reklama

LISTY zakupowo/szpitale

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2013' rozpoczęty przez sa_raa, 12 Luty 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. sa_raa

sa_raa *GrUdNiÓwECzkA 2oo6*

Jako, że coraz więcej z nas robi zakupy.
    Obiecane listy.
    Nadal można edytować. Jakby komuś coś jeszcze przyszło do głowy PISZCIE na PW :tak:

LISTA DLA MALUSZKA:

-bodziaki z krótkim rękawkiem
    -bodziaki z długim
    -kaftaniki
    -pół-śpioszki, śpioszki, lub sukienka
    -pajacyki
    -czapeczka po kąpieli
    -rękawiczki niedrapki
    -dresik, a jeśli planujesz noszenie w chuście cieplejszy pajacyk np. polarowy, welurowy, grubsza bawełna
    - czapeczka "na wyjścia" bawełniana
    - skarpetki: cieńsze i grubsze
    - komplecik odświętny np do lekarza
    - śpiworki lub otulacze

Dla mnie podstawą są body z krótkim i długim rękawem koniecznie zapinane przy szyjce), pajacyki, spodnie dresowe i pół-śpiochy. Nie polecam bluzek i podkoszulek zwłaszcza bez zapinania przy szyi!!
    Ja mam rozmiar 56 i 62 mniej więcej po tyle samo szt. Tak jak pisze Dmuchawiec wkurza mnie wywijanie rękawów a nogawki [​IMG]

KOSMETYKI NA POCZĄTEK:

- pieluchy jednorazowe (dla chętnych wielorazowe)
    - chusteczki nawilżane (dla chętnych wielorazowe)
    - sudokrem, puder (bądź inne mazidło do pupy)
    - oliatum, balneum (lub inny płyn do kąpieli)
    - krem na słoneczko
    - waciki
    - sól fizjologiczna do przemywania np. oczek i noska
    - sól morska lub inne kropelki do noska
    - spirytus do pępuszka
    - leki na gorączkę
    - mydełko
    - oliwka
    - „olejuszka” na ciemieniuchę
    - proszek/płyn do prania
    - płyn do płukania/zamiast płynu, kwasek cytrynowy
    - obcinaczki, nożyczki do paznokci
    - szczotka, grzebyk do włosów
    -specjalna szczoteczka do dziasełek (żeby się pleśniawki nie robiły)http://allegro.pl/szczotka-do-zebow-...002752729.html
    -patyczki higieniczne

INNE:

- wózek
    - fotelik
    - pościel do wózka
    - łóżeczko/ inne mebelki
    - pościel do łóżeczka (wkłady i poszewki)
    - wanienka
    - ręcznik kąpielowy
    - gąbka do kąpieli (podkład na dno wanienki)
    - kocyki bawełniane na lato/ akrylowe na chłodniejsze dni
    - pieluchy tetrowe/ flanelowe
    - niania
    - monitor oddechu
    - pas poporodowy
    - smoczki
    - łańcuszek do smoczka
    - pudełko na smoczek
    - butelki
    - opakowanie termiczne do butelek (np. na spacer)
    - pojemnik na mleko mamy jak wychodzi np. do fryzjera/ modyfikowane na wyjazdy
    - termometr
    - gruszka, frida, sopelek do wyciągania "gili"
    - podgrzewacz do butelek i słoiczków
    - sterylizator do butelek
    - laktator
    - moskitiera do łóżeczka i wózka
    - przewijak
    - nakładki na sutki
    - wkładki laktacyjne
    - bepanthen lub inny krem na brodawki
    - serum na blizny ponieważ przede mną CC
    - koło poporodowe lub zwykłe dmuchane dla dzieci - dla kobiet po SN
    - piżamy do karmienia
    - Mleko pierwsze
    - herbatka (na laktację,rumianek, koperek)
    - kropelki na kolkę espumisan lub inne (Niemiecki sab simpex)
    - Płyn do mycia butelek i smoczków
    - szczotka do mycia butelek
    - poduszka do karmienia ( http://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/cebuszka_poduszka.html )
    - Chusta - dla Mam chętnych nosić Malucha

Według uznania:
    - leżaczek, bujaczek, huśtawka
    - karuzela
    - pozytywka
    - torba dla Mamy z przewijakiem, żeby spakować wszystko dla Bąbla na wyjście (większość wózków posiada)
    - przedłużenie daszka do wózka i fotelika
    - bransoletka na rękę - żeby pamiętać którą piersią się karmiło
    Takie MOJE minimum zrobione na szybko - poproszę o uzupełnianie [​IMG]

Nie podaję ilości sztuk ponieważ i tak każda z nas zaszaleje z ubrankami np. Większości rzeczy a na pewno jeśli chodzi o ubranka jak dla mnie minimum 2-3 szt.

Jedne rzeczy mnie inne bardziej ważne. Dla każdego do wyboru. Niektóre to moje "wygodnictwo" zupełnie nie potrzebne innym. Są tu natomiast rzeczy które mi bardzo ułatwiły życie z Maluchem. Niech Każdy wybierze co chce.

LISTA DLA MAM DO SZPITALA:

1. Koszule krótki rękaw i na ramiączkach-więcej niż 2 bo mogą ci się szybko ubrudzisz -czy krew czy nawał mleka;)ja mam 4 rozpinane z krótkim i jedna specjalna do karmienia -jeszcze 2 na ramiączkach kupie;)
    2. Szlafrok cienki- będzie maj/czerwiec/lipiec więc cieplutko
    3. Kapcie do szpitala-najlepiej żeby w domu były 2 na zmianę i jakieś klapki pod prysznic/ można też mieć tylko takie prysznicowe
    4. DUŻE podpaski albo takie podkłady wkładki porodowe i w ogóle zapas podpasek –
    5. Majtki-figi po porodzie krocze obolałe nie zniesie stringów a ja na co dzień tylko stringi
    6. Majtki jednorazowe do podtrzymywania podkładów
    7. Podkłady takie na łóżko ja kupuje 2 paczki bo potem jako jednorazowy przewijak się przydadzą albo przy odpieluchowywaniu dziecka w nocy do łóżeczka
    8. Szare mydło-wspomaga gojenie krocza ,tantum rose na obolałe krocze do nasiadówek /płukania
    9. Szczoteczkę do zębów i pastę nowe żeby leżały w torbie żeby nie zapomnieć wiadomo
    10. Kosmetyki do szpitala według uznania (szampon, płyn do h. intymnej, mydło itd.)
    11. Butelka wody niegazowanej z dziubkiem do porodu/ w ogóle woda do szpitala
    12. Herbatki laktacyjne-do szpitala granulowaną ja potem do domu normalna parzoną -bocianka zapewne.
    13. Ciuchy na wyjście-przewidzieć obolałe krocze lub bliznę po CC wiec luźne ,nie uciskające i przewiewne
    14. Staniki do karmienia
    15. Laktator jeśli elektryczny to z możliwością przejścia na ręczny jak by gniazdka były pozajmowane!
    16. Wkładki laktacyjne-po 1 chronią sutki od stanika chronią stanik przed zalaniem lub kremem/maścią -no i ubrania przed zalaniem
    17. Termometr do szpitala
    18. Mała butelka coca-coli, zwykła czekolada mleczna, kanapki dla faceta - czekolada i cola doda mamie energii i sił do porodu, kanapki nie pozwolą ojcu zasłabnąć z głodu i nadmiaru emocji
    19. Nakładki silikonowe do karmienia - uratowały mi i Natalce życie. Nie każde dziecko umie się właściwie przyssać, nie każda pierś jest idealna do złapania. Początki karmienia też są trudne, nieraz sutki pokaleczone - wtedy kapturki są bardzo pomocne.
    20. Krem BEPANTHEN - zbawienie na obolałe i pokaleczone sutki, dla dziecka na odparzenia, podrażnioną pupkę.
    21. Dokumenty: dowód, kartę ciąży, wynik ostatniej morfologii, badania na HIV, kiłę i koniecznie badanie z grupą krwi, badanie na czystość pochwy (wymaz na paciorkowca)
    22. Dla taty fartuszek jednorazowy do uczestniczenia w porodzie i kapcie (albo nakładki szpitalne na buty).
    23. Kubek do picia i sztućce
    24. Dwa ręczniki kąpielowe
    25. Szczotka/grzebień, gumka do włosów

Ostatnia edycja: 16 Maj 2013
  2. reklama
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum