reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Ja też nic nie wiem 🤣 ale za to wyprawkę mamy po rodzinie, mnóstwo ciuchów, łóżeczko, wózek, zabawki itd więc chociaż to z głowy. Mieszkanie jakoś ogarniemy ale trzeba tu zdecydowanie posprzątać 😅 no i te pół roku wydaje mi się niedługo, choć pierwsza ciąża, ale jakoś tak myślę 'juz za pół roku?!' 😲
 
reklama
My też nie mamy miejsca na przechowywanie a tym bardziej jak będzie dziewczynka:p w ogóle to jesteśmy w trakcie szukania kupca na mieszkanie i chcemy kupić dom ale jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie, mamy parę lokalizacji ale gdzie będę mieszkać w dniu porodu to nie wiem :D

Ja za 2-3 msc sie przeprowadzam o 100 km i jestem cala w nerwach, jak to bedzie wygladalo
 
Tak czytam, że te Wasze dziecie na początku 12 tygodnia miały 5cm to aż nie moge uwierzyć.
Ja teraz prawie codziennie mogłam maluszka podglądać w szpitalu i tydzień temu w czwartek (11+2) miał 4,74 cm i wg wymiarów o dwa dni wyprzedzał termin z OM, a w poniedziałek (11+6) miał 5,15 cm i wg wymiarów wychodziło 12+2.
Dostałyście info od lekarza jaki jest wiek dziecka po wymiarach? Bo teraz się zaczęłam zastanawiać czy mój maluszek w takim razie nie jest za mały jak na swój „wiek” 😔
No co ty! Nie ma co porównywać. Na pewno z twoim bobasem wszystko w porządku! Wszystkie pomiary zależą od ręki lekarza. Od tego jak wykonuje badanie i jak zaznacza punkty na monitorze. Mi po usg wyszło że bobas z wymiarów ma 11+5, a tak naprawdę było 11+1 w dniu wizyty (według OM).
 
Dlatego super wybrać się na szkołę rodzenia. Tam dużo uczą, co, jak i z czym 😁 i od razu się zrobisz pewniejsza 😁
A jak urodzisz i będziesz czuła niepewność (ja tak miałam), to zadzwoń albo do jakiejś super położnej albo fizjoterapeuty od dzieci, którzy ogarniają temat "przyjaznej pielęgnacji" i oni ci pokażą jak podnosić, obracać, czy nosić, żeby wspierać rozwój. To jest wspaniałe ile więcej wiemy od naszych mam i że możemy korzystać z pomocy.
 
Ja ogladalam duzo roznych filmikow na yt i czytalam artykuly, co potrzebne, a co zbedne. Wiekszosc rzeczy i tak na wlasnej skorze sie przekonasz, co ci sie przydalo, a co nie. Wiekszosc tych roznych dziwnych gadzetow jest zbedna.
A z opieka nad dzieckiem... To wszystko przyjdzie samo. Wezmiesz na rece i juz bedziesz wiedziala, co robic 💕
Oj tak! Święta prawda, każdy jest inny i na własnym przykładzie dopiero może powiedzieć co z jego punktu widzenia jest potrzebne przy maluchu a co zupełnie zbędne.
 
My jesteśmy właśnie na etapie organizacji ślubu i wykanczania domu 🙈 także nawet mi nie w głowie ciuszki i meble, ale zaczynam się tym trochę stresować, mam nadzieje, że w 6 miesiącu będę się czuć na tyle dobrze, żeby wszystko poogarniać. Póki co jest plan, że przeprowadzimy się na jesień i to mnie przeraża, bo to już prawie końcówka ciąży będzie 🙈
 
Odebrałam wyniki krzywej z dzisiaj i w nagrodę robię sobie to ciasto z kajmakiem 😁😁😁
Na czczo 88
Po 1h 133
Po 2h 86
Jak rano najpierw mi pobrała z palca i miałam 92 to już byłam pewna, że będzie źle. A tu jednak 😁
Wcisnęłam do wody pół cytrynki i dostałam opierdziel więc następnym razem to nie przejdzie 🙈
 
Odebrałam wyniki krzywej z dzisiaj i w nagrodę robię sobie to ciasto z kajmakiem 😁😁😁
Na czczo 88
Po 1h 133
Po 2h 86
Jak rano najpierw mi pobrała z palca i miałam 92 to już byłam pewna, że będzie źle. A tu jednak 😁
Wcisnęłam do wody pół cytrynki i dostałam opierdziel więc następnym razem to nie przejdzie 🙈
Ale masz dobrze 🥰 ja niestety badam cukier 6 razy dziennie, za 2 tygodnie kontrola jednak po wynikach patrząc, pewnie skończę z insuliną. O ile wyniki w ciągu dnia mam w porządku, to poranny poziom cukru jest często ponad 92. Na wadze nie przybieram wiec nie ma dramatu. Ale nic, jak trzeba to trzeba. Smacznego ciacha😊
 
reklama
Odebrałam wyniki krzywej z dzisiaj i w nagrodę robię sobie to ciasto z kajmakiem 😁😁😁
Na czczo 88
Po 1h 133
Po 2h 86
Jak rano najpierw mi pobrała z palca i miałam 92 to już byłam pewna, że będzie źle. A tu jednak 😁
Wcisnęłam do wody pół cytrynki i dostałam opierdziel więc następnym razem to nie przejdzie 🙈
Dziwne, że nie pozwoliła Ci na cytrynę 🤯
Jak byłam w szpitalu to rozmawiałam z dziewczyną, która na krzywą kupiła glukozę cytrynową a do tego pielęgniarka sama pytała czy ma cytrynę, żeby jej dodatkowo dolać do całej mieszanki.
Wychodzi na to, że co pielęgniarka to inne podejście, ale wiedząc, jak ciężkie dla niektórych może być to badanie, to powinny to ułatwiać, a nie jeszcze utrudniać 😡 skoro niektóre pielęgniarki pozwalają na cytrynę, to nie wierze, że jest ona w stanie zafałszować wynik
 
Do góry