reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Logopeda, ergoterapia

Lilka455

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2016
Postów
4 674
Mamy problem z prawie 3letnim synem , dokładnie 12.01. Skończy 3 latka.
Mieszkamy za granicą. Syn rozwijał się od urodzenia super ze wszystkim wyprzedził rówieśników. Jednak kiedy miał 1,5 roku przestał nam jesc, je tylko pieczywo, makarony, ryż, ale bez sosów, od czasu do czasu , rosol, pomidorowa. Jeszcze do niedawna jadl banany teraz już nawet ich nie chce.
Druga sprawa to , ze jego mowa tez stanęła w miejscu, mow o podstawowe słowa, co nie umie to pokaże. Rozumie wszystko. W tamtym tyg mial badanie sluchu wszystko ok. U logopedy tez byliśmy tydzień temu i ona stwierdziła, że dziecko ma problem ze skupieniem się na jednej rzeczy , jest nadpobudliwe , czego efektem jest brak jedzenia i mowy. Zaproponowala nam kontrole u logopedy, ktory jednoczesne stosuje ergoyerapie.
Może któraś mama ma podobnie? Może ma juz to za sobą? Czego się spodziewać. Jestem przerażona tą diagnoza, do tego jestem w drugiej ciąży i nie wiem jak to wszystko pogodzimy z mężem . ( dodam , że nie zajmuje się tym problemem dopiero teraz bylismy u specjalistów kiedy synek mial 2 lata i wszyscy mówili czas czas, jeśli się nic nie zmieni do roku , zacząć terapie)
 
reklama
Czasem jest tak, dziecko troszkę się wycofuje. Proponuję pójść do innego logopedy w celu weryfikacji diagnozy.
Co na wasze obawy pediatra?
Osobiście jako mama 3 dzieci uważam, że jeszcze ma czas na rozwój mowy a jego mowa na rozwija się w takim tempie A jaki na ten czas potrzebuje. Skoro go rozumiecie nie musi się wysilać bo pokaże i co chciał to ma.

A jedzenie...cóż. Bywają takie etapy i musisz to przeżyć. Powtarzają się one czasem kilka razy i nawet u nastolatków. Próbuj przemycić dobre jedzonko Na różne sposoby. Ja np. jak dzieci miały fazę mięso fuj albo prawdę i wypluwały to nie bawiłam się i nie odstawiłam ceregieli jak piszą w.mądrych gazetach dla mam: trochę mięsa zostawiłam żeby gryzł resztę zmiksowałam w podawałam w zupie. Żeby jadł. Robiłam tak - przez oszustwo- jak mieli fazy. Ja byłam szczęśliwa że dziecko pojedzone a ona miało wizję, że jak wypluje mięso to co nie zmuszam. Banany czy inne takie jak były na nie to blendowane były i do galaretki dodawałam, do budyniu czy innych deserów. No i metodą prób i błędów oraz wrócimy do tego za jakiś czas.
Teraz moja prawie 12 letnia córka.ma fazę : wszystko fuj...to wraca falami. Za to trztnastolatek wymiata z talerza jak perszing. Je wszystko w ilościach dużych jak dorosły bo rośnie. Jako małe dziecko był bardzo niejedzacy.
 
Witaj :)
Zalecam jak najszybciej rozpocząć terapię u logopedy który nie będzie twierdził że słaba mowa w tym wieku to wszystko ok... A ile mały mówi?
 
Mamy problem z prawie 3letnim synem , dokładnie 12.01. Skończy 3 latka.
Mieszkamy za granicą. Syn rozwijał się od urodzenia super ze wszystkim wyprzedził rówieśników. Jednak kiedy miał 1,5 roku przestał nam jesc, je tylko pieczywo, makarony, ryż, ale bez sosów, od czasu do czasu , rosol, pomidorowa. Jeszcze do niedawna jadl banany teraz już nawet ich nie chce.
Druga sprawa to , ze jego mowa tez stanęła w miejscu, mow o podstawowe słowa, co nie umie to pokaże. Rozumie wszystko. W tamtym tyg mial badanie sluchu wszystko ok. U logopedy tez byliśmy tydzień temu i ona stwierdziła, że dziecko ma problem ze skupieniem się na jednej rzeczy , jest nadpobudliwe , czego efektem jest brak jedzenia i mowy. Zaproponowala nam kontrole u logopedy, ktory jednoczesne stosuje ergoyerapie.
Może któraś mama ma podobnie? Może ma juz to za sobą? Czego się spodziewać. Jestem przerażona tą diagnoza, do tego jestem w drugiej ciąży i nie wiem jak to wszystko pogodzimy z mężem . ( dodam , że nie zajmuje się tym problemem dopiero teraz bylismy u specjalistów kiedy synek mial 2 lata i wszyscy mówili czas czas, jeśli się nic nie zmieni do roku , zacząć terapie)


my kryzys z jedzeniem mieliśmy w wieku 2 lata. Mała nie jadła nic, totalnie, wszystko wypluwała i chciała tylko mleko. Byliśmy u lekarza, na badaniach, i wylądowaliśmy po prostu na tabletkach na apetyt. Teraz już je ładnie.
Jeśli chodzi o mowe, to co prawda nie u mojej Zuzki, ale mój chrześniak miał tak jak mówisz - logopeda bardzo pomógł. Teraz ma 5 lat i mówi już dużo lepiej, ale to słychać, że czasami ma problemy z wysłowieniem się.
 
Do góry