01234 @Ala_25 @Lila S. @Sephinorth @PrzytulAnka @maszak @Ana66 @afelka @Effa89 @Hopeful_11 @Nana_ @MajaC
To dajcie znać czy mam wysyłać wiadomość o założenie grupy 😁
 
Mam wrażenie, że mało tutaj ostatnio się udzielam. Myślałam nawet czy nie zrobić sobie przerwy na jakis reset, ale chyba nie, bo jeszcze gorzej się rozkleję wewnętrznie. Muszę wziąć się w garść. ;)
To pewnie energia teściowej mnie dobiła, bo dzisiaj nas odwiedziła.
Zazdroszczę wszystkim, które mają jakąkolwiek pomoc babć do dzieci ;) z jednej strony zawsze można chwilkę odetchnąć, a z drugiej wiem, że zawsze to jednak okazja do spięć... to może inaczej napiszę-zazdroszczę wszystkim, które macie fajne babcie do pomocy ;)

Macie jakieś sposoby na zgagę w ciąży w nocy? Przed tą ciążą już miałam od lekarza podejrzenie refluksu, zalecenie jedzenia max do godz. 18.00. Ale w ciąży grzeszki się zdarzają 🙄 poza tym muszę sobie zrobić badania z krwi na alergie pokarmowe, bo coś czuję, że to nie jest jedynie kwestia kwasów żołądkowych... mam alergięna pyłki, a to często się krzyżuje z jedzeniem...
Ja mam problemy żołądkowe od dziecka, (refluks) i rano strasznie mnie kwasy palą w żołądku, tak jak wyżej ktoś pisał - siemię mnie ratuje co rano! Kupuje mielone, wlewam do kubka wrzątek, wsypuję mieszajac siemie i mieszam aż się zrobi kleik. U mnie to działa jak opatrunek na żołądek. Piję na czczo.
 
Ja mam teściów 700 km od siebie i ogólnie mamy średnie relacje, szczególnie teść jest trudny..😉 ale czasami mi szkoda, że są tak daleko i nawet za nimi tęsknię. Boli mnie, że nie widzą jak dziecko rośnie. Spotykamy się raz-dwa w roku na kilka dni, ostatnio byliśmy razem w Grecji dwa tygodnie😆 Uważam, że kłótnie są bardzo oczyszczające bo teraz oni znają granicę i wiedzą że my po prostu nie puścimy płazem żadnego głupiego tekstu 😆 od moich rodziców mamy 20 km ale rzadko proszę mamę o pomoc, naprawdę sytuacja musi być wyjątkowa. Ale super, bo na niedzielę sobie pojedziemy na obiadek i jest fajnie. Do tego rodzeństwo moje też mieszka blisko i czasem też siostra mi pomagała.
Od września moja mała idzie do przedszkola i też się boję, że będą gluty po pas 😮‍💨

Jak chodzi o prywatną grupę, to czekam z niecierpliwością 🙂
 
reklama
Dodaj jeszcze stylenkę i karola270984
@Sherlook spełnienia wszystkich marzeń :)
@Karola270984 nie martw się co inni powiedzą. My powiedzielismy i były pozytywne reakcje :). Ja tez sie martwię tym co się dzieje, ale dla mnie najwazniejsze póki co urodzić. A pptem wszystko się poukłada :). Czyli jest nas chyba tu 3 mamy z 4 w drodze :). Najwiecej chyba z 3 :)
@Aleksandretta ale ta olka nie należała do naszej obecnej grupy ... i chyba reszta tych piszacych do myszy też 🤔... tzn ja ich nie kojarzę....
@PasiastyOgon przykro mi, że tesviowa madra rada wkurza ucho a nie pomaga... u mnie rady tez sa, ale ladnie sie usmiecham i dalej robię po swojemu. Ale na szczescie pomagają przy młodym i to mega plus.
 
Do góry