reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

LISTY zakupowo/szpitale

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

sa_raa

*GrUdNiÓwECzkA 2oo6*
Dołączył(a)
18 Lipiec 2006
Postów
5 500
Miasto
Bełchatów
Jako, że coraz więcej z nas robi zakupy.
Obiecane listy.
Nadal można edytować. Jakby komuś coś jeszcze przyszło do głowy PISZCIE na PW :tak:

LISTA DLA MALUSZKA:

-bodziaki z krótkim rękawkiem
-bodziaki z długim
-kaftaniki
-pół-śpioszki, śpioszki, lub sukienka
-pajacyki
-czapeczka po kąpieli
-rękawiczki niedrapki
-dresik, a jeśli planujesz noszenie w chuście cieplejszy pajacyk np. polarowy, welurowy, grubsza bawełna
- czapeczka "na wyjścia" bawełniana
- skarpetki: cieńsze i grubsze
- komplecik odświętny np do lekarza
- śpiworki lub otulacze

Dla mnie podstawą są body z krótkim i długim rękawem koniecznie zapinane przy szyjce), pajacyki, spodnie dresowe i pół-śpiochy. Nie polecam bluzek i podkoszulek zwłaszcza bez zapinania przy szyi!!
Ja mam rozmiar 56 i 62 mniej więcej po tyle samo szt. Tak jak pisze Dmuchawiec wkurza mnie wywijanie rękawów a nogawki
eek.gif


KOSMETYKI NA POCZĄTEK:

- pieluchy jednorazowe (dla chętnych wielorazowe)
- chusteczki nawilżane (dla chętnych wielorazowe)
- sudokrem, puder (bądź inne mazidło do pupy)
- oliatum, balneum (lub inny płyn do kąpieli)
- krem na słoneczko
- waciki
- sól fizjologiczna do przemywania np. oczek i noska
- sól morska lub inne kropelki do noska
- spirytus do pępuszka
- leki na gorączkę
- mydełko
- oliwka
- „olejuszka” na ciemieniuchę
- proszek/płyn do prania
- płyn do płukania/zamiast płynu, kwasek cytrynowy
- obcinaczki, nożyczki do paznokci
- szczotka, grzebyk do włosów
-specjalna szczoteczka do dziasełek (żeby się pleśniawki nie robiły)http://allegro.pl/szczotka-do-zebow-...002752729.html
-patyczki higieniczne



INNE:

- wózek
- fotelik
- pościel do wózka
- łóżeczko/ inne mebelki
- pościel do łóżeczka (wkłady i poszewki)
- wanienka
- ręcznik kąpielowy
- gąbka do kąpieli (podkład na dno wanienki)
- kocyki bawełniane na lato/ akrylowe na chłodniejsze dni
- pieluchy tetrowe/ flanelowe
- niania
- monitor oddechu
- pas poporodowy
- smoczki
- łańcuszek do smoczka
- pudełko na smoczek
- butelki
- opakowanie termiczne do butelek (np. na spacer)
- pojemnik na mleko mamy jak wychodzi np. do fryzjera/ modyfikowane na wyjazdy
- termometr
- gruszka, frida, sopelek do wyciągania "gili"
- podgrzewacz do butelek i słoiczków
- sterylizator do butelek
- laktator
- moskitiera do łóżeczka i wózka
- przewijak
- nakładki na sutki
- wkładki laktacyjne
- bepanthen lub inny krem na brodawki
- serum na blizny ponieważ przede mną CC
- koło poporodowe lub zwykłe dmuchane dla dzieci - dla kobiet po SN
- piżamy do karmienia
- Mleko pierwsze
- herbatka (na laktację,rumianek, koperek)
- kropelki na kolkę espumisan lub inne (Niemiecki sab simpex)
- Płyn do mycia butelek i smoczków
- szczotka do mycia butelek
- poduszka do karmienia ( https://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/cebuszka_poduszka.html )
- Chusta - dla Mam chętnych nosić Malucha


Według uznania:
- leżaczek, bujaczek, huśtawka
- karuzela
- pozytywka
- torba dla Mamy z przewijakiem, żeby spakować wszystko dla Bąbla na wyjście (większość wózków posiada)
- przedłużenie daszka do wózka i fotelika
- bransoletka na rękę - żeby pamiętać którą piersią się karmiło
Takie MOJE minimum zrobione na szybko - poproszę o uzupełnianie
yes2.gif


Nie podaję ilości sztuk ponieważ i tak każda z nas zaszaleje z ubrankami np. Większości rzeczy a na pewno jeśli chodzi o ubranka jak dla mnie minimum 2-3 szt.

Jedne rzeczy mnie inne bardziej ważne. Dla każdego do wyboru. Niektóre to moje "wygodnictwo" zupełnie nie potrzebne innym. Są tu natomiast rzeczy które mi bardzo ułatwiły życie z Maluchem. Niech Każdy wybierze co chce.


LISTA DLA MAM DO SZPITALA:


1. Koszule krótki rękaw i na ramiączkach-więcej niż 2 bo mogą ci się szybko ubrudzisz -czy krew czy nawał mleka;)ja mam 4 rozpinane z krótkim i jedna specjalna do karmienia -jeszcze 2 na ramiączkach kupie;)
2. Szlafrok cienki- będzie maj/czerwiec/lipiec więc cieplutko
3. Kapcie do szpitala-najlepiej żeby w domu były 2 na zmianę i jakieś klapki pod prysznic/ można też mieć tylko takie prysznicowe
4. DUŻE podpaski albo takie podkłady wkładki porodowe i w ogóle zapas podpasek –
5. Majtki-figi po porodzie krocze obolałe nie zniesie stringów a ja na co dzień tylko stringi
6. Majtki jednorazowe do podtrzymywania podkładów
7. Podkłady takie na łóżko ja kupuje 2 paczki bo potem jako jednorazowy przewijak się przydadzą albo przy odpieluchowywaniu dziecka w nocy do łóżeczka
8. Szare mydło-wspomaga gojenie krocza ,tantum rose na obolałe krocze do nasiadówek /płukania
9. Szczoteczkę do zębów i pastę nowe żeby leżały w torbie żeby nie zapomnieć wiadomo
10. Kosmetyki do szpitala według uznania (szampon, płyn do h. intymnej, mydło itd.)
11. Butelka wody niegazowanej z dziubkiem do porodu/ w ogóle woda do szpitala
12. Herbatki laktacyjne-do szpitala granulowaną ja potem do domu normalna parzoną -bocianka zapewne.
13. Ciuchy na wyjście-przewidzieć obolałe krocze lub bliznę po CC wiec luźne ,nie uciskające i przewiewne
14. Staniki do karmienia
15. Laktator jeśli elektryczny to z możliwością przejścia na ręczny jak by gniazdka były pozajmowane!
16. Wkładki laktacyjne-po 1 chronią sutki od stanika chronią stanik przed zalaniem lub kremem/maścią -no i ubrania przed zalaniem
17. Termometr do szpitala
18. Mała butelka coca-coli, zwykła czekolada mleczna, kanapki dla faceta - czekolada i cola doda mamie energii i sił do porodu, kanapki nie pozwolą ojcu zasłabnąć z głodu i nadmiaru emocji
19. Nakładki silikonowe do karmienia - uratowały mi i Natalce życie. Nie każde dziecko umie się właściwie przyssać, nie każda pierś jest idealna do złapania. Początki karmienia też są trudne, nieraz sutki pokaleczone - wtedy kapturki są bardzo pomocne.
20. Krem BEPANTHEN - zbawienie na obolałe i pokaleczone sutki, dla dziecka na odparzenia, podrażnioną pupkę.
21. Dokumenty: dowód, kartę ciąży, wynik ostatniej morfologii, badania na HIV, kiłę i koniecznie badanie z grupą krwi, badanie na czystość pochwy (wymaz na paciorkowca)
22. Dla taty fartuszek jednorazowy do uczestniczenia w porodzie i kapcie (albo nakładki szpitalne na buty).
23. Kubek do picia i sztućce
24. Dwa ręczniki kąpielowe
25. Szczotka/grzebień, gumka do włosów
 
Ostatnia edycja:
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry