reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Jakie to imie? 😉

Ja trafiłam w 1% z moim synkiem z Zespołem Edwardsa.. także cóż, niestety to wcale nie jest tak mało i na kogoś trafia



U mnie był zespół downa pierwsza ciąża lat 29 bez obciążeń ☹️ nie pamiętam ile to % ale jak sprawdzałam to tylko 500 dzieci rocznie z ZD się rodzi i akurat trafiło na mnie.
 
reklama
Cześć! Ja dziś czuję się bardzo dobrze, pierwszy raz jak otworzyłam oczy nie miałam nudności. Piersi też przestały boleć, w sumie to zero objawów. No i wiecie jak to jest, zamiast się cieszyć to człowiek już zaczyna się martwić czy wszystko ok. Z kolei jak miałam objawy to się martwiłam, że za intensywne i też było źle 🙃 oszaleć idzie w tej ciąży :p
 
Tak mam wzięłam wolne i jadę przed południem już, taki piękny dzień mam nadzieję że przyniesie dobre wieści. Też chciałam wam powiedzieć dziewczyny że mój syn miał ropień na oku i dostał maść i ja mu tą maścią posmarowałam a później czytam w ulotce że przenika przez skórę i działa toksycznie na płód 😨 na wsyztsko trzeba uważać w ciąży. Miałam to na palcu przez sekundę ale jednak niepokój jest
Sekunde to myśle ,że nawet przez skore nie przeszło,ale dla świętego spokoju możesz zapytać lekarza 😊 trzymam bardzo kciuki i oby dzisiejszy dzień przyniósł dobre wieści 😘
 
Jakie to imie? 😉

Ja trafiłam w 1% z moim synkiem z Zespołem Edwardsa.. także cóż, niestety to wcale nie jest tak mało i na kogoś trafia

Pozdrawiam z sierpnia! Najlepszy miesiac na urodziny moim zdaniem 😁


Mnie aktualnie bola więzadła przy macicy, bo katar i rosnacy brzuch dały im w kosc i meczy częste sikanie 🤯 w nocy po 6 razy wstaje.. 😔 rodzicom chciałabym powiedziec na świętach ale chyba wstrzymam się do wizyty 8 kwietnia.. chyba ze gdzies wczes jej dorwie detektor 🤪
Ja w 3 ciąży miałam córeczkę z zespołem patau, tez myślałam ze to skrajne przypadki wtedy.
Bedziemy zaciskac nogi 1.11 🤣

Też miałam problem z listopadem, a potem sobie zdałam sprawe że mój mąż to wędkarz i grzybiarz i akurat skończy sie sezon i siądzie na tylku bo zimno 😅 nie bede musiała też martwić sie o wszelkie grille i imprezy w plenerze bo juz w listpadzie nikt nic nie organizuje 😅 jedyny minus to że ja w zime nie lubie wychodzić , ani spacerować ale trudno będę wychodzić na spacery tyle ile będzie mi sie chcieć i tyle 😉
Ja mam już jednego syna z listopada, chociaż on akurat miał być grudniowy. Listopad może nie być dla Nas taki zły ze względu na to ze w lipcu/sierpniu jeszcze to nie będą ostatnie miesiące ciąży i brzuchy nie będę jeszcze aż takie duże 🤞🏻 mam dwoje którzy mieli termin na wrzesień i w sierpniu było ciężkawo 😅 każdy miesiąc ma swoje plusy i minusy :) ale fakt urodziny łatwiej wyprawić kiedy jest ciepło
 
Jak leżysz to najlepiej na lewym boku- zmniejsza się ucisk na żołądek. A z domowych sposobów polecam migdały, żucie cieniutkiego plastra imbiru lub naturalny ocet jabłkowy. Miałam kiedyś mega problemy ze zgaga, codziennie szklanka wody z łyżka octu jabłkowego i po kilku dniach stosowania zniknęły całkowicie na kilka miesięcy. Jak wracają to znów zaczynam go pić.
Oo spróbuję z tym octem , kiedyś w liceum go piłam żeby schudnąć 🤣🤣🙉
 
@sosnqlasnie tak to jest... ja miałam 30 lat, druga ciaza (pierwszy pusty pęcherzyk) niby 1% ze sie trafi chore dziecko, a ostatecznie ktos i tak musi w ten 1% trafić, nawet z tych mutacji de nuovo.. czy Twój synek jest z Toba? Jak zakończyła się wasza historia?
Ja w 3 ciąży miałam córeczkę z zespołem patau, tez myślałam ze to skrajne przypadki wtedy.
Zespół Patau tak samo rzadki jak edwardsa.. jak zakoczylo sie u was?
 
reklama
@sosnqlasnie tak to jest... ja miałam 30 lat, druga ciaza (pierwszy pusty pęcherzyk) niby 1% ze sie trafi chore dziecko, a ostatecznie ktos i tak musi w ten 1% trafić, nawet z tych mutacji de nuovo.. czy Twój synek jest z Toba? Jak zakończyła się wasza historia?

Zespół Patau tak samo rzadki jak edwardsa.. jak zakoczylo sie u was?
Ja przerwałam ciążę w 19 tc 😔

Byłam na USG jest zarodek z akacją serca, ale co z tego jak wychodzi 5+5 a ja jestem już 7+4 i nawet lekarka kręciła nosem że coś nie tak, dodatkowo pęcherzyk żółtkowy ma średnicę 7mm a powinien max 6 i to też źle wróży o wadach genetycznych. Jak znowu będę musiała to przeżywać to się załamię. Jak ta ciąża będzie się rozwijać to napewno robię amniopunkcję w 15 tc
 
Do góry