reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry

u mojej Malej tez cos nie tak z jednym policzkiem,skora taka sucha i sie troszke jakby luszcy,ale krostek nie ma,co z tym zrobic?wazelina zastosowac?
 
reklama
Kacha nic nie robić albo posmarować Alantanem:), mój Krystianek ma to samo i dzisiaj pediatra powiedziała nam, że to od pościeli i wszystko by się zgadzało, bo spaliśmy u rodziców.
 
U nas to jednak jakaś delikatniejsza forma potówek, bo zawsze pojawia się na tym boczku, na którym wcześniej spąl lub leżał Filip.
 
a my w dalszym ciagu walczymy z ciemieniucha i nie mozemy jej zwlaczyc :( wiekszosc co prawda zeszla, to najbrzydsze, ale jeszcze troche zostalo. Zreszta u nas nie sprawdzil sie sposob- posmarowac Olejuszka i potem wyczesac szczoteczka- te luski absolutnie nie chcialy schodzic od szczoteczki, musialam je delikatnie zdrapywac (chociaz fakt, bez Olejuszki nawet zdrapac ich nie mozna bylo); stosuje juz te Olejuszke od tygodnia i nadal na glowce te paskudne luski :(
 
U nas krostki z buziaka prawie już zginęły po papce przepisanej przez lekarza. Jesli chodzi o ciemieniuchę to nie mam doświadczenia ale moja mała jak miała w główce krostki, musiałam jej smarować je papką tak że potem zrobiła się skorupa we włosach a potem własnie łuski które nie chciały odchodzić i zmywać się w myciu to godzinę przed kąpielą smarowałam je wazeliną białą i potem stopniowo ładnie schodziło. Także teraz po tygodniu nie ma już śladu. Ale czy na ciemieniuchę to poskutkuje tego już nie wiem.
 
reklama
Catherinka, skaza rzadko wychodzi wczesnie, bardzo czesto dopiero u np. polrocznych albo i starszych dzieci.
 
Do góry