reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Dziewczyny kończę opakowanie kwasu foliowego. Możecie przypomniec, który to suplement polecalyscie, że jest najlepszy?

I drugie pytanie. Czy zauważylyście może u siebie teraz, czy też w poprzednich ciążach pogorszenie wzroku? Czytałam, że się zdarza. Ja Mam jakąś minimalna wadę, ale nie noszę okularów. Od kilku dni zauważyłam zdecydowane pogorszenie ostrości widzenia. W dodatku mam "suche" oczy.

Może to efekt zmęczenia?
Też słyszałam o tym pogorszeniu wzroku w ciąży, ale chyba to mit, bo nic takiego się nie wydarzyło.
Miałam natomiast laserowy zabieg na siatkówce, żeby móc rodzić naturalnie.
 
reklama
Ja biorę takie od 2 lat
 

Załączniki

  • IMG_3351.jpeg
    IMG_3351.jpeg
    152,8 KB · Wyświetleń: 14
Może to efekt zmęczenia?
Też słyszałam o tym pogorszeniu wzroku w ciąży, ale chyba to mit, bo nic takiego się nie wydarzyło.
Miałam natomiast laserowy zabieg na siatkówce, żeby móc rodzić naturalnie.
Może, chociaż jestem na l4 i staram się odpoczywać jak czuje, że jest mi to potrzebne i nie odmawiam sobie drzemki w dzień.
 
Ja mam pytanie do dziewczyn, które były już w ciąży - czy urosły wam stopy? 😅Bo często mówią, że po ciąży można mieć nawet dwa rozmiary większe 🙈
Mi na szczęście w poprzedniej ciazy nie urosły i mam nadzieję, że tak zostanie. Mam 41 więc j tak często jest problem z butami. Większe to już chyba bym sobie palce obcięła🤣
 
Z tym piwem to ktore konkretnie? A po piwie nie rosnie za bardzo cukier?
Jakiekolwiek, byle nie smakowe, żeby nie było dodatkowo dosładzane.
Poranne cukry miałam takie graniczne, tzn. raz 92, potem 96, potem znowu 91 i tak na zmianę. A po tej szklance piwa zawsze do 92.
Żadne zalecane jogurciki, pół bułeczki z twarożkiem, czy kromeczka z wędlinka nie regulowały mi tak dobrze porannego cukru. Oczywiście nie piłam tego codziennie, ale jak już mi się ten poranny cukier rozjeżdżał przez kilka dni z rzędu, to sobie tym piwem regulowałam😉

Niby można wjechać z insuliną na noc, na te poranne cukry, ale raz że podobno o wiele bardziej niebezpieczne są duże skoki cukru po posiłkach, a dwa przy insulinie zazwyczaj szybciej zaczynają się te cukry rozjezdzać, trzeba zwiększać dawkę, występują spadki itd.
Dopóki problemem są tylko te poranne wyniki lekko podniesione, to bym walczyła dietą - późniejszą kolacja, wcześniejsze śniadanie itd.

Mnie też cisną spodnie :( ubieram do pracy koszulę i wtedy nie widać jak sobie rozepnę guzik w jeansach😂
Ja jeszcze chodzę w normalnych spodniach, ale do siedzenia za biurkiem właśnie rozpinam sobie guzik, żeby nie gnieść tego brzucha przez tyle godzin, bo to i krążenie siada wtedy i nogi puchną itd.

Ja mam pytanie do dziewczyn, które były już w ciąży - czy urosły wam stopy? 😅Bo często mówią, że po ciąży można mieć nawet dwa rozmiary większe 🙈
Przed poprzednią ciąża miałam rozmiar pomiędzy 39, a 40 i zawsze problem z wyborem rozmiaru, po ciąży mi się stopa rozklapciała i jest takie bardziej zdecydowane 40.

Może to efekt zmęczenia?
Też słyszałam o tym pogorszeniu wzroku w ciąży, ale chyba to mit, bo nic takiego się nie wydarzyło.
Miałam natomiast laserowy zabieg na siatkówce, żeby móc rodzić naturalnie.
Może to być też efekt działania hormonów, które rozluźniają stawy i więzadła - skoro układ kości w stopach może się tak rozluźnić, żeby były 3 rozmiary większe, to wystarczy, że coś w oku poluzuje się o jakieś dziesiąte części milimetra i pewnie już oko inaczej pracuje.
 
reklama
Do góry