reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry

ANIK78

Marzec 2006 i Luty 2009
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
1 817
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Byliśmy dzisiaj z Krystiankiem u dermatologa i okazało się, że maluszek ma łojotokowe zapalenie skóry. Czy któraś z Was dziewczyny ma podobny problem?? Spotkałam w przychodni mamusię, która miała wpierw to co my, a potem przerodziło się to w atopowe zapalenie skóry, mam nadzieję, że u nas przepisana maść zadziała...

U nas objawem jest łuszcząca się skóra na całej buzi i główce :(
 
reklama
Aniu, u jakiego dermatologa bylas? Bo ja tez sie musze wybrac, na razie wlasnie to zapalenie albo skaze stwierdzil nam pediatra, chce sie jeszcze upewnic.
 
aniu czyli co to jednak nie skaza???

i my bylismy u dermatologa i okazalo sie ze to tradzik niemowlecy i nic na to nie stosowac bo jeszcze za malutki i samo zniknie

panie dermatolog(bo 2 go obejrzaly) od razu powiedzialy ze z wysypka do nich bo pediatra owszem zna sie ale jednak dermatolog oceni to fachowym okiem.i smialy sie ze co drugi pediatra diagnozuje skaze jak jest wysypka(a skazy jednak nie ma)

a tradzik to to samo co lojotokowe zapalenie skory???
 
U nas jest i skaza i łojotokowe zapalenie skóry :(

Aniu, ja byłam u dermatologa w LuxMedzie na Chmielnej - dr Kamińska. Później poszliśmy jeszcze do przychodni rejonowej, bo Krystianek miał szczepienie i tam lekarz rownież potwierdził nam łojotokowe zapalenie.

Sylwia, to są 2 różne sprawy, trądzik zniknie, a z łojotokowym bywa różnie.
 
Sylwia, poznikały :), schodzi nam tylko skóra z główki jeszcze, ale papka i Alantan pomaga :), we wtorek mamy wizytę u dermatologa i zobaczymy co nam powie.
 
aniam mi dermatolog powiedziala ze tradzik to dosc czesto spotykana przypadlosc bo dzieciom przekazujemy nasze hormony.

anik a wy byliscie z synkiem u dermatologa i macie potwierdzone wszystko?

jak tak czytam to sporo dzieciaczkow ma problemy skorne
 
sylwia532 pisze:
aniam mi dermatolog powiedziala ze tradzik to dosc czesto spotykana przypadlosc bo dzieciom przekazujemy nasze hormony.

anik a wy byliscie z synkiem u dermatologa i macie potwierdzone wszystko?

jak tak czytam to sporo dzieciaczkow ma problemy skorne


Tak Sylwia.
 
reklama
Byliśmy dzisiaj u dermatologa i łojotokowe zapalenie skóry już mija, mamy jednak cały czas skazę, więc muszę w końcu iść do lekarza rodzinnego po jakieś mleczko dla mamusi. Ale jestem dzisiaj szczęśliwa :) :) :) :) :)
 
Do góry