reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
można, ale nie każdy lekarz chce się podjąć leczenia. Musisz szukać takiego co się podejmie. Napewno powiedzą Ci zebys przyszła na wizytę w 2 trymestrze (żeby się leczyć, przegląd im wcześniej tym lepiej).
Ja dokładnie przed staraniami o dziecko poszłam do stomatologa i miałam przegląd oraz zrobione zdjęcie pantomograficzne. Wszystko było w porządku, nie było żadnych ubytków do leczenia, i mam się pokazać na kontrole w lipcu. (A byłam w styczniu).

No właśnie pod koniec roku byłam w trakcie leczenia, został mi jeden ząb, który miałam zrobić w styczniu, w styczniu coś mi wypadło a potem był pozytywny test. Pytam bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji a nie chce czekać do porodu.
 
No właśnie pod koniec roku byłam w trakcie leczenia, został mi jeden ząb, który miałam zrobić w styczniu, w styczniu coś mi wypadło a potem był pozytywny test. Pytam bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji a nie chce czekać do porodu.
i nie powinnaś czekać do porodu. Skoro jest do leczenia to znaczy ze jest tam próchnica czyli bakterie. Umów się teraz do dentysty swojego, powiedz mu o ciąży oczywiście i albo wyleczy albo powie ze w drugim trymestrze. Dentysta może również oczekiwać zaświadczenia od ginekologa, ze zezwala na leczenie stomatologiczne w czasie ciąży.
 
można, ale nie każdy lekarz chce się podjąć leczenia. Musisz szukać takiego co się podejmie. Napewno powiedzą Ci zebys przyszła na wizytę w 2 trymestrze (żeby się leczyć, przegląd im wcześniej tym lepiej).
Ja dokładnie przed staraniami o dziecko poszłam do stomatologa i miałam przegląd oraz zrobione zdjęcie pantomograficzne. Wszystko było w porządku, nie było żadnych ubytków do leczenia, i mam się pokazać na kontrole w lipcu. (A byłam w styczniu).
A nie wiecie jak jest w przypadku biopsji piersi gruboiglowej? Dostałam skierowanie ale doktor powiedział że mogę zrobić po ciazy bo miałam już dwie cienkoigłowa biopsje tego guzka, ostatnia pół roku temu i wyszły w porządku ale pani na usg powiedziała że cienkoigłowa są niemiarodajne i zaleca gruba igłę. Ja to chciałam wyciąć przed ciaza ale do wycinana nie bylo wskazań. Teraz jest problem bo ciaza to jedno ale karmienie drugie i podczas karmienia niby się nie robi takich badań bo mogą być zafałszowane wyniki pokarmem. Tak zrozumiałam. Jednak przy pierwszej ciazy nie udało mi się karmić więc teraz chirurg powiedział że zobaczymy jak to będzie teraz może się uda od razu po ciazy wykonam biopsje. Ginekolog mówi że też po ciazy żeby to zrobić. A pani na usg powiedziała żeby robić od razu bo to znieczulenie jak do zęba. Sama nie wiem co powinnam zrobić.
 
Ja tylko ginekolog, jeśli ginekolog stwierdzi, że mam mieć np dodatkowe badania np od endokrynologa to wtedy pójdę. Jeśli masz np problemy ze wzrokiem, to myślę, że kontrolnie do okulisty powinnaś się udać. Wiem, że np przy większej wadzie wzroku są wskazania do cesarki.
Sama wada wzroku nie jest powodem do cc, tylko jakby się np siatkówka odklejała.

Właśnie dziewczyny, jak to jest z leczeniem zębów w ciąży, nie zdążyłam zrobić jednego zęba, czy w ciąży można dostać znieczulenie ?
Znieczulenie w drugim trymestrze powiedział mi dentysta. A jak bez znieczulenia to nawet i teraz 😄 ja mam rozgrzebanego zęba bo mam leczenie re-endo. Coś mnie jeszcze czasem pobolewa wiec pewnie wygrzebie mi to lekarstwo i da następne na dłużej. Oczywiście dzien przed pozytywnym testem byłam u dentysty i miałam na dzien dobry rtg 🙈
 
Sama wada wzroku nie jest powodem do cc, tylko jakby się np siatkówka odklejała.


Znieczulenie w drugim trymestrze powiedział mi dentysta. A jak bez znieczulenia to nawet i teraz 😄 ja mam rozgrzebanego zęba bo mam leczenie re-endo. Coś mnie jeszcze czasem pobolewa wiec pewnie wygrzebie mi to lekarstwo i da następne na dłużej. Oczywiście dzien przed pozytywnym testem byłam u dentysty i miałam na dzien dobry rtg 🙈
Przy pierwszej ciazy zrobiłam dokładnie to co ty, nieświadoma wyleczyłam zęba i zrobiono mi pantomogram. Ciazy nie brałam pod uwagę bo mieliśmy się leczyć w klinice niepłodności, a to było przed rozpoczęciem leczenia. Ale okres się spóźniał więc zrobiłam test i okazał się pozytywny. Ja się strasznie zestresowałam. Ale nic się złego nie stało. :)
 
reklama
Przy pierwszej ciazy zrobiłam dokładnie to co ty, nieświadoma wyleczyłam zęba i zrobiono mi pantomogram. Ciazy nie brałam pod uwagę bo mieliśmy się leczyć w klinice niepłodności, a to było przed rozpoczęciem leczenia. Ale okres się spóźniał więc zrobiłam test i okazał się pozytywny. Ja się strasznie zestresowałam. Ale nic się złego nie stało. :)
Tak ja wiem, mała dawka promieniowania plus był fartuch na brzuchu. Nawet mniej promieniowania niż u Ciebie. na początku się tez trochę zmartwiłam ale poczytałam i się nie przejmuje z reszta No czasu się nie cofnie i tak 🙈 a ten stan zapalny i tak bym musiała leczyć i tak
 
Do góry