reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Liszaj niemowlęcy!!!

majkajamajka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Luty 2009
Postów
20
Miasto
Gdańsk
Witajcie,
moja córeczka też jest alergikiem wykryte zostało to u niej ok 1,5 miesiaca i odrazu mała przeszła na nutramigen bo nie mogłam jej karmić piersią z powodu braku pokarmu. Dostala wtedy małej wysypki na ciele i buźce takie krosteczki. po jakimś czasie zauważyłam ze na raczce w miejscu szczepionki ( tej robionej w szpitalu - żółtaczka ) dostała liszaj. dostałam na to triderm i zeszło. Ale mała co jakiś czas dostaje takie małe liszaje na twarzy i ciele pokazywałam to już wielokrotnie lekarzowi mówiłam, że to sie powtarza ale ten to zbagatelizował mówiac, że taka ma skóre. Ale strasznie mnie to niepokoi i nei wiem czy kiedyś przestaną jej wychodzić je ciągle to samo po dodoniu nowych pokarmów nie wyskakuje jej to ttlko tak co jakiś czas w kilku miejscach. I pytanie do was drogie mamuśki czy wiecie może czy to kiedyś przestanie wyskakiwać czy można jakoś skutecznie to wyplenić i od czego to tak naprawde jest??
 
reklama
Zacznij myć dziecko w Oilatum lub czymś podobnym . Do smarowania skóry używaj kremu natluszczającego Emolium. Powinno załagodzić objawy . Proponuje udać się do innego pediatry a najlepiej do dziecięcego alergologa. Na jakiejkolwiek testy jest za wcześnie ale po przeanalizowaniu diety dziecka na pewno wykluczy pokarmy mogące mieć wpływ na skórę.
U nas było podobnie tyle że my dostałyśmy Bebilon Pepti, bo po bebiko wystąpiła alergia. No i musiałam z diety dziecka wykluczyć niektore pokarmy zawierające cielęcine, masło, ogólnie nabiał. Jeśli karmisz sloiczkami to sprawdź ich skład - czy nie ma w nim masła......... bo często to jest winowajca uczuleń :baffled:
 
Od czasu pierwszego liszaja tak wlasnie robie kapie w oilatum i smaruje emolium jest troszke mnie a;e nadal sie pojawiaja. A maleńka włąśnie je tylko to na co nie ma alergii a mimo to raz na jakis czas sie pojawiaja:( bede musila faktycznie zmienic lekarza :( dziekuje
 
Dziewczyny jak wygląda liszaj niemowlęcy,bo moja córka ma uczulenie na bardzo dużo rzeczy(tak mi się wydaje przy rozszerzaniu diety),ale zastanawia mnie fakt,że nigdy nie ma wysypanego ciała,tylko na policzku przeważnie lewym koło ust ,i dość często się pojawia ono,smaruje to maścią robioną w aptece na receptę i emolium kremem specjalnym,jak Natalka zaśnie to zrobię jej foto tych liców i może mi coś podpowiecie,bo sama już nie wiem,czy sobie wmawiam już te jej uczulenia ,czy faktycznie są to one:)
 
Do góry