reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

@Stylenka wiele osób pracujących w szkole ma takie umowy okresowe. Przykre to, ale jest taka furtka bo nauczycieli obowiązują ciut inne przepisy niż taki normalny kodeks pracy. Przy okazji naprostuję - na zleceniu masz płatne L4, jeśli tylko opłacasz składkę chorobową 🙂 a więc i macierzyński można otrzymać.



Jeśli chodzi o integrację, to mam nadzieję (szczerą!) że miłe słowa twoich pracowników są prawdziwe. U mnie w pracy od jakiegoś czasu próbuję się wprowadzać jakieś korporacyjne porządki (przypomnę - państwowa służba zdrowia), i na pierwszy ogień poszło odebranie nadgodzin, ucinanie premii, zwiększenie ilości obowiązków oraz chaos organizacyjny. A potem namawianie do integracji po pracy 🤦‍♀️ to jakby pudrować syfa. Mierzi mnie to. Więc mam nadzieję, że ten sms to nie był od takiego Jarząbka, co to chwali prezesa Ryszarda Ochódzkiego 😝

Przyznam, że jestem mocno zdziwiona tym, że nastolatki robią sobie paznokcie i rzęsy. I że jest to norma w tym wieku, a przynajmniej w ich/waszym środowisku. Pal licho pieniądze, skoro was stać i żyjecie na wysokim poziomie, tylko jakoś tak nie wiedziałam, że dzieciaki tak szybko się biorą za takie sprawy. Za moich czasów maskara do rzęs to była duża sprawa. Ja w każdym razie też sobie nie robię rzęs, więc gdybym miała w domu nastolatkę to i ona by tego nie miała. Wiem, że dzisiaj trudno jest uchronić dzieci przed presją otoczenia, sama się głowię jak to zrobić żeby nie zbankrutować i nie zepsuć dziecka, a jednocześnie nie narażać go na śmieszność.
Mam siostrenice 10cio letnią która namiętnie ogląda na YT filmiki beauty i całe kieszonkowe wydaje na kosmetyki. No staramy się jej to jakoś przetłumaczyć ale się nie da... Nie daje rady argument że za młoda, że szkoda cery (bo walczy z mamą o malowanie się...) No masakra jakaś. Bo jakaś jej koleżanka chodzi do szkoły z pudrem na buzi i ona też chce 🙄 mama się maluje to czemu ona nie może 🙄 no wiadomo, siostra moja to jakoś ogarnia, no ale sam fakt też mnie zszokował że tak szybko takie tematy wjeżdżają. To jest zupełnie inne dziecinstwo niż nasze, ja go nie rozumiem, serio 🤷 a najgorzej że to może być poniekąd moja wina z tymi kosmetykami bo kiedyś się mnie pytała jakie filmiki lubię oglądać na YT, to powiedziałam że kulinarne i że beauty, sama się tak pięknie nie pomaluje ani nie mam tyłu kosmetyków, ale lubię to oglądać. No i teraz mamy... 🫣 Nie mogłam powiedzieć, że jakieś filmiki o matematyce lubię? 🤣🤣
 
reklama
No i jak spotkanie?
My dzisiaj mamy rodzinny obiad. Kuba po tym ziemniaku dostał takiej energii, że nie mógł zasnąć, krzyczał i śmiał się wniebogłosy 😆
Patrzyła na dziadka długo aż w końcu się uśmiechnęła 🙆‍♀️☺️☺️ No i oczywiście zabawa, uśmieszki, mój tato kocha dzieci, ona chyba to poczuła 🥰

Ja nie mogę się doczekać aż dam Klarze ziemniaczka, czekam na męża, bo on chce być przy tym 😀
 
A teraz skoro mamy wrócić do rozmów o naszych maluszkach.

Kuba dostał dziś ziemniaczka 😁 zrobiliśmy mu puree z moim mlekiem. Śmiesznie się krzywił, ale jadł 🙂 nic nie wypluł, i nawet trochę się nachylał żeby mu dać więcej, po czym znowu się krzywił 😂 zjadł mniejsze pół średniego pyrka.
A dałaś żeby sam jadł czy karmiłaś łyżeczką?
 
Co do fryzjera tovmaz kupił sobie kiedyś maszynkę i ja go strzygę. No trochę minęli czasu zanim się nauczyłam fajnie to robić. Kiedyś niechcący nie zmieniłam długości cięcia i miał w jednym miejscu placek taki. Bałam się że zauważy, ale nie 🤣 bardzo szybko mu włosy rosną więc szybko zarosło 🤣 ja np chodzę do fryzjera ran na rok lub 1,5 roku. Ostatnio byłam pod koniec maja... Czyli prawie rok temu. Włosy mi prawie nie rosną. Ale jak już idę to robię pełen pakiet z pielęgnacją i zawsze zostawię z 300zl. Serce mi pęka jak płacę 😅 ja to na męża i teraz corcie lubię wydawać i chętnie to robię choć kokosów nie zarabiam, ale jak sobie mam coś kupić to sto razy obejrzę złotówkę i zwykle jej nie wydaje 🤣
 
No dobra, a ciuchy w szafie ? Serio wasi mężowie maja więcej par butów niż wy ? A bielizna ? A kosmetyki ?

Patrząc na wydatki moje i męża - to jest duża różnica :) patrząc na wydatki mojej córki i syna - no tez :) syn ma 3 pary butów, a córka 8 😂😂😂
 
No dobra, a ciuchy w szafie ? Serio wasi mężowie maja więcej par butów niż wy ? A bielizna ? A kosmetyki ?

Patrząc na wydatki moje i męża - to jest duża różnica :) patrząc na wydatki mojej córki i syna - no tez :) syn ma 3 pary butów, a córka 8 😂😂😂
My się z mężem wpisujemy w to, o czym piszesz. Ja mam dwie szafy, on dwie półki 😆
 
reklama
No dobra, a ciuchy w szafie ? Serio wasi mężowie maja więcej par butów niż wy ? A bielizna ? A kosmetyki ?

Patrząc na wydatki moje i męża - to jest duża różnica :) patrząc na wydatki mojej córki i syna - no tez :) syn ma 3 pary butów, a córka 8 😂😂😂
Ja się lubię ubierać w ciuchlandach, a mój mąż nie za bardzo. No ale to my. Butów akurat mam więcej, to prawda.
Nie ma między nami gigantycznej różnicy jeśli chodzi o wydawanie na swój wygląd. Szukam promocji, na kosmetyki dla siebie na pewno wydaję więcej, ale też bez szału.
 
Do góry