reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Literatura/Muzyka

reklama

oleola

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin / Warrington
Rozwiązania
0
Zeby Was zachecic polece

"Wiersze dla dzieci" Tuwim
Wydawnictwo: Wytwórnia , 2007
ISBN: 83-923486-3-X
Super szata graficzna, choc cena nieco wygorowana.

Poza tym
- Basnie Andersena
- Brzechwa dzieciom
Ja wybieram te z klasycznymi okladkami jak za naszych czasow ;)Z muzyki "Kolysanki utulanki"

Czekam na Wasze lektury obowiazkowe - wasnie wyposazam biblioteczke

kachasek

matka-wariatka :)
Rozwiązania
0
ja muszę pogrzebać w swoich książkach
co mogę odradzić to "brzydkie kaczątko" z którejś z gazet (Dziecko albo "mam dziecko") jakoś mi nie podeszła wersja gdzie brzydkie kaczątko pływa jak łabędź i znana pływaczka Otylia (jakoś tak to było)

z muzyki polecam "muzykę bobasa"

Dzagud

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Uuuu, wysoko stawiacie poprzeczkę.:-D Ja póki co poluję na wszelkie książeczki z twardymi okładkami, w których są postacie zwierzątek, tak aby uczyć Madzię, że krówka robi muuuu, kotek - miauuu, a kaczka - kwa kwa. Weronika taką miała (niestety po jej lekturze zostały strzępy), i bardzo szybko nauczyła się rozpoznawać zwierzęta i naśladować ich odgłosy.
A o dalszych lekturach pomyślimy potem. Ja i tak się nie mogę doczekać kiedy dziewczyny będą czytać "Harrego Pottera":-D;-)

kachasek

Rozwiązania
0
takie z obrazkami to już mamy - po niemiecku. właściwie to u nas literatura dla dzieci przeważa niemieckojęzyczna (nawet "lokomotywa";-))

oleola

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin / Warrington
Rozwiązania
0
U mnie problem z dostaniem polskojezycznych ksiazek, wiec zrobie zakupy juz teraz.
Na pewno Andersen, Brzechwa, Grimm, Tuwim, Fredro...

Mam skleroze wiec moze pomozecie mi odswiezyc pamiec ;)
Jest plyta na ktorej Stuhr czyta basnie Andersena - moze byc ciekawie. Chociaz wole czytac sama. W koncu to ja bede uczyc moje dziecko jezyka polskiego - wyzwanie przede mna :-)
My zazyczylismy sobie ksiazki pod choinke - dostalismy duzo tych malych "zabawkowych" - bardzo fajne, na pewno ulatwia nauke.

Esia

Fanka BB :)
Miasto
Stolyca
Rozwiązania
0
Nasza "bobasowa biblioteczka" jest już dość pokaźna, choć zdecydowanie mam wrażenie, bardziej jest jednak "nasza" ;-)
Póki co, z tych aktualnych pozycji, mogę polecić:
- Najpiękniejsze baśnie polskie (ilustracje ok, choć nie idealne ;-))
- Hans Christian Andersen BAŚNIE (przepiękne ilustracje z naszego dzieciństwa...)
- oczywiście Brzechwa dzieciom
- "Wesołe wierszyki" autorstwa Agnieszki Frączek (2003 Dami International, Mediolan; Wydawnictwo WILGA Wilga - ksi��ki i bajki dla dzieci) - fajnie wydane, krótkie i zabawne, ładne obrazki.

Płyty raczej nieczęsto włączam :zawstydzona/y: Ale jako mega mały bobasek, Piotruś często słuchał "Lovely baby" (w Polsce chyba wydane jako "Muzyka bobasa" albo jakoś tak...).

kachasek

Rozwiązania
0
Monika jest książkowym ekspertem, może coś podpowie:-)

siwucha12

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Rozwiązania
0
Ja natomiast zaraz po urodzeniu Wiktora zapisałam Go do KLUBU KUBUSIA PUCHATKA. Co miesiąc dostaje książkę ok.28zł(mamy ich już 6).List jest adresowany na Niego i dodatkowo wewnątrz są listy od Kubusia...:-) odkładam je na pamiątkę.
Poza tym odziedziczył po mnie OPOWIADANIA NA DOBRANOC,które co wieczór mu czytamy

płyta KOŁYSANKI DLA BOBASA(którą puszczałam jak był jeszcze w brzuszku.....bez niej nie uśniemy...:-)

reklama

Blanes

Czerwiec 07', Styczeń 10'
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Literatura: póki co nie czytam mu sama, ale słuchamy rytualnie przed wieczorną toaletą jednej z 20 bajek czytanych przez Wojtka Manna lub Magdę Umer. Bajki są luźną interpretacją klasycznych pozycji np Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka itp.
Czasem słuchamy Mistrzów Słowa.

Muzyka, również rytualnie w czasie wieczornej toalety i kolacji słuchamy Kołysanek Malucha.
W ciągu dnia przeważnie leci radiowa trójka, a czasami sobie puścimy Starszych Panów, do których wyginamy się udając, że tańczymy ;-). Muzyka klasyczna też się czasem przytrafi, ale ja już mam dosyć.....

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Potrzebuję porady 2
D Przedszkolaki 11
Zor Dzieci urodzone w lutym 2015 31
ironia Dzieci urodzone w czerwcu 2011 168

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry