reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lody bezmleczne

kilolek

podwójna listopadowa mama
Dołączył(a)
24 Marzec 2007
Postów
11 197
Czy ktoś mógłby mi wyjasnić jak to jest z tymi lodami bezmlecznymi? Chodzi mi o te lody kulkowe. Czy każde lody typu "sorbet" są bezmleczne? Próbowałam dopytac na stoisku z lodami ale pani (mlode dziewcze) nie umiała mi powiedzieć. Właściwie to nawet się zdziwiła, ze lody zawierają mleko :-);-) Myslicie, że mogę zaryzykować i kupić mojemu dziecku z alergią na laktozę np. brzoskwiniowy sorbet?
 
reklama
nie wiem jak to jest z lodami kulkowymi ale kiedys przeszukalam wszystkie lodowki w Realu i nawet to co nazywalo sie "sorbet" zawieralo mleko - sladowe ilosci ale zawsze...
jesli koniecznie chcesz poczestowac dziecko lodem to kup np. Gibka (Nestle) - to lody zelowe - nie rozpuszczaja sie i nie kapia ;-)
 
tylko, że moje dziecko nie może żadnych konserwantów ani barwników niestety, a myślę, ze taki Gibek, skoro się "gibie" to na pewno zawiera coś sztucznego
 
to fakt - oprocz wody, cukru i syropu glukozowego i glukozy ma tez: stabilizatory (E415, E410), regulator kwasowosci (E330), barwniki (E141, E110) i aromat.

w kulkowych lodach do konca nigdy nie bedziesz miala pewnosci co jest w srodku. ludzie ktorzy nie zetkneli sie z alergia maja o niej ledwo blade pojecie - mojemu dziecku wciskali jogurcik, bo przeciez on na mleko uczulony a nie na jogurt... a ze jogurt z mleka zrobiony to im do glowy nie przyszlo... zapytasz sprzedawce a on zupelnie nieswiadomie moze cie wprowadzic w blad.
jesli znajdziesz na etykietce jakiegos produktu podejrzany skladnik zawsze mozesz zadzwonic do producenta - popros o polaczenie z dzialem kontroli jakosci - tam ci wszystko wytlumacza ;-)
 
zrób najlepiej samemu, będziesz miała pewność. Nie tylko sorbetowe, bo można przecież dodać śmietankę, albo mleko ryżowe, czy sojowe. Z migdałowym albo orzechowym będą miały pyszny smak.
 
Możesz spróbować podawać dziecku enzym - laktazę. Nie wiem do końca jak jest z alergią, ale ludzie którzy nie tolerują laktozy, produktów mlecznych i innych, przed spożyciem takich produktów biorą laktazę, żeby trawienie przebiegło bez problemów.
 
Możesz spróbować podawać dziecku enzym - laktazę. Nie wiem do końca jak jest z alergią, ale ludzie którzy nie tolerują laktozy, produktów mlecznych i innych, przed spożyciem takich produktów biorą laktazę, żeby trawienie przebiegło bez problemów.
a w jakiej postaci podawać ten enzym?
 
reklama
Do góry