reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Rafaello bez pieczenia na herbatnikach 😁


Ja znam najprostszy sernik świata! Jak nie piekę ciast..tak TO zawsze mi wychodzi i nie ma przy nim tyle zachodu. Fakt faktem, trzeba go upiec, ale nie idzie się przy tym tak urobić 💪🏻😆. Z mielonego twarogu. Prościzna a jaki zajebiaszczy 🤩
Link do: Przepis na sernik wiedeński ja dodaję do niego ekstra brzoskwinie ♥️.

Wiesz co jest 3 bit, snikers ... to jest na herbatnikach, masa budyniowa, kajmak i bita śmietana :). Tylko najlepiej zrobić rano, żeby herbatniki zmiękły :).
Jadłam i było smaczne.. ja zawsze piekę 🙈 i kiedyś miałam stresa, teraz pytają czy zamawiałam ;) więc się cieszę.

Jasne! Zrób sernik na zimno, gotowany sernik na herbatnikach, jakieś ciacho gdzie kremem przekładzie herbatniki (to dzień wcześniej najlepiej zrobić) albo zrób w dużej firmie tiramisu (takie nie oryginalne, bez surowych jak rzecz jasna) 🙂 albo jak chcesz formę tortu to na spód z biszkopta daj musy, np kolejno gorzka czekolada, malina i biała czekolada - nie trzeba dekorować, musy szybko wiążą bo są z żelatyną 🙂

To ja mam super przepis na Brownie które się robi z pieczeniem w 40 minut 😁😁
Dzięki dziewczyny. Ten 3 bit robiłam. Nawet mi wychodził. Tylko on musi zastygnąć, a ja mam tylko 3h🙉 Zobaczę te przepisy. Może sobie poradzę i coś wybiorę.
@Ika89.... dasz przepis na to brownie jeszcze😍 Zobaczę te 3 co się piecze. Najwyżej wyjdzie mi zakalec.
 
Jej Dziewczyny ale dzisiaj stron przybyło. Ja tak jak wyżej pisałam powoli wychodzę z choroby.
Jeśli chodzi o chorowanie córki to ja ją na początku posłałam do żłobka na aklimatyzację na 2 miesiące przed końcem macierzynksiego i właściwie ciągle przez pierwszy rok była chora. Więcej w domu siedziała niż chodziła do żłobka. Szczęście że akurat pandemia się zaczęła kilka miesięcy później i mogłam pracować zdalnie bo nie wiem jak dałabym radę. Szczeliwie w przedszkolu już jest lepiej, rzadziej choruje a jeśli już to głównie katar kaszel i lekki stan podgorączkowy przed 2 dni.
Podziwiam te z Was które nie mają pomocy od rodziców/teściów. Ja mam co prawda tylko swoich rodziców ale są zbawieniem w momencie gdy partner długo pracuje a ja np potrzebuje iść do lekarza czy coś pilnego załatwić a nie mogę córki zabrać. A i moja mama z przedszkola ja odebira żeby tak długo nie siedziała także ta pomóc jest nieoceniona.
 
Dzięki dziewczyny. Ten 3 bit robiłam. Nawet mi wychodził. Tylko on musi zastygnąć, a ja mam tylko 3h🙉 Zobaczę te przepisy. Może sobie poradzę i coś wybiorę.
@Ika89.... dasz przepis na to brownie jeszcze😍 Zobaczę te 3 co się piecze. Najwyżej wyjdzie mi zakalec.
Nie ma opcji by Ci wyszedł zakalec, gdybyś zdecydowała się na sernik 💪🏻. Cokolwiek upichcisz, na pewno wyjdzie a zatem powodzenia 🤩👍🏻!
 
Jej Dziewczyny ale dzisiaj stron przybyło. Ja tak jak wyżej pisałam powoli wychodzę z choroby.
Jeśli chodzi o chorowanie córki to ja ją na początku posłałam do żłobka na aklimatyzację na 2 miesiące przed końcem macierzynksiego i właściwie ciągle przez pierwszy rok była chora. Więcej w domu siedziała niż chodziła do żłobka. Szczęście że akurat pandemia się zaczęła kilka miesięcy później i mogłam pracować zdalnie bo nie wiem jak dałabym radę. Szczeliwie w przedszkolu już jest lepiej, rzadziej choruje a jeśli już to głównie katar kaszel i lekki stan podgorączkowy przed 2 dni.
Podziwiam te z Was które nie mają pomocy od rodziców/teściów. Ja mam co prawda tylko swoich rodziców ale są zbawieniem w momencie gdy partner długo pracuje a ja np potrzebuje iść do lekarza czy coś pilnego załatwić a nie mogę córki zabrać. A i moja mama z przedszkola ja odebira żeby tak długo nie siedziała także ta pomóc jest nieoceniona.
No właśnie u nas jest problem z takimi najbardziej prozaicznymi rzeczami, bo mąż pracuje i trzeba się ostro nakombinować chociażby z godziną mojej wizyty u lekarza, pobraniem krwi itd... nie mówiąc już o innych potrzebach.
 
No właśnie u nas jest problem z takimi najbardziej prozaicznymi rzeczami, bo mąż pracuje i trzeba się ostro nakombinować chociażby z godziną mojej wizyty u lekarza, pobraniem krwi itd... nie mówiąc już o innych potrzebach.
Ja bez prawka, a to by mi szybciej zajęło żeby pojechać na badanie, bo mieszkam pod większym miastem, kawałek do przystanku to by mi zajęło pewnie z niecałe 2h z wizytą.
u nas długo kp było bardzo często, wiec na moje badania musiał mnie mąż wieźć i siedzieć z dzieckiem w aucie... często robiliśmy tak żeby akurat drzemkę wtedy miał.

Ale były sytuację kryzysowe i kilka razy na badanie krwi jechałam z dzieckiem. Raz go miałam w nosidełku i patrzył na mnie po prostu a raz podczas pobierania miałam go na kolanach. Liczyłam tylko żeby nie zachciało mu się łapać za igłę:p
 
Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔
 
Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔
Ja się spytałam co mama dziecka chce. Powiedziała, że założyła małemu konto i wolałaby pieniądze. Dałam w kopercie.
 
reklama
Dziewczyny a tak z troche innej beczki. Na chrzest wolalybyscie dostac kase w kopercie czy karte podarunkowa do Smyka? Idziemy na chrzciny w niedziele, mialam kupic karte ale dzis kolezanka troche mi zamieszala w glowie, bo powiedziala, ze gdyby to ona robila chrzciny to wolalaby dostac kase. Nie lubie dawac kopert w prezencie, ale moze faktycznie tak lepiej ? 🤔
Wolałabym pieniądze, bo oferta w Smyku nie jest powalająca. Ja akurat jestem ich stała klientka na ubrania, więc kartę bym zużyła, ale wiem, że są ludzie, którzy nie znoszą tam kupować.
 
Do góry