reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listy wyprawkowe

Juti777

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2015
Postów
1 279
Drogie mamy!
Proponuję wrzucać tu nasze listy zakupowe dla dzieciaczków.
Przyda się to nam wszystkim, żeby w ferworze nic nie umknęło, a szczególnie debiutantkom! :-)
 
reklama
Ściągnięte z bloga, bo ja ciągle jeszcze zielona :-)
chyba od Przewijak i końcówka wyprawkowania | Hafija.pl
Co może się przydać?

- 4-6 sztuk body z długim rękawem (najlepsze są te zapinane na napy tzw. zapięcia kopertowe)
- 4-6 sztuk body z krótkim rękawkiem (sprawdzają się w przypadku dzieci urodzonych latem)
- 4-6 sztuk kaftaników (ten element garderoby najlepiej sprawdza się w przypadku dzieci urodzonych zimą, jako koszulka po body)
- 4-6 sztuk pajacyków (kombinezon ze stopami). Najpraktyczniejsze będą rozpinane z przodu i po wewnętrznej stronie nogawek
- 2-4 sztuk pośpiechów. Przypominają luźne rajstopy i są zestawiane z body lub kaftanikiem.
- dwie cienkie bawełnianie czapeczki
- dwie czapeczki z nausznikami osłaniające uszy i czoło (dla zimowych dzieci)
- 6-8 sztuk bawełnianych skarpetek bez ściągaczy
- 2 sztuki bawełnianych rękawiczek, tzw. niedrapek
- jeden sweterek
- kombinezon zimowy, ciepły śpiwór dla dziecka urodzonego zimą
- polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości
- 10 sztuk pieluszek tetrowych
- 5 sztuk pieluszek flanelowych
- 5 sztuk bawełnianych śliniaczków (niezastąpione jeśli dziecko dużo ulewa)
- różek. W pierwszych tygodniach życia dziecka różek bywa ułatwieniem dla rodziców, którzy nie do końca wiedzą, jak podnieść i nosić dziecko
Co może się przydać?
- przewijak
- chusteczki nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy
- maść ochronna (lub krem) do pupy
- pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku). Możesz też wybrać pieluszki wielorazowego użytku
- wanienka. Dobre są zwykłe, nieprofilowane, im większa, tym lepsza
- wiaderko do kąpania dziecka. Alternatywa dla wanienki. Zajmuje mało miejsca, wygodne w użyciu. Dziecko w wiaderku czuje się tak, jakby było w brzuchu mamy, nie marznie bo jest zanurzone niemal po szyję
- termometr do wody
- płatki kosmetyczne do mycia buzi
- sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek)
- płyn do kąpieli lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem
- duży miękki ręcznik (3 szt.)
- miękka szczotka do włosów (jeśli dziecko urodzi się z gęstymi włosami)
- aspirator do nosa lub ewentualnie gruszka z miękką końcówką
- waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.)
- nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami
 
A to lista z innego forum, ale już nie pamiętam z jakiego :no:
Dla dziecka:
1. Olej kokosowy do natluszczania - do natluszczania
2. Masc bepanthen / alantan do pupy
3. Przy problemach skory:
- rumianek w saszetkach - do przemywania odparzen / stanow zapalnych skory. Podobne dzialanie ma kora debu, tez zawsze mam
- madmanganian potasu (z apteki) lub maka ziemniaczana - na potowki
4. Octanisept do pielegnacji pepka
5. Sol fizjologiczna w fiolkach do przemywania oczu i nawilzania noska
6. Gaziki wyjalowione 5x5 do oczu
7. Pieluchy
8. Wata i woda przegotowana do przemywania pupy w ciagu dnia w domu
9. Chusteczki johnsons baby bez zapachowe w nocy i poza domem
10. Ew. parafina plynna z apteki na luszczaca sie skore stopek i raczek (jesli kokos nie da rady)

Lista dla mnie:
1. Podklady Bella
2. Majtki siateczkowe
3. Tantuum rosa saszetki do podmywania
4. Wkladki do biustonosza - uzywalam Bella po domu i cos cienszego poza domem, ale nie pamietam marki
5. Purelan - masc na brodawki, najmniejsze opakowanie,
6. Olej kokosowy na rozstepy - ten sam co u dziecka

Akcesoria:
1. Frida do noska
2. Szczoteczka z naturalnym włosiem do główki
3. Spryskiwacz po podmywania dla mnie
 
To co myśmy kupili i co się przydało a co nie:
-wózek
-do wózka pewnie na zimę fajna będzie jakaś wkładka typu becik (nie pamiętam jak się to nazywa))
-fotelik samochodowy (my mieliśmy akurat jako dodatek do wózka)
-jeden gruby kocyk
-dwa cienkie kocyki (w zimie to pewnie lepiej grubsze mieć)
-becik (u nas się sprawdził, ale nie wszystkie dzieci akceptują ponoć)
-łóżeczko
-materac
-pościel (chociaż na początku wystarczy ciepły koc)
-przewijak
-chusteczki nawilżane
-pampersy (dużo pampersów na początek;)
-maść do pupy na odparzenia np. sudokrem (my teraz używamy z pharmaceris)
-pałeczki do uszy(u nas służyły do oczyszczania noska)
-aspirator do nosa (my mieliśmy nosefrida, ale później mały nie dał sobie tego przyłożyć, aktualnie mamy katarek-podłączany do odkurzacza- i jest najlepszy)
-duże płatki kosmetyczne (u nas służyły do przemywania buzi na początku)
-szczotka do włosów i grzebień (do tej pory są nam nie potrzebne;))
-nożyczki z zaokrąglonymi końcami lub cążki (nożyczkami łatwiej wg mnie)
-pieluchy tetrowe (mieliśmy ich sporo, bo dziecko długo ulewało)
-podkłady do przewijania (takie grubsze, turystyczne; dobre na wyjście na miasto albo u znajomych; zamiast nich spokojnie wystarczy tetra, ale co kto woli)
-coś do przemywania pępka (w szpitalu powiedzą nam co teraz jest na czasie; przy Wojtku miałam oscenisept)
-wanienka (my mieliśmy ze stelażem- wygoda)
-ręcznik kąpielowy z kapturkiem
-coś do kąpieli (mieliśmy jakąś oliwkę, teraz używamy emolium bo mamy atopika)
-coś do nawilżania po kąpieli (ogólnie odradzane są oliwki, bo zatykają pory)
-no i ciuchy- temat rzeka (odradzam wszelkie bluzy i swetry z kapturami bo dla takich maluszków to średnio wygodne, skoro ciągle leżą; łatwiejsze w użyciu są bodziaki i kaftaniki na napy zapinane z przodu i po boku, zamiast tych wkładanych przez główkę, niedrapki polecam ze ściągaczem, czapeczki warto zwrócić uwagę czy nie mają dużych, wystających szwów od wewnątrz albo metek (tak po sobie stwierdzam, że na pewno będzie to dziecku przeszkadzało) Jak coś jeszcze mądrego przyjedzie mi do głowy to napiszę.

Dla siebie:
-wkładki do biustonosza
-krem na sutki
-dużo wody (przy karmieniu piersią bardzo ważna)
-wygodne miękkie biustonosze do karmienia
-wygodne koszule noce albo z dużym dekoltem albo rozpinane z przodu


cdn
 
Ostatnia edycja:
Dostałam od koleżanki taką listę wyprawkową. Czy coś byście w niej zmieniły/ dodały/ ujęły? Tam są niektóre jej wybrane konkretne produkty, więc na to nie patrzcie. Chodzi mi raczej o sens. :-)

SPANIE
łóżeczko z szufladą
materac
nakładka higieniczna
poduszka klin
bawełniane prześcieradła (2 szt w opakowaniu)
pościel
ochraniacz na szczebelki
organizer
kocyk
system do kontroli bicia serca
lampka nocna
śpiworek (2szt)
szmateczka CUSKI
muślinowe otulacze
elektroniczna niania
łóżeczko turystyczne TUKAN
wypełniacz do pościeli
osłonka na brzeg łóźka
HIGIENA
pieluszki jednorazowe (78 szt./op)
pieluchy tetrowe ( op. 5 szt.)
zapachowe woreczki na zużyte pieluchy
pudełko na pieluchy
chusteczki nawilżające
70% spirytus do pępka / gaziki alko CLEAN
waciki kosmetyczne
patyczki kosmetyczne
sól fizjologiczna
aspirator do nosa
filtry wymienne do aspiratora
krem przeciwpodrażeniom Bepanthen
krem przeciwpodrażeniom Sudocrem
płyn do kąpieli
mydełko do kąpieli
nożyczki do paznokci
miękka szczotka do włosów
wanienka
termometr do wanienki
ręcznik
proszek do prania
przewijak
smoczek silikonowy (LOVI dynamiczny smoczek)
krem do buzi na spacer
termometr do ucha
podkładka do przewijania
UBRANIA
pajac lub śpioch
body krótki rękaw
body długi rękaw rozpinane po całości
skarpetki cienkie
skarpetki grube
czapka na wyjście
kobinezon z kapturem z łapkami
JEDZENIE
śliniak
butelka 125 ml
butelka 250 ml
smoczki do butelek
szczotka do mycia butelek
płyn do mycia butelek
termopakowanie do butelek na wyjścia
podgrzewacz do pokarmu
sterylizator
wkładki laktacyjne
krem na brodawki
laktator (Lovi Prolactis)
butelki na mleko
krzesełko do karmienia
ZABAWKI/ODPOCZYNEK
karuzela muzyczna nad łóżeczko
szumiący miś
kocykomiś
grzechotka
bujaczek/leżaczek
TRANSPORT
wózek ( gondola + spacerówka ) Maxi Cosi Mura 4 Plus
spiwór do gondoli
folia przeciwdeszczowa na gondolę i spacerówkę ( w cenie wózka )
torba do wózka
nosidełko
 
łózeczko ja mialam bez szuflady i dawalo rade. Na spod kladlam pudla z pampersami.
nakladka higieniczna - nie wiem co to i do czego.
poduszka klin- to pewnie zeby pod materac wlozyc? jak tak to u mnie sprawdzily sie dwa wielkie reczniki odpowiednio zlozone zeby uniesc materacyk do gory.
organizer- u mnie byl zbedny.
łózeczko turystyczne- my przez ponad pol roku tylko drewniane mielismy a na wyjezdzie maly w gondoli spal. potem kupilismy turystyczne zeby u tesciow stalo jak jezdzimy tam na weekendy zeby mial gdzie spac. jak nie wyjezdzasz czesto tomysle ze poczatkowo zbedny wydatek. Później moze pełnic funkce kojca choć nie kazde dziecko lubi
oslonka na brzeg łóżka- a co to i do jakiego łózka?
pieluszki jednorazowe- jak chcesz uzywac jednorazówek to bedzie potrezba duzo wiecej. rozmiar zalezny od wagi i wielkosci dziecka po urodzeniu. ale zapasy mozesz robic. (Ja juz mam 144szt 2, i 56 szt 3)
zapachowe woreczki na zużyte pieluchy- u mnie zbedne. zwykly kosz zamykany do srodka zwykly worek i codziennie wozr do wywalenia. czasem czesciej jak dyzo srał zeby nie bylo takiego smrodu. raz kupilismy worki lawendowe to wealilo ta lawenda w calym domu.
pudełko na pieluchy- ja mam takie na scianie przykrecone o taki mam: http://medien.markt.de/bilder/2011/11/15/20/593a6d0d/medium_image/0/pampers_box_windelbox_fuer_den.jpg

70% spirytus do pępka / gaziki alko CLEAN -ja mialam octenisept ale mnie uzywalam bo ladnie sie goil
patyczki kosmetyczne - nie uzywalam
system do kontroli bicia serca- nie mialam to nie wiem czy jest to taki must have
szmateczka cuski- j.w.
elektroniczna niania- przydatne szczegolnie jak masz pietro w domu i dziecko spi na gorze a ty urzedujesz na dole. My mamy dom parterowy i niepotrzebowalam a u tesciow jak ma;y spal na gorze a my bylismy na dole to w smartfonie apka baby monitor dawala rade
patyczki kosmetyczne - nie uzywalam
aspirator do nosa- j.w. maly nie chorowal
filtry wymienne do aspiratora jw
krem przeciwpodrażeniom Sudocrem j.w. ale mialam w razie czego taka mala probke
płyn do kąpieli- na poczatku wystarczyl lagodny zel do mycia ciala i wloskow
termometr do wanienki- uzyteczny jesli nie masz wbudowanego w wanienke
ręcznik- najlepszy metr na metr z kapturkiem
przewijak- nie mialam. przebieralam na łózku obok
smoczek silikonowy (LOVI dynamiczny smoczek)- jak chcesz podawac smoczek albo dziecko bedzie sie domagalo. jaka firma to juz zalezy od dziecka bo nie kazde dziecko bedzie lubialo dany ksztalt itp
termometr do ucha- ja mam do czola
 
Ostatnia edycja:
śliniak- u mnie byl potrzebny dopiero przy wprowadzaniu innego jedzenia niz mleko.
termoopakowanie - mialam ale nie bylo uzyteczne- jak karmisz piersia to nie potrzebujesz a jak karmisz mm to mozna na spacer wychodzic miedzy karmieniem
podgrzewacz do pokarmu- mialam ale nie uzywalam. sloiczek do goracej wody i tez dawalo rade.
sterylizator- mialam taki do mikrofalowki i sie zapalil mi w srodku. mikrofalowka do wywalenia butelki tez. i niestety laktator rowniez na gwalt musialm kupowac nowy
krem na brodawki- mleko rownie dobre. ale czy na dluzsza mete to nie wiem bo ja to sciagalam pokarm przez pol roku bo maly nijak cyca nie chcial to i problem brodawek mnie ominol.
butelki na mleko- a to jakies inne niz te wymienione w tabelce troche wyzej?>
krzeselko do karmienia- poczatkowo zbędne przydatne jak dziecko siedzi zeby w nim karmic. moj siedzial w nim gdziec do 14-15 msc. Potem wolal krzeslo zwykle przy stole by byc jak mama albo tata
karuzela muzyczna- nie mialam bpo na studiach jedna babka mowila ze to bardziej drazni dziecko i ze i tak skupic na niej nie umie wzroku. Lepsza jak juz pozytywka albo ja mialam taki ksiezyc naciagany z melodyjka ale maly byl tym zaiteresoany kolo 3-4 miresiaca jak nie pozniej
szumiacy mis i kocyko mis- nie mialam to ciezko powiedziec czy dzecko by chcialo.

takie moje uwagi. Lista fajna ale uwiez mi ze czasem nie warto ich wertowac za duzo bo nakupujesz a potem to lezy i jest nie uzywane. Lepiej nie kupowac a jak cos chcesz to jak rodzina by chciala kupic to powiedz im co albo jak daja kase to kupisz wtedy kiedy uznasz ze napewno ci sie przyda.
na mojej liscie napewno bylby jescze tek cool twister co wrzucalam na główny watek, no bez niego bym sie nie obeszla. :D
 
Mając już dziecko mogę śmiało powiedzieć co się sprawdziło jako must have w liście wyprawkowej.
Szumiacy miś.. Idealny na wieczory, na spacery, do samochodu. Nie wyobrażam sobie życia bez niego.
Laktator - tylko i wyłącznie Lovi Prolactis. Najlepszy z możliwych.
Lanomasc z Ziaji. Idealna na bolące i poranione brodawki.
Podgrzewacz do butelek (Pokarmu)bez tego ani rusz.
Termometr elektroniczny, oby nie był potrzebny ale my wolelismy mieć.
zapachowe woreczki na zużyte pieluchy, na
 
reklama
Witajcie Drogie Mamy,
Wszystkim Wam życzę szczęśliwego rozwiązania!
Ja co prawda przywędrowałam do Was z zupełnie innej grupy, ale mam dla Was coś co może Was zainteresować.
Mam do sprzedania bardzo ładny, nietuzinkowy wózek po córce, w idealnym stanie, 2w1 z adapterami do fotelików. Jeżeli któraś z Was nie ma jeszcze wózka dla swojego maluszka to zapraszam zainteresowane Panie na stronę allegro: Wózek 2w1 gondola i spacerówka + dodatki MUTSY IGO (5683151529) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pozdrawiam
Mama_magda
 
Do góry