reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Otóż poradnikzdrowie.pl nie stanowi dla mnie żadnej podstawy. Ja bazuje tylko na badaniach i doświadczeniu w pracy w aptece i w pracy z ginekologami😉

Jeżeli producent zapewnia o bezpieczeństwie stosowania Tantum Rosa w ciąży znaczy to że ma na to badania i bierze odpowiedzialność. Oczywiście o ile irygacja przeprowadzana jest w prawidłowy sposób. Bardzo dużo lekarzy zaleca irygacje/podmywanie Tantum Rosa w ciąży. Ale oczywiście jeżeli masz wątpliwości to skonsultuj to z lekarzem 😀
 
reklama
Otóż poradnikzdrowie.pl nie stanowi dla mnie żadnej podstawy. Ja bazuje tylko na badaniach i doświadczeniu w pracy w aptece i w pracy z ginekologami😉
Ja bym sobie życzyła, żeby Ilona skontaktowała i skonsultowała się jednak ze swoim lekarzem, zanim zacznie sama na własną rękę robić irygacje.
I tak nie wie, z czym ma do czynienia.
 
kochana, ani trochę nie chce się strofowac, a poza tym pasja to piękna sprawa i jestem za tym żeby pielęgnować pasje. Ale jednak sadze ze to lekko niepoważne jeździć w ciąży na motorze. Oczywiście to moje zdanie, i możesz się z tym nie zgadzać. I to tez jest Ok.

Mój mąż ma motor od paru lat i tez bardzo lubi jeździć, ja czasami się z nim zabierałam ale gdy okazało się ze jestem w ciąży to mąż aż mnie zaskoczył mówiąc, ze sprzedaje motor.


Zostawię tutaj taki cytat z neta jeszcze.

„Statystyki pokazują, że ryzyko śmierci na drodze dla motocyklisty jest 20 razy większe niż dla kierowcy czy pasażerów samochodu. W Unii Europejskiej ginie rocznie ponad 6500 użytkowników jednośladów.”
W sumie póki kobieta się dobrze czuje i brzuch nie przeszkadza to nie ma przeciwwskazań jako takich do jazdy na motocyklu. Mój mąż tez ma i tez duzo z nim jeździłam przed pierwsza ciążą i na początku ciąży , bo akurat kończył się sezon. Wg mnie to może nas i jakiś wariat zabić na pasach wiec ja nie patrzę na to gdzie mogę umrzeć bo to nawet siedzenie w domu robi się niebezpieczne, ale wiadomo każdy robi jak mu podpowiada jego sumienie:)

Przyrost bety poniżej normy 21.03 było 5648 dzisiaj 10926 czyli przyrost ok 55% ☹️
Za tydzień będziesz wszystko pieknie widzieć na usg, po prostu kilka dni za szybko poszłaś:)

Hej dziewczyny, ja dziś byłam na krwi, wróciłam i niestety zaczęłam plamić, na szczęście nie krwią tylko taki kolor kawa z mlekiem. Spanikowałam, bo kiedy straciłam pierwsza ciąże to bardzo mocno to przeżyłam, zbierałam się po tym rok. Zadzwoniłam do męża, przyjechał z pracy, zadzwonił do lekarza bo ja nie umiałam się uspokoić żeby z nim pogadać. Zalecił zmianę dawkowania leków, mówi ze to mógł być krwiaczek, póki co nie kazał przyjeżdżać żeby nie „trząść się” w samochodzie, mam przyjechać zgodnie z wizytą we wtorek a póki co leżeć i nic nie robić. Bardzo się boję, ale póki co jest czysto, mam nadzieję, ze się to nie powtórzy bo oszaleje :(
Na szczęście beta w normie, reszta wyników (morfo i glukoza) książkowe. Dzisiaj 5+6.
Najważniejsze, ze jesteś pod kontrolą lekarza, ze plamienie się nie rozkręca. Leż i odpoczywaj ile wlezie! Ja miałam takie plamienie kawa z mlekiem w dniu miesiączki i tez było jednorazowe tylko, mam nadzieje ze u Ciebie tez tak będzie! A teraz wskakuj pod kocyk i puść sobie jakiś serial lub film i dbaj o WAS ❤️
 
Hej dziewczyny, ja właśnie jestem po wizycie, mamy 4+6 🥰 Jestem już na L4, ze względu na duże ryzyko złapania infekcji w pracy 😔
Mierzyłam też betę 21.03 - 781,00 i 23.03 - 1593,00. Na usg widoczny piękny pęcherzyk 🥹 niestety zarodka nie było widać… Doktor powiedział, że mam uważać by się nie przeziębić… Kolejna wizyta 13.04. Myślicie, że jest ok?

A jeśli chodzi o zamkniętą grupę, to jest mi obojętne. Należę do tych mniej udzielających się, ale to dlatego że to dopiero początek i objawów też za wiele nie mam… Także jak chcecie 🙂
 
Hej dziewczyny, ja właśnie jestem po wizycie, mamy 4+6 🥰 Jestem już na L4, ze względu na duże ryzyko złapania infekcji w pracy 😔
Mierzyłam też betę 21.03 - 781,00 i 23.03 - 1593,00. Na usg widoczny piękny pęcherzyk 🥹 niestety zarodka nie było widać… Doktor powiedział, że mam uważać by się nie przeziębić… Kolejna wizyta 13.04. Myślicie, że jest ok?

A jeśli chodzi o zamkniętą grupę, to jest mi obojętne. Należę do tych mniej udzielających się, ale to dlatego że to dopiero początek i objawów też za wiele nie mam… Także jak chcecie 🙂
To za 3tyg? To będzie już wszystko pieknie widać! Jeśli nie masz żadnych niepokojących objawów , dziwnych bóli i plamien to 13.04 jest bardzo dobrą data:)
 
Ja mam w tej ciąży jakieś niezdrowe zachcianki. Cały czas staram się zdrowo odżywiać i może mam dość zdrowego żarcia 😅.
Wczoraj w czasie apogeum moich mdłości nagle zapragnęłam lemoniady i do nich jakichś chrupek. Ostatecznie stanęło na Fancie i paluszkach.

Teraz mam niezmierną ochotę na prażynki bekonowe albo na spaghetti cacio e pepe, czyli posypany obficie parmezanem i pieprzem 😋.
Chyba go zrobię.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki bardziej chodziło mi o to żeby się podmyć tym roztworem a nie robić irygacje , no na to bym się nie szarpnęła. Napisałam smsa do mojego lekarza może w wolnej chwili się odezwie bo podejrzewam że ma dyżur w szpitalu.
 
Ja mam w tej ciąży jakieś niezdrowe zachcianki. Cały czas staram się zdrowo odżywiać i może mam dość zdrowego żarcia 😅.
Wczoraj w czasie apogeum moich mdłości nagle zapragnęłam lemoniady i do nich jakichś chrupek. Ostatecznie stanęło na Fancie i paluszkach.

Teraz mam niezmierną ochotę na prażynki bekonowe albo na spaghetti cacio e pępek, czyli posypany obficie parmezanem i pieprzem 😋.
Chyba go zrobię.
Zazdro, ze możesz jeść 😂😂 mnie boli brzuch, bo nie mogę, otwieram lodówkę i od zapachu zamykam 😂 nie mogę nawet batona proteinowego, owoców. Nic. Dziś na obiad zjadłam: biszkopty 😂😂
 
reklama
Do góry