reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Czy któraś was wie czy jak jestem na l4 a dostałam podwyżkę to mi to coś daje czy nic a nic ?
Nic to nie da, liczy się średnia z ostatnich 12 mcy, kwota jest wyliczana za dzień, czyli jak miesiac dłuższy to będzie więcej jak krótszy to mniej ( 30 i 31 dni, i na macierzyńskim luty 28)
 
reklama
Ciuszki właśnie najczęściej przeglądam i nie zdziwię się jak w końcu coś dołożę do koszyka przy zamawianiu dla starszaków.🙈
Jak fajnie, że już płeć jest wiadoma😄
Ja dopiero pod koniec miesiąca się dowiem o ile dzidzia pokaże.

Macie już wybrane imiona?
My jeszcze imienia nie mamy. Chciałabym poznać płeć na prenatalnych 16.05 wtedy pewnie zaczniemy z mężem myśleć. Jakieś tam typy mam ale czy ślubnemu się spodobają...
 
Nic to nie da, liczy się średnia z ostatnich 12 mcy, kwota jest wyliczana za dzień, czyli jak miesiac dłuższy to będzie więcej jak krótszy to mniej ( 30 i 31 dni, i na macierzyńskim luty 28)
Tak myślałam, ale mój mąż namącił mi w głowie że na pewno będzie sir liczyło za 3 msc 😅 ja mam zawsze szczęście w dobrym czasie ;p
 
Ciuszki właśnie najczęściej przeglądam i nie zdziwię się jak w końcu coś dołożę do koszyka przy zamawianiu dla starszaków.🙈
Jak fajnie, że już płeć jest wiadoma😄
Ja dopiero pod koniec miesiąca się dowiem o ile dzidzia pokaże.

Macie już wybrane imiona?
Są już jakieś typy co do imion, ale nic pewnego. Ja mam ochotę kupić jakieś różowe sukienki, może przyciągnę dziewczynkę 😉 Lekarka na prenatalnych obstawiała chłopca, ale to nic pewnego, więc dalej mam nadzieję 😊
 
Hej wszystkim. Przeczytałam na szybko parę stron do tyłu. Współczuję strat, dużo ich tu oby więcej nie było. U mnie już 15 tydzień. Czekam na ruchy czasami mam wrażenie jak bu na dole brzucha coś się działo😅😅 wizytę mam 21. Maja. Pracujecie jeszcze?? Ja na jeszcze następnej już biorę zwolnienie ale miesiąc jeszcze dam radę choć dni są różne. Brzuch już widoczny chyba że luźne ciuchy to można bu się jeszcze zastanawiać. Ja jeszcze za ubrankami się nie rozglądam ale myślę że w wakacje coś zacznę działać 😀
Też już bardzo czekam na ruchy, ciągle macam brzuch jak leżę, ale jeszcze bardzo wcześnie.
 
Ciuszki właśnie najczęściej przeglądam i nie zdziwię się jak w końcu coś dołożę do koszyka przy zamawianiu dla starszaków.🙈
Jak fajnie, że już płeć jest wiadoma😄
Ja dopiero pod koniec miesiąca się dowiem o ile dzidzia pokaże.

Macie już wybrane imiona?

Ja totalnie nic nie oglądam mimo, że czasmi mi coś wyskakuje. Teraz żyje w największym strachu bo pierwsza ciąża zatrzymała się niedługo po prenatalnych między 13 a 14 tygodniem o czym dowiedziałam się na wizycie w 17 tygodniu więc każda ciąża w tym okresie to dla mnie horror. Czekam do 20 tygodnia i wtedy może zacznę myśleć. Ale mam to szczęście, że dużo rzeczy mam bo zamiast sprzedawać po moich dzieciakach to poszło wszystko do koleżanki i jak urodzę to akurat jej mały wyrośnie i znowu do mnie trafi 🙂 z dużych wydatków to tylko wózek i łóżeczko
 
Co do ruchów dziecka to aż mam ochotę napisac swoje doświadczenie z pierwszej ciąży, to było dziwne i nie wiem od czego to zależało, to było między 12 a 13 tygodniem ciazy, jak leżałam i dotykałam siebie po brzuchu albo jak mąż trzymał rękę to brzuch w tym miejscu robił się twardy a ja miałam takie uczucie jak by coś od środka Napierało mnie na brzuch, jak zabierał mąż rękę to wszystko wracało po chwili do normy, ale pewnego dnia to było dokładnie 12t i 5d pamiętam jak dziś, sytuacja się powtórzyła, mąż położył rękę tradycyjnie za chwilę brzuch twardy i napieranie od środka a za chwilę mąż takiego kopniaka dostał w rękę że aż mu odskoczyła
 
Jestem po wizycie. Ale ulga…. USG prenatalne wyszło ok, ale okazało się że pappa z krwi jest wykonana na złym aparacie, bo te parametry po wprowadzeniu do programu zaburzą wynik🙄 w zasadzie powiedział że ryzyko jest niskie i ode mnie zależy czy chce je powtórzyć - wtedy mam mailowo wysłać, żeby już nie jechać. Przezierność ok, kość nosowa też. Brązowym śluzem mam się nie przejmować, mogło pęknąć naczynko. Na 90% chłopczyk
 
Mam wyniki ferrytyny, jest bardzo duży niedobór 12,94 ng/ml mam lekarza we wtorek,ale czy te omdlenia i zawroty głowy mogą być tym niedoborem spowodowane? Strasznie się boję że może to zaszkodzić... Dobrze że wizyta blisko 😔
 
reklama
Mam wyniki ferrytyny, jest bardzo duży niedobór 12,94 ng/ml mam lekarza we wtorek,ale czy te omdlenia i zawroty głowy mogą być tym niedoborem spowodowane? Strasznie się boję że może to zaszkodzić... Dobrze że wizyta blisko 😔
Tak, mogą być takie objawy.
Wizyta już we wtorek; lekarz na pewno zaleci odpowiednie preparaty, aby podnieść poziom żelaza. No i bardzo ważna jest w tym przypadku dieta.
 
Do góry