reklama

Literatura/Muzyka

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2007' rozpoczęty przez oleola, 31 Grudzień 2007.

1. oleola

oleola Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czyli
    - jakie ksiazki powinny sie znalesc w biblioteczce malucha
    - jakie plyty puszczamy maluchom?

2. oleola

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zeby Was zachecic polece

"Wiersze dla dzieci" Tuwim
    Wydawnictwo: Wytwórnia , 2007
    ISBN: 83-923486-3-X
    Super szata graficzna, choc cena nieco wygorowana.

Poza tym
    - Basnie Andersena
    - Brzechwa dzieciom
    Ja wybieram te z klasycznymi okladkami jak za naszych czasow ;)Z muzyki "Kolysanki utulanki"

Czekam na Wasze lektury obowiazkowe - wasnie wyposazam biblioteczke

3. reklama
  4. kachasek

kachasek matka-wariatka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja muszę pogrzebać w swoich książkach
    co mogę odradzić to "brzydkie kaczątko" z którejś z gazet (Dziecko albo "mam dziecko") jakoś mi nie podeszła wersja gdzie brzydkie kaczątko pływa jak łabędź i znana pływaczka Otylia (jakoś tak to było)

z muzyki polecam "muzykę bobasa"

5. Dzagud

Dzagud mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Uuuu, wysoko stawiacie poprzeczkę.:-D Ja póki co poluję na wszelkie książeczki z twardymi okładkami, w których są postacie zwierzątek, tak aby uczyć Madzię, że krówka robi muuuu, kotek - miauuu, a kaczka - kwa kwa. Weronika taką miała (niestety po jej lekturze zostały strzępy), i bardzo szybko nauczyła się rozpoznawać zwierzęta i naśladować ich odgłosy.
    A o dalszych lekturach pomyślimy potem. Ja i tak się nie mogę doczekać kiedy dziewczyny będą czytać "Harrego Pottera":-D;-)

6. kachasek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    takie z obrazkami to już mamy - po niemiecku. właściwie to u nas literatura dla dzieci przeważa niemieckojęzyczna (nawet "lokomotywa";-))

7. oleola

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mnie problem z dostaniem polskojezycznych ksiazek, wiec zrobie zakupy juz teraz.
    Na pewno Andersen, Brzechwa, Grimm, Tuwim, Fredro...

Mam skleroze wiec moze pomozecie mi odswiezyc pamiec ;)
    Jest plyta na ktorej Stuhr czyta basnie Andersena - moze byc ciekawie. Chociaz wole czytac sama. W koncu to ja bede uczyc moje dziecko jezyka polskiego - wyzwanie przede mna :-)
    My zazyczylismy sobie ksiazki pod choinke - dostalismy duzo tych malych "zabawkowych" - bardzo fajne, na pewno ulatwia nauke.

8. Esia

Esia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nasza "bobasowa biblioteczka" jest już dość pokaźna, choć zdecydowanie mam wrażenie, bardziej jest jednak "nasza" ;-)
    Póki co, z tych aktualnych pozycji, mogę polecić:
    - Najpiękniejsze baśnie polskie (ilustracje ok, choć nie idealne ;-))
    - Hans Christian Andersen BAŚNIE (przepiękne ilustracje z naszego dzieciństwa...)
    - oczywiście Brzechwa dzieciom
    - "Wesołe wierszyki" autorstwa Agnieszki Frączek (2003 Dami International, Mediolan; Wydawnictwo WILGA Wilga - ksi��ki i bajki dla dzieci) - fajnie wydane, krótkie i zabawne, ładne obrazki.

Płyty raczej nieczęsto włączam :zawstydzona/y: Ale jako mega mały bobasek, Piotruś często słuchał "Lovely baby" (w Polsce chyba wydane jako "Muzyka bobasa" albo jakoś tak...).

9. kachasek

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Monika jest książkowym ekspertem, może coś podpowie:-)

10. reklama
  11. siwucha12

siwucha12 mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja natomiast zaraz po urodzeniu Wiktora zapisałam Go do KLUBU KUBUSIA PUCHATKA. Co miesiąc dostaje książkę ok.28zł(mamy ich już 6).List jest adresowany na Niego i dodatkowo wewnątrz są listy od Kubusia...:-) odkładam je na pamiątkę.
    Poza tym odziedziczył po mnie OPOWIADANIA NA DOBRANOC,które co wieczór mu czytamy

płyta KOŁYSANKI DLA BOBASA(którą puszczałam jak był jeszcze w brzuszku.....bez niej nie uśniemy...:-)

12. Blanes

Blanes Czerwiec 07', Styczeń 10'

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Literatura: póki co nie czytam mu sama, ale słuchamy rytualnie przed wieczorną toaletą jednej z 20 bajek czytanych przez Wojtka Manna lub Magdę Umer. Bajki są luźną interpretacją klasycznych pozycji np Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka itp.
    Czasem słuchamy Mistrzów Słowa.

Muzyka, również rytualnie w czasie wieczornej toalety i kolacji słuchamy Kołysanek Malucha.
    W ciągu dnia przeważnie leci radiowa trójka, a czasami sobie puścimy Starszych Panów, do których wyginamy się udając, że tańczymy ;-). Muzyka klasyczna też się czasem przytrafi, ale ja już mam dosyć.....

Poleć forum