reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Czy pomo偶esz Iwonie nadal by膰 mam膮? Zr贸b, co mo偶esz! Tu nie ma czasu, tu trzeba dzia艂a膰. Zobacz
reklama

馃尭 Listopadowe mamy 2024馃ぐ馃尭

Dziewczyny ratunku od 3 w nocy tak okropnie piek膮 mnie piersi 偶e nie mog臋 wytrzyma膰 przy kompieli zauwa偶y艂am na sutkach jakby bia艂膮 sk贸rk臋 strupki. Do teraz nie smarowa艂am niczym . A nie przypominam sobie w poprzedniej ciazy takich objaw贸w. Mysliscie ze to mo偶e by膰 przez to 偶e ur贸s艂 conajmniej 2 rozmiary ?
Mo偶e sk贸ra si臋 ju偶 rozci膮ga i zaraz pojawi膮 si臋 rozst臋py? Czasem zanim wyjd膮, to sk贸ra piecze i sw臋dzi.
Ja te偶 mam ostatnio jakie艣 takie wysuszone sutki. My艣l臋, 偶e to kwestia hormon贸w i og贸lnie wp艂ywu ci膮偶y na organizm. Na r臋kach i nogach te偶 strasznie mi si臋 przesuszy艂a sk贸ra.

reklama
Ja ju偶 tak wybiegam w przysz艂o艣膰 a jeszcze nie mam bety. W jakim czasie umawiacie si臋 na pierwsza wizyt臋?
Hej :) tak sobie Was drogie panie czytam :) ja jestem z terminie coprawda na grudzie艅 ale wst膮pi艂am te偶 do Was :) mam nadziej臋 偶e nie b臋d臋 przeszkadza膰:) ja na bete od razu na drugi dzie艅 polecia艂am a jak si臋 potwierdzi艂a to by艂am chyba jako艣 5 tydzien nic nie by艂o wida膰 tylko 艂adne endometrioza co prognozowa艂o ciaze p贸藕niej doktorow膮 kaza艂a przyj艣膰 za 2 tygodnie ale 2 beta wskaza艂a 1300 i wtedy na usg powinno ju偶 by膰 widac a nie by艂o. Sama doktorow膮 si臋 denerwowa艂a 偶e pozamaciczna nawet zadzwoni艂a do mnie 偶e biegem do szpitala na usg a zbieg okoliczno艣ci 偶e akurat by艂am w plac贸wce i pobieg艂am do doktorowej na usg i to by艂o 2 dni po poprzednim usg i ju偶 by艂o 艂adnie widac :) wiec to pewnie kwestia owulacji ale od pocz膮tku ciazy mia艂am wysok膮 bete pierwsza kilka dni przed miesi膮czka to 235 kolejna ju偶 1300

Ja potrzebuje rady, a z racji tego, 偶e na razie nikomu nie m贸wimy o ci膮偶y to musicie Wy mi doradzic ;) Mam umow臋 do lipca i pomimo tego, 偶e s膮 偶e mnie zadowoleni, to zak艂ada艂am 偶e jak si臋 dowiedz膮 o ci膮偶y, to z oczywistych powod贸w mi jej nie przed艂u偶a. Moja prze艂o偶ona dzisiaj mnie zapyta艂a czy chcia艂abym wcze艣niej przed艂u偶y膰 umow臋 i oczywi艣cie potwierdzi艂am, 偶e bardzo ch臋tnie 馃榿 No ale teraz dorwa艂y mnie rozterki etyczne. Je艣li przed艂u偶臋 i nie powiem o ci膮偶y, to prawdopodobnie b臋d膮 mieli zdanie, 偶e naci膮gn臋艂am firm臋. Je偶eli powiem, to na 99% nie przed艂u偶a mi umowy. Co by艣cie zrobi艂y?
Ja bym przed艂u偶y艂a:) a ile ju偶 tam pracujesz ? Je艣li.mozna zapyta膰:)

witaj! Strach po poronieniu niestety gdzie艣 zostaje w nas, ale pierwsza ci膮偶a po jest nim mocno naznaczona. Postaraj si臋 dzi艣 du偶o odpoczywa膰, mo偶e to pomo偶e w b贸lu podbrzusza. Mnie to tez przy ka偶dej ci膮偶y zawsze martwi i wr臋cz w tej by艂am pewna ze oznacza okres. A jednak.
A robi艂a艣 bet臋? Masz mo偶liwo艣膰? Mo偶e ona troch臋 ci臋 uspokoi?

Dziewczyny a ja mam pytanie myslalyscie o badaniach nifty/sanco/ co艣 podobnego? Ja zaczynam sie zastanawia膰 czy nie zrobi膰, ale nie mam te do艣wiadczenia. Mam za sob膮 poronienia, wad臋 genetyczna u dziecka w jednej z ci膮偶, i w tym roku sko艅cz臋 35 lat na dodatek nie przygotowywa艂am sie do tej ci膮偶y w og贸le, nie bra艂am kwasu foliowego ani witamin. Jak teraz kurz opad艂 zaczynam my艣le膰 jakie powinnam podejmowa膰 kroki.
Hej :) ja tak wpad艂am do Was jestem z terminem na grudzie艅 i czekam w艂a艣nie na mo偶liwo艣膰 zrobienia testu genetycznego nifty b臋d臋 robi膰 w medicaver mam 32 lata. Pani doktor z kt贸r膮 ba ten temat rozmawia艂am m贸wi艂a 偶e zawsze warto je艣li jest taka mo偶liwo艣膰 bo to nie tanie ale warto. Ja mam skierowanie na VeraCity Premium ale te偶 jest opcja innego wraz z ojcem dziecka wtedy od ojca z policzka wymaz a od mamy krew ale lekarz ju偶 mi na to wystawi艂 to ju偶 takie zrobi臋 wszystkie pono膰 podobne na tej samej zasadzie.

Sprawd藕 sobie jakie normy ma Twoje labo, poniewa偶 najcz臋艣ciej jest badania beta HCG ilo艣ciowo liczona jako mUl/ml, ale takim wynikiem to na pewno nie ma si臋 co martwi膰 馃槈
Hej! Zrobi艂am dzis bet臋 鈥 czy wynik 13872,10 mlu jest ok na 5 tc? Prosz臋 o cierpliwo艣膰 do mojej osoby 馃槀
Mia艂a艣 w rodzinie bli藕ni臋ta:) wysoka ta beta czasem mo偶e wskazywa膰 na ciaze mnogie

Migrena ;( dziewczyny jestem migrenowcem od lat, nauczy艂am si臋 radzi膰 sobie z tym plus dobrane dobrze leki i ataki szybko mijaj膮. Ostatnio by艂am w programie i dostawa艂am zastrzyk kt贸ry na 3 miesi膮ce niwelowa艂 ataki . Teraz jestem 5+6 i ataki wr贸ci艂y . Najpierw 艂agodnie ale od wczoraj jest dramat. Paracetamol lekko koi na p贸艂 godziny a p贸藕niej 5 godzin dramat do kolejnej dawki . Wymiotuj臋 z b贸lu nie widz臋 na oczy jestem wy艂膮czona . By艂am wczoraj na Fizjo od g艂owy nawet i nic nocka do ty艂u le偶臋 i kwicz臋. Macie jakie艣 do艣wiadczenia z migrena w ci膮偶y ? Co tu robi膰 jak nic nie mo偶na bra膰 a b贸l g艂owy zwala z n贸g ? Jestem wyko艅czona
Ja nie jestem migrenowcem w poprzedniej ciazy ok 4 miesi膮ca mialam migren臋 przez miesi膮c dzie艅 w dzie艅 nie by艂am w stanie nic zrobi膰 po konsultacji z lekarzem mog艂am bra膰 do 4 apapow nic wi臋cej. Bo to max dawka dobowa paracetamolu jako bezpieczne dla ciazy. Synek urodzi艂 si臋 ca艂y i zdrowy

reklama
Do g贸ry