reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Literatura/Muzyka

Blanes zaproszenie przyjęte:)
Jeśli Eryk jest z nami w dużym pokoju to słucha tego co Mama i Tata:) w tym Ironów, Hammerfalla, Helloween, Evanescence czy Nightwisha ale również muzyki celtyckiej jak i Kaczmarskiego czy Grechuty:)
U siebie w pokoju ma zamontowaną MP3 podłączoną do głośników i tam ma stały zestaw piosenek dla dzieci od fasolek przez Pana kleksa do Arki, między te utwory wplecione zostały lżejsze ballady i niektóre kultowe utwory "naszych zespołów"
Czytać- czytamy ale niewiele bo wszystko kończy sie konsumpcją.... najwięcej Brzechwy w sumie i rózne bajeczki. Blanka daj namiary na te bajki czytane plz:)
 
reklama
U nas przede wszystkim Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i inni polscy bajkopisarze. Niestety teraz czytamy mniej niż jak Staś był mały i mniej mobilny. Teraz jego cierpliwości wystarczy na góra dwie, trzy bajeczki (trzecią kończymy zwykle leżąc na brzuszku i wkładając mamie rączki do buzi bądź zjadając książkę).

Staś ma swoje ulubiona bajeczki np. "Pan Kotek był chory..."i "Stefek Burczymucha" - a może to moje ulubione bajeczki...;-)

Był moment, że nie lubił "Kaczki dziwaczki", ale po wyborach to się zmieniło:-D

Ja znam już większość na pamięć, czym chwalę się cytując np. "Pawła i Gawła" znajomym na wspólnej kolacji:-D

Jeżeli chodzi o muzykę to głównie radio PIN i TOKFM:-D
+ muzyka dla bobasa (oczywiście), muzyka klasyczna, głównie Mozart i Vivaldi.

poza tym Staś najbardziej lubi jak ja mu śpiewam:szok::szok::szok:, niestety ja znam zazwyczaj tylko jedną zwrotkę. Muszę kupić śpiewnik:-D
 
Kachasku, no pewnie...
Z takich większych zbiorów bajek proponuję oczywiście zbiory z baśniami Andersena, Braci Grimm (np. Najpiękniejsze Bajki Babuni z "Wilgi". My mamy też taki fajny zbiór "Najpiękniejsze Baśnie" z wyd. "jedność dla dzieci". Są bardzo ciekawe (Ada uwielbia) i każda bajka ma morał, więc jednocześnie pouczające.
No i oczywiście wszystkie "kartoniki" czyli bajeczki i książeczki z twardymi kartkami. Dla naszych babasów na początek do oglądania i poznawania zwierzątek, owoców itd....

A potem jak będą rosły to mam jeszcze inne propozycje, ale to za jakiś czas...
 
Do góry