reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Ja się cieszę, że mam przytępiony węch po covidzie, bo i tak mnie męczą mdłości i wymioty. I to w sumie cały dzień - i jak zjem, i jak nie zjem. A pieniąca się pasta do zębów, to w ogóle masakra😬
Jak to któraś napisała, w ciąży można być jednocześnie głodnym i przejedzonym i to dokładnie takie uczucie🙈

Ja miałam dwa razy od 9 tyg. Więc jakies pojęcie na ten temat mam. Dietetyk ;) na nfz średnio wyjaśnia co jeść. Na szczeście z glukometrem są pomoce i ja na tym bazowałam i było ok. Po posiłkach miałam dibry cukier, ale na czczo 🙈. No i jadłam różne opcje na wieczór i zanim znalazłam co rano mi nie podnosi to chwila minęła. Bo u jednych sprawdza się pelnoziarnisty z serem i pomidorem, a innych jogurt z owocem.
W poprzedniej ciąży odkryłam przez przypadek, że świetny cukier rano robiło mi spożycie pół piwa 0% o smaku piwa na późną kolację. Żaden diabetolog by tego nie wymyślił😅
 
reklama
Cześć!🙂
Strasznie wam współczuję tych mdłości. Ja w pierwszej ciąży wogole nie miałam. W tej ciąży miałam przez kilka dni jak zaczęłam brać duphaston, ale to może 1-1,5tyg i to takie do zniesienia, że coś tam mogłam jeść. Później organizm chyba się przyzwyczaił i do dziś jest ok. Trzymam kciuki żeby szybko wam przeszło!
U mnie pogoda piękna więc dziś mycie okien🤣 jak dłużej popracuje to boli mnie brzuch więc niby robię, ale często odpoczywam. Miłego dnia!😊
Zycie jest niesprawiedliwe 🤣

Mój mąż uważa, że tylko ja tak przechodzę ciążę 😅 żadna dziewczyna, którą znamy nie miała mdlosci więc on myśli że to nie jest normalne 🙈🙉
No to słabo , mój to troche sie nabija ze mnie np wczoraj przy myciu zębów prawie zwymiotowałam i potem nabijał sie, ale ogólnie to chyba współczuje no i ciągle powtarza,że przecież sama chciałam dziecko 😅 sie chciało to cierp ciało 😜 czy jakoś tak
 
Ja się cieszę, że mam przytępiony węch po covidzie, bo i tak mnie męczą mdłości i wymioty. I to w sumie cały dzień - i jak zjem, i jak nie zjem. A pieniąca się pasta do zębów, to w ogóle masakra😬
Jak to któraś napisała, w ciąży można być jednocześnie głodnym i przejedzonym i to dokładnie takie uczucie🙈


W poprzedniej ciąży odkryłam przez przypadek, że świetny cukier rano robiło mi spożycie pół piwa 0% o smaku piwa na późną kolację. Żaden diabetolog by tego nie wymyślił😅
Z tym piwem to ktore konkretnie? A po piwie nie rosnie za bardzo cukier?
 
Współczuję Wam mdłości. Jak tak cxytam to chyba większość ma ?
W poprzedniej ciąży odkryłam przez przypadek, że świetny cukier rano robiło mi spożycie pół piwa 0% o smaku piwa na późną kolację. Żaden diabetolog by tego nie wymyślił😅
U mnie to był jogurt z owocami :). ... jesli teraz bede niec sprobuje pifko 🤭.
Z tym piwem to ktore konkretnie? A po piwie nie rosnie za bardzo cukier?
Tak rośnie, bo slód jęczmienny oraz cukier. I generalnie nie powinno się. Jednak czasem zadziwiające rzeczy potrafią zbijać cukier rano.
 
A no na pewno przeziebienie nie pomaga , oby jak najszybciej przeszlo. Zazdroszcze tym co w ciazy nie maja mdlosci, znam takie przypadki.

Ja też dziś póki co czuje sie ok nie cofa mnie z byle powodu, mam apetyt dzis, a wczoraj na mysl o łyku wody mnie odrzucało. Kupilam sobie az skladniki na salatke z burakiem i feta i mam smaka na nia ,oby nie przeszlo do wieczora hehe bo na kolacje ja planuje 😅

Ja w pierwszej ciąży nie miałam mdłości! A teraz mam 🤯
Chociaż im dalej w ciążę, tym jest zdecydowanie lepiej. Teraz tylko mnie mdli wieczorami, ale wtedy pije herbatkę i idę spać 😁
 
Jestem po wizycie 😊
Dzidziuś 2,66 cm 🥰 co odpowiada 9t4d tp 10.11.2024. Wg om to 9t1d i tp 13.11.2024, więc 3 dni większy 😉
Zapomniałam zapytać, która miara bardziej adekwatna? Te pierwsze chyba, prawda? 🤔
Najważniejsze, że rośnie 🥰 serduszko biło 165 ❤️ ale nie słuchałam, tylko doktor mierzył 😳 ponoć jakieś nowe wytyczne, że nie zalecają do 10 tyg 🤔 bo 10 lat temu, to ten samgin normalnie puszczał 😁
Jeśli chodzi o badania nifty, to oczywiście powiedział, że warto ale jakiś konkretnych wytycznych nie dał. Powiedział, że mogą być wykonane razem z prenatalnymi,które mam umówione 30 kwietnia, bo tam też je robią 🙈 no nic.. Zadzwonię tam i jeszcze dopytam 😜 nastepna wizyta 10 maja dopiero, chyba że by się cos działo niepokojącego.. No i mam założoną kartę ciąży 😊
 
Współczuję Wam mdłości. Jak tak cxytam to chyba większość ma ?
U mnie to był jogurt z owocami :). ... jesli teraz bede niec sprobuje pifko 🤭.

Tak rośnie, bo slód jęczmienny oraz cukier. I generalnie nie powinno się. Jednak czasem zadziwiające rzeczy potrafią zbijać cukier rano.
Ja nie mam i nawet nie miałam przez chwilę żadnych delikatnych. Bolą mnie jedynie delikatnie brodawki i jestem mega zmęczona, ale dzisiaj miałam przepływ energii, więc już szukam w tym czegoś niepokojącego.
 
Jestem po wizycie 😊
Dzidziuś 2,66 cm 🥰 co odpowiada 9t4d tp 10.11.2024. Wg om to 9t1d i tp 13.11.2024, więc 3 dni większy 😉
Zapomniałam zapytać, która miara bardziej adekwatna? Te pierwsze chyba, prawda? 🤔
Najważniejsze, że rośnie 🥰 serduszko biło 165 ❤️ ale nie słuchałam, tylko doktor mierzył 😳 ponoć jakieś nowe wytyczne, że nie zalecają do 10 tyg 🤔 bo 10 lat temu, to ten samgin normalnie puszczał 😁
Jeśli chodzi o badania nifty, to oczywiście powiedział, że warto ale jakiś konkretnych wytycznych nie dał. Powiedział, że mogą być wykonane razem z prenatalnymi,które mam umówione 30 kwietnia, bo tam też je robią 🙈 no nic.. Zadzwonię tam i jeszcze dopytam 😜 nastepna wizyta 10 maja dopiero, chyba że by się cos działo niepokojącego.. No i mam założoną kartę ciąży 😊
Super!😍

Jeśli różnica między terminem z USG a OM jest mniejsza niż 5 dni, to uznaje się podobno termin z OM🙂
 
reklama
Znowu mi ta glukoza wyszła za wysoka 97 🙄

Wiecie czemu tak jest że jak mierze o 6.30 to mam np 87 a na badaniu krwi w lab na czczo o 8.30 97 ?

Masakra juz mi rece opadają
A probowałaś jeść ostatni posiłek między 21 a 22 ja w poprzedniej ciaży miałam cukrzycę ciążową i z zalecenia diabetolog właśnie tak robiłam i cukier rano miałam idealny pomiędzy 75 a 85.
Jesli to nie poskutkuje to być może bedziesz potrzebowała niewielkiej dawki insuliny na noc chyba się ją podaje jeśli się nie mylę oczywiście.
 
Do góry