reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Mamy przed 35 rż robicie badania prenatalne? Jeśli tak to tylko USG czy też jakieś testy dodatkowo? W pierwszej ciąży nie robiłam, ale ją zniosłam o wiele spokojniej i teraz mam mętlik. Naczytałam się już różnych informacji w necie i się pogubiłam, a mój lekarz mówi, że nie ma żadnych wskazań, żeby robić.
 
Oprócz tego chyba trochę plamie po stosunku już 2 dzień 😔 i nie wiem czy to normalne 🙈
Do tego nie mam nawet, jak zwolnić obrotów 😪 i jeszcze glupie sny na pokładzie 😔
Mi lekarz mówił, że lekkie plamienie po stosunku moze się utrzymywać do 3 dni. Wszystko jest nabrzmiałe i wrażliwe więc może dojść do podrażnienia tak samo jak podczas badania.
 
Mamy przed 35 rż robicie badania prenatalne? Jeśli tak to tylko USG czy też jakieś testy dodatkowo? W pierwszej ciąży nie robiłam, ale ją zniosłam o wiele spokojniej i teraz mam mętlik. Naczytałam się już różnych informacji w necie i się pogubiłam, a mój lekarz mówi, że nie ma żadnych wskazań, żeby robić.
Ja mam 25 lat i umówiłam się na test Pappa z krwi i USG, mój lekarz prowadzący powiedział, żebym się wstrzymała z Nifty (chcieliśmy z mężem), no i zrobiła go ewentualnie jeśli Pappa i/lub USG wyszłoby nieprawidłowe :)
 
Ja mam 25 lat i umówiłam się na test Pappa z krwi i USG, mój lekarz prowadzący powiedział, żebym się wstrzymała z Nifty (chcieliśmy z mężem), no i zrobiła go ewentualnie jeśli Pappa i/lub USG wyszłoby nieprawidłowe :)
A jakie dokładnie PAPPA robisz? patrze na stronie laboratorium i są podane 3 testy PAPPA+ beta HCG. O czywiscje w różnych cenach🤦
 
Ja słyszałam tylko, żeby nie umówić się za późno, bo USG prenatalne robi się i najlepiej rzekomo ocenia jak dzidzia nie przekracza CRL 84mm 🤔 ale o minimum nie słyszałam
Ja na Twoim miejscu też bym poszła normalnie za tydzień na badanie, a jak się okaże, że jest za mały to dadzą drugie skierowanie :)

Mój lekarz mówi, że nie ma co ani za wcześnie ani za późno. Jak za wcześnie to też nie wszystko dokładnie widać i ciężko ocenić i pomierzyć. Mi kazał umawiać się po 12 tyg najlepiej.
Pewnie każdy lekarz też ma swoje doświadczenie i preferencje :)
 
A jakie dokładnie PAPPA robisz? patrze na stronie laboratorium i są podane 3 testy PAPPA+ beta HCG. O czywiscje w różnych cenach🤦
U mnie w Przychodni jest tylko jeden pakiet: test PAPPA + wolne beta HCG i sam test Pappa wykrywa 3 choroby: zespół Edwardsa, zespół Downa, zespół Patau. (Tzn prawdopodobieństwo ich wystąpienia)
Wiem, że w niektórych laboratoriach robią opcję:
Sam test Pappa
Test Pappa + wolne beta HCG
test Pappa + wolne beta HCG + estradiol
Może dlatego się różnią cenowo u Ciebie? :)
Mi ogólnie lekarz mówił o USG koniecznie + chociaż sam test PAPPA 😇
 
A jakie dokładnie PAPPA robisz? patrze na stronie laboratorium i są podane 3 testy PAPPA+ beta HCG. O czywiscje w różnych cenach🤦

Ja robiłam właśnie Pappa + beta HCG i teraz też mam w planach tylko te zrobić. Dodatkowo USG I trymestru. Nawet jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to raczej nic więcej nie będziemy szukać. Ale ostatnio było okej, więc teraz też musi być 😁

Pappa dla kobiet 35+ mocno zawyża te ryzyka, więc jest dość stresujący. Ale ja jeszcze nie przekroczyłam tej magicznej liczby 😁

Oprócz tego chyba trochę plamie po stosunku już 2 dzień 😔 i nie wiem czy to normalne 🙈
Do tego nie mam nawet, jak zwolnić obrotów 😪 i jeszcze glupie sny na pokładzie 😔

Spokojnie, po stosunku lub badaniu może się tak zdarzyć. Też to przechodziłam, a to było zwykłe podrażnienie/zadrapanie, bo pochwa jest bardziej ukrwiona w ciąży. Obserwuj, powinno niedługo minąć 😍

Co do innych plamien, o których piszecie, to każdy przypadek jest inny i nie warto się nastawiać pozytywnie czy negatywnie. U mnie plamienie zwiastowało spadającą betę i poronienie. A wiem, że niektóre kobiety plamią przez całą ciążę. Tylko spokój może nas uratować 🫣
 
reklama
Powiem Wam ,że mój nic nie mówi o żadnym teś cie Pappa, tylko usg prenatalne i to robiłam jak miałam 22 lata, 26 i teraz 33 . Mysle ,że wszystko będzie zależeć od USG prenatalnego i jak będzie ok to nic nie zleci, przynajmniej nic nie wspominał póki co.
 
Do góry