reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

To identycznie jak ja 😄 też dziś tsh, glukoze plus morfologię i mocz zrobilam. Również już do diabetologa się umówiłam bo spodziewam się cukrzycy ciężarnych, więc od początku uważam co jem 😑
A już badalas glukozę wcześniej w ciąży? Ile wynosiła?
Niesety hemoroidy to "przesrana sprawa". Sama się z jednym męczę. Dieta, hormony, no i rosnąca macica z dzieckiem powodują ucisk i potem mamy takiego "niechcianego kolegę". Polecam wam maly stołeczek/książki/cokolwiek podkładać pod stopy gdy siedzicie na toalecie - łatwiej wtedy zrobić co swoje. No i dużo wody - najlpiwj zaopatrzyć się w bidon czy butelkę typu Dafi i pić na okrągło.
Tak tak, ja już nauczyłam się podkładać coś żeby były wyżej, lepiej idzie. Dieta tu dużo jest w stanie zrobić i picie wody. Dużo błonnika. I trochę ruchu też.
 
reklama
A już badalas glukozę wcześniej w ciąży? Ile wynosiła?

Tak tak, ja już nauczyłam się podkładać coś żeby były wyżej, lepiej idzie. Dieta tu dużo jest w stanie zrobić i picie wody. Dużo błonnika. I trochę ruchu też.
W tej ciąży glukozy jeszcze nie robiłam, ale w każdej ciąży cukrzyca mi się przyplątała. Glukozę w ciazy mam zazwyczaj lekko ponad normę, a na obciążeniu dopiero wychodzi, że jest gorzej. Jak jutrzejsza wizyta będzie ok to pewnie na obciążenie mnie wyślę niezależnie od wyników.
 
Też właśnie długo diagnozowano mi ten syndrom, ale w rezultacie okazało się, że nadciśnienie jest realne...
Biorę leki, ale od kiedy jestem w ciąży, ciśnienie zaczęło całkowicie wariować i mam wrażenie, że leki już nie działają... Ginekolog trochę mnie nastraszył w związku z tym...
ja właśnie ograniczam leki na nadciśnienie i czuję się super, ciśnienie niskie, a lek biorę co 2-3 dni zamiast 2 razy dziennie, tak jakby ciąża to ustabilizowała.
Dziewczyny, używacie aplikacji do śledzenia przebiegu ciąży? 😏😏😏
Tak, mam 4: Preglife, Ciąża+, HiMommy i Ciąża. Aktualnie HiMommy najbardziej mi odpowiada 8-)
Mam to samo takie ropne, a kaszkę mam na czole (dobrze ze mam grzywkę ) , i wysypuje mnie ciagle po prawej stronie ( stad tez była owulka )
Ja nic, ani jednej krostki, cera nawilżona i fajna nawet jak niczym nie smaruje, mam nadzieję że tak zostanie
 
W tej ciąży glukozy jeszcze nie robiłam, ale w każdej ciąży cukrzyca mi się przyplątała. Glukozę w ciazy mam zazwyczaj lekko ponad normę, a na obciążeniu dopiero wychodzi, że jest gorzej. Jak jutrzejsza wizyta będzie ok to pewnie na obciążenie mnie wyślę niezależnie od wyników.
Echhh, ja ostatnio 94,2 miałam, już nie pamiętam... Jak się okazywało, że masz tą cukrzycę to co dalej? Byłaś stałe pod opieką diabetologa i dietą najpierw próbowaliście poprawić wyniki czy insulina od razu?
 
Tak, dokładnie- mąż wyprowadził mnie i pieska na spacer 😅.

Czyli też jeszcze chodzisz do pracy?
Ja też jutro jednak idę do pracy.
Jeszcze trochę zostało mi do dokończenia raportów- normalnie na to czasu nie mam, a teraz jak już siedzę tylko przy kompie dokańczam je.

No dokładnie, ja tak samo mam zamiar swoje zwolnienie spędzać, czyli tylko wyjścia dookoła komina.
Nie wyobrażam sobie, jak można nawet myśleć o wyjeździe w czasie L4😱.
Z drugiej strony takie laski to mają łatwiejsze życie- nie analizują tak, czy coś można, czy nie. Chcą jechać gdzieś, to jadą nie myśląc o możliwych konsekwencjach.
A ja to mam rozkminę, czy mogę do Lidla pójść.
Mi gine mówił ze na spacer w koło domu jak najbardziej, wiec chodziłam do lasu za domem z pieskiem ale to były spacerki max godzinę. Ale tez miałam schizy i biegłam do każdego domofonu czy to nie kontrola z ZUS, w życiu bym nie pojechała gdzieś na wakajki 🙈 a mam koleżankę która nie dość ze pojechała na tydzień nad morze to jeszcze zdjęcia wrzucała na fb 😱😱😱
 
ja właśnie ograniczam leki na nadciśnienie i czuję się super, ciśnienie niskie, a lek biorę co 2-3 dni zamiast 2 razy dziennie, tak jakby ciąża to ustabilizowała.
Ale masz fajnie! A konsultowałaś to obniżenie dawki?
U mnie jest zupełnie odwrotnie... od momentu pozytywnych testów - ciśnienie w górę. Tzn. ja zasadniczo wcześniej nigdy nie miałam jakichś wielkich objawów nadciśnienia, czułam się OK, ale aparat mówi inaczej ;-)
Myślę, że zamiast 2 razy dziennie, czeka mnie jakieś 2x2... :-(
 
reklama
Ale chyba to nie jest jakos dziedziczne ? 🧐 mam nadzieje
Nie wiem :-D Ale mam wrażenie, że tak, bo po raz pierwszy pojawiły się u mnie, gdy miałam 20 lat...
U nas z dziedzicznością jest trochę gorzej, bo mój tata w rezultacie zmarł na raka jelita, moja babcia ze strony mamy też, moja mama ma tendencję do polipów, więc... jestem skazana na częste wizyty u gastrologa i kolonoskopie :-(
 
Do góry