reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łojotokowe zapalenie skóry

Dołączył(a)
6 Styczeń 2016
Postów
3
Witam wszystkie Mamy :)

Mój 3-miesieczny synek od miesiąca ma problemy ze skórą. Lekarze zdjagnozowali łojotokowe zapalenie skóry.
Cały czas wyszukujemy nowych sposobów na nawilżenie czy natluszczenie skóry. Pomagał bepanthen, teraz używamy linomag i póki co jest najlepszy.

Czy są tu jakieś mamy dzieci, które się zmagają z ta choroba? Jak długo to może trwać? Czy wiecie od czego może to się nasilać?

Pozdrawiam :)
 
reklama
A gdzie umiejscowione są zmiany u synka?
Często ŁZS jest mylone z AZS. Na AZS bardzo dobry jest latopic.
Przy ŁZS warto używiac kosmetyków z serii xerial capillaire, ale teraz widzę, że synek jest za malutki na te kosmetyki :(
 
Właściwie całe ciałko ma suche (na głowie co i rusz wraca ciemieniucha). Lekarze mówią, że to bardziej ŁZS niż AZS, oraz we wcześniejszym stadium dosłownie łój lał się z niego. Teraz się powoli uspokaja i szczerze mówiąc zastanawiam się czy to nie jest tak, że im jest starszy tym ta skórka mu się poprawia. Dlatego też napisałam tutaj, bo może ktoś miał z tym styczność i wie jak to może przebiegać :)

Tymek jest z 42 tygodnia i się zastanawiam czy przenoszona ciąża nie skutkuje gorszą skórą.
 
jak zamiany są też na nóżkach i łokciach to może byc azs. Spróbuj latopicu. I oby im starszy tym zdrowszy
 
reklama
Agaluk,wiem ze to stary post ale mam chyba ten sam problem. Mój synek tez ma ŁZS na całym ciele. Co stosowlas czy samo to przeszło i kiedy
 
Do góry