reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Ja bardzo rzadko zaglądam na te artykuły ciąża tydzień po tygodniu 😅 głównie dlatego ,że to moje 3 dziecko i zle sie czuje i nie chce mi sie, nic tam nie piszą nowego a będę sie teraz nakręcać przez nie niepotrzebnie bo piszą tak ,a ja mam inaczej,po co mi to. W 1 ciazy to śledziłam na bieżąco, w drugiej troche a teraz to sprawdzałam może dwa razy 😆

Ja staram sie jeść zdrowo, tzn w ogole lubie warzywa i owoce i jem ich sporo, a że teraz jestem lejzi to kupuje w lidlu gotowe sałatki bo nawet mixu salat nie chce mi sie przyrządzić .
Ale prawda taka że mam też dni że wchodzi mi tylko kanapka z szynką. Nie ma co sobie robić wyrzutów, w ciąży zazwyczaj jest tak że czego organizmowi brakuje to zawoła. Mnie smaczy na kwaśne. Bede robiła jutro smoothe z kiwi , cytryną i bananem ,a dziś kupiłam sobie rabarbar i zjem bez cukru . Ponoc rabarbar w ciazy niewskazany ze wzgl na szczawiany no ale nie bede go jadła kilogramami tylko jeden zjem zaspokoje sie i tyle 😁
 
reklama
W moim przypadku zbyt wysokie BMI mnie na to skazało według nowych wytycznych, a właśnie zapomniałam się dopytać, kiedy zacząć. Z położną wcześniej rozmawiałam o witaminach to mówiła, że jak jestem już 11+ to mogę brać te dla drugiego trymestru i dała mi kilka opakowań. A ten acard to na noc?
Tez mam wysokie BMi 😉 nic mi o akardzie ani jeden ani drugi lekarz nie mówił ...hmmm
 
Ja dzisiaj miałam mieć cytologię a lekarz odrazu mnie zaprosił na leżankę i mówi najpierw trzeba sprawdzić dzidziusia i wszystko okej a też się ostatnie 3 dni tak stresowałam. Wyznaczył mi termin USG prentalnego na 30 więc się cieszę bardzo bo nie będę musiała długo czekać. Tylko w zaleceniach mam acard od 12 tygodnia 150. Czy któraś z was też bierze? I podstawowe pytanie od 12 tzn musi być 11+ czy 12+?
Ja biorę acard najpierw brałam 75 raz dziennie przed zajściem w ciążę, a jak potwierdzili mi ciążę na USG to zwiększyła mi dawkę do 150 dziennie i kazała mi brać 1 tabletkę po posiłku z pozostałymi witaminami. Tyle że ja biorę acard ze wzgledu na poprzednie poronienie, lekarz powiedział, że praktykuje się dawanie profilaktyczne i jak już zaczęła się ciąża to acard będzie ze mną do bodajże 34 albo 36 tygodnia
 
Ja biorę acard najpierw brałam 75 raz dziennie przed zajściem w ciążę, a jak potwierdzili mi ciążę na USG to zwiększyła mi dawkę do 150 dziennie i kazała mi brać 1 tabletkę po posiłku z pozostałymi witaminami. Tyle że ja biorę acard ze wzgledu na poprzednie poronienie, lekarz powiedział, że praktykuje się dawanie profilaktyczne i jak już zaczęła się ciąża to acard będzie ze mną do bodajże 34 albo 36 tygodnia
Super, to pora w takim wypadku jest obojętna?
 
Super, to pora w takim wypadku jest obojętna?
Kochana powiem tak. Jeśli będziesz mieć możliwość to napisz do lekarza, a jeśli nie to ja będąc na Twoim miejscu brałabym je po prostu z rana po śniadaniu, żeby nie zapomnieć (tak robię ze wszystkimi witaminami, z wyjątkiem 2 dawki Duphastonu i Eurhyroxu), Acard to tabletki dojelitowe, więc nie podrażnią żołądka, ale nawet na ulotce masz napisane, żeby przyjmować po posiłku :) najważniejsze, żebyś brała, nie „zwracała” ich, bo skoro lekarz je zlecił tzn że pomogą :)
 
Ja już po wizycie.
Z usg wyszło 11 tydzień skończony. Bejbik ma już prawie 5cm i nieźle sobie hopsał.
Za tydzień mam prenatalne i powiedział, że może mi powiedzieć wtedy płeć. Już dziś coś widział, ale powiedział, że jeszcze nie jest pewny, więc nie chce mieszać 😅 więc powie mi za tydzień z dokładnością ponad 90% 😍
Zniosę jajko przez ten tydzień 😜
 

Załączniki

  • IMG_3381.jpeg
    IMG_3381.jpeg
    64,8 KB · Wyświetleń: 67
Dziewczyny, czy któraś z Was pracuje zawodowo? Ja mam pracę biurową, na szczęście mogę brać zdalne. Nie mówiłam jeszcze w pracy o ciąży, bo ostatnim razem się pospieszyłam z tym.
Ja też praca biurowa. U mnie tryb hybrydowy a kobietom w ciąży przysługuje dodatkowy dzień pracy zdalnej w tygodniu, więc chyba powiem po majówce, bo chcę z tego skorzystać. Chociaż normalnie chyba bym jeszcze trochę poczekała. Po majówce u mnie się zacznie 14 tc
 
Ja tak sobie myślę, że fajnie już by było czuć jakieś ruchy dzidzi - chociaż do tego jeszcze daleko 🙄🙄🙄 mnie przeraża poczucie, że nie wiem co się dzieje a co tydzień na usg latać nie wypada… teraz od poprzedniej wizyty do kolejnej miną 4 tygodnie. Niespokojna jestem przez to 😔😔jeszcze objawy pierwszego trymestru „słabną” i człowiek ma głupie myśli…. Jak sobie radzicie z tą niewiedzą?
Taak, to jest najgorsze :( w ponoedzialek mam prenatalne i milion myśli 🫣 też z niecierpliwością czekam na pierwsze ruchy
 
Ja też praca biurowa. U mnie tryb hybrydowy a kobietom w ciąży przysługuje dodatkowy dzień pracy zdalnej w tygodniu, więc chyba powiem po majówce, bo chcę z tego skorzystać. Chociaż normalnie chyba bym jeszcze trochę poczekała. Po majówce u mnie się zacznie 14 tc

Biorąc pod uwagę zmianę prawa w kwietniu zeszłego roku, to Ci łaski nie robi (a nawet z lekka robi w ch*ja) bo masz prawo do wyłącznej pracy zdalnej Link do: Wniosek o pracę zdalną w ciąży - wzór
 
reklama
Biorąc pod uwagę zmianę prawa w kwietniu zeszłego roku, to Ci łaski nie robi (a nawet z lekka robi w ch*ja) bo masz prawo do wyłącznej pracy zdalnej Link do: Wniosek o pracę zdalną w ciąży - wzór
o wielkie dzięki za info, jeszcze się tak dokładnie nie rozeznałam w temacie, a wiem, że u mnie pracy rodzice dziecka do 8 roku życia mają dodatkowy dzień i chyba sama sobie założyłam, że ciężarne tak samo. To na pewno będę składać o pełną zdalną!
 
Do góry